Fatra, a.s.

Výroba plastových desek, fólií, hadic, trubek a profilů

• Rozmanitá práce

• poslední rok to jde až moc rychle z kopce-spokejenost byla tak před 5 lety -teď už ani trochu
  • snad jen že firma přispívá na obědy-bohužel nová firma vaří strašně špatně takže už ani tam se nechodí + snad jen benefity

• Stabilní firma,
  • - zrušení procesního inženýrství, /přináší jen rozbroje mezi lidmi/ - hodně administrativních zaměstnanců ve fatře. - moc byrokracie - Vyměnit fy GTH, to byl krok špatným směrem. (Vadí mi, jak se vedení tváří jak je jídlo dobré)

• Malý tlak na výkon, respekt k osobním problémům a potřebám, kratší pracovní doba, vplnost v pracovní činnosti.
  • Rozdělit organizační strukturu na menší celky, které mají jednoznačné kompetence v rámci segmentu. Jedině tak je možné profilovat profesionály se zkušenostmi a chutí do práce. Firma sdružuje několik rozdílných výrob, vedoucí místa jsou často obsazena jedním člověkem, který "toho má moc", naopak lidé pod ním se cítí nekompetentní a frustrovaní a ve finále odvádí mnohem horší práci, než by mohli. Složitější úkoly není možné (do)řešit, protože řešitelé jsou pěšáci, kterým to jen přidává práci, za něž je nikdo neocení, takže se ve finále raději řešení ani nehledá a obchod nerealizuje, nikdo si toho stejně nevšimne. Hlubší znalost jednotlivých oborů u pracovníků v hierarchii nad "pěšáky" pak velmi klesá.

• na vedoucí funkce dosadit lidi kteří rozumí strojům a výrobě a ne udělat vedoucího či mistra člověka který o podniku neví nic a pracuje v podniku 3 měsíce

• Jako dělník si za normální odpracované hodiny nevyděláte,musíte dělat přesčasy soboty, neděle.
  • Vážit si dělníku,ti vytváří hodnoty ,né úředníci.

• Dodržování zákoníku práce, odbory.
  • Vrcholový management neefektivní, neřeší problémy, vytváří je. Zjednodušit byrokracii. Zvýšit mzdy zejména dělnickým profesím. Investovat do rozvoje a vývoje, rozvíjet vlastní know-how, soustředit se na moderní technologie.

• Jistota zaměstnání.
  • Povýšený přístup spousty nadřízených k zaměstnancům.

• přispívá na penzijní pojištění,obědy a různé benefity
  • vedení nespolehlivé každý vedoucí si hraje na svém písečku aniž by střediska a výroba spolupracovala a mistry poslední dobou dělají lidé kteří o firmě neví nic a jsou ve firmě ani ne půl roku a hned se z nic udělají mistři a vedoucí

• stabilní firma, výplata chodí včas na účet, celkově se snaží vyjít vstříc zaměstnancům
  • srovnání platů v Chropyni a Napajedlech, aby vedení více naslouchalo těm vespod, a aby si každý z vedoucích nejdříve zkusil práci v provoze, srovnání platů mezi ženami a muži, změna dodavatele jídla

• Férové jednání a dokáže naslouchat, můžu říct svůj názor a je to takový rodinný podnik.
  • Možná více informovat lidi na dělnických profesích, občas se k lidem nedostanou důležité věci. Pořád se potýkáme s tím, že chybí lidi, ale takový 13 a 14 plat ve výši platu by byla velká motivace jestli Barum, nebo Fatra.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 27

Zatím má firma hodně objednávek. Díky postavené nové budově bude potřebovat pracovní sílu. Výplata pravidelně.

Rozmanitou práci

Práci vhodnou pro rodiče s dětmi