Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

stabilní zaměstnání jistý příjem vstřícná atmosféra férový přístup
stabilní zaměstnání jistý příjem vstřícná atmosféra férový přístup

1 179 hodnocení

• Pružná pracovní doba

Zajímavé výzvy. Relativní stabilita organizace. Pár dobrých kolegů.

• Zajímavé výzvy. Relativní stabilita organizace. Pár dobrých kolegů.
  • Velmi slabá podpora IT/elektronizace od vedení. V některých pozicích náměstků, ředitelů, vedoucích jsou známí, příbuzní politiků. Řada z nich navíc problematice, za kterou jsou odpovědni, odborně nerozumí. To je možná příčina organizační zchátralosti VZP. Slabý střední management. Přebyrokratizovanost. Hrozný docházkový systém.

• Cením si možnosti kariérního růstu a stability zaměstnavatele (výplata každý měsíc pravidelně apod.)
  • Bylo by dobré, kdyby si VZP více vážilo svých zaměstnanců. Líbil by se mi vyšší plat, a také kdyby se pojišťovna zastávala svých zaměstnanců a neměl by za každou cenu vždycky pravdu jen např. klient (právě zastání mi tu celkem chybí).

• Slušného zacházení, vcelku solidních benefitů
  • Styl vnitřní komunikace je někdy na můj vkus velmi formální, oslovení "pane doktore", "pane inženýre" mi po x letech práce v soukromém sektoru přijde úsměvné. Občas se jednotlivé útvary proti sobě spíše vymezují, než aby spolupracovaly, ale to bývá problém i jinde. Co mi mimořádně nevyhovuje je počátek pracovní doby nejpozději v 8:30. Jsem mimopražský zaměstnanec, autem se do Prahy dostanu jen po dálnici a provoz se neustále zahušťuje, minimálně 2 x týdně je nějaká nehoda , téměř denně kolony, i několikakilometrové. Ráno potřebuji dohlédnout na dítě, aby si správně bralo léky, které nesmí vynechat a na rodiče , který má také určitý zdravotní problém. K tomu bych měla mít časovou rezervu kvůli provozu na dálnici. Půlhodina ráno navíc by měla pro mě cenu zlata. Nebo možnost občas příjít o pár minut později a pozdní příchod si "napracovat". Samozřejmě chápu, že pro většinu zaměstnanců-pražanů či těch, co nemají ráno žádné povinnosti je naopak možnost být v práci ráno brzy a odejít o půl druhé významným benefitem, takže můj názor na nevyhovující pracovní dobu je menšinový.

• Topí nám, svítí nám, a výplata přijde na účet v termínu.
  • Vedoucí pracovníci. Organizace práce. Zbavit se zbytečných pracovníků. Např. dříve stačila na personalistiku jedna středoškolačka, dnes? Desítky vysokoškolaček, které neumí nic. Trapné a ponižující hodnocení, které nevypovídá nic o vaší práci. Jak se může "pracovník" co ještě neodpracoval ani rok hned stát vedoucím?

• trvalejší zaměstnání, benefity
  • Ukončit neobjektivní MISTERY kontroly, je to špehování, nervování a s tím i nemoci, je dostatek nervů při jednání s klienty. Dále stačí testy jen 1x ročně, a ne 4x ročně, to je test na test, jen je to psychická zátěž, jinak opravdu vědomosti stačí ověřovat 1x ročně.Už všechny ty testy, mistery a obtelefonovávání klientů, bez zpětné vazby zavání BOSINGEM. Více by měl zaměstnavatel důvěřovat zaměstnancům a kontrolovat pouze tam, kde jsou stížnosti a problémy, Jinak je to klasické vyslovení nedůvěry.

• Pravidelná výplata, dovolená nad rámec zákona, klouzavá pracovní doba
  • - Nespravedlivé odměňování pracovníků dle oblíbenosti u nadřízeného a to samé platí pro platové ohodnocení - Organizaci práce, zkostnatělý systém, zjednodušit agendu u interních dokladů, více osobní komunikace, zbytečná hierarchie vedení - to jsem u soukr.firmy nikdy neviděla. - Trapné a ponižující hodnocení, které nevypovídá nic o vaší práci - Nemožnost karierního růstu. Vyšší lépe placené pozice jen pro tzv."kamarádíčky" - Metodici a nadřízení na vyšších pozicích nemají přehled o složitosti a přípravě jednotlivých procesů. Měli by si to sami vyzkoušet, aby měli představu o časové náročnosti jednotlivých úkonů. Určitě by pak pečlivěji připravovali metodiky i příkazy, které často mění a jsou časově nesourodé. - Lepší spolupráce mezi odbory

• Pracovní doba, vyplata
  • Přístup, školení fajn,ale ,žádný Feedback ve chvíli kdy sem byla na přepážce .... jen mlčky na mě Koukala mentorka a na moje dorazy,jak si vedu ,co mám zlepšit ,mlcela a krcila rameny..... nikdo z nich tam měl ponětí o coachovani,malé pochvale ,motivace, člověk dostal vynadano a už na začátcích odcházel domu s špatným pocitem. Mentorka sic chytrá ,plna vědomosti ale neuměla jednat na teto pozici, kdy mentor má pomoct, ukázat a dat Feedback,který je tak ceny ! A člověk vi co zlepšit! Tohle mi úplně chybělo

• K zaměstnancům se chová slušně a stará se o ně. Máme stravenky, na které si skoro nemusíme přispívat, částečně pružnou pracovní dobu, sociální a zdravotní volno. Dostáváme finanční odměny za naši dobře odvedenou práci.
  • Chtěla bych zavést příspěvky pro zaměstnance na vitamíny (dělám s klienty a často jsem díky tomu nachlazená) nebo flexi pasy. Opravdu pružnou pracovní dobu, abych nemusela být vázaná na otevírací dobu pobočky (kolegové v back officu tuto možnost mají). nemuset si rok předem plánovat dovolenou. Mít možnost si vzít volno všechny dny mezi Štědrým dne a Silvestrem.

• Rovné finanční hodnocení napříč regionálními pobočkami a ústředím

• Ústředí je v širším centru Prahy. Není zde openspace. Týden dovolené navíc + sick a social days.
  • Přestože je VZP velká organizace s plno zajímavými výzvami trpí finančním podhodnocením oproti trhu a zvlášť v době konjunktury nedokáže najmout či dlouhodobě udržet kvalitní lidi. VZP je rigidní, politická a silně byrokratická instituce (a příčinou není vždy jen fakt, že je zřízena státem a nakládá s veřejnými penězi). Chybí home office, širší škála benefitů.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 133

VZP je firma vhodná pro zaměstnance, kteří hledají jistotu a stabilitu velké společnosti.

Příjemné a moderní pracovní prostředí, které vyhovuje většině zaměstnanců.

Koho právě teď firma potřebuje?