MINISTERSTVO OBRANY

Všeobecné činnosti veřejné správy

• Řád a pravidla
  • Možnost kariérního postupu

Armáda je jasný místo pro lidi co chtějí kariéru,o tom žádná.

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 345 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Dnes již ničeho. Bohužel celá AČR již není to co bývala. Vojáci přišli skoro o veškeré benefity, mladí kluci mají dnes problém udělat dvacet kliků a o běhu ani nemluvím. Kompletní velení nemá ani potuchy o tom co se děje na nižších funkcích a jak vlastně absolutně nic nefunguje. Počínaje výcvikem, přes vystrojení vojáků až po opravu z 90-ti procent nepojízdné techniky. A pokud náhodou vyjde z VŠ důstojník, který to má v hlavě srovnané a je připraven pro lidi něco udělat, tak ho semele systém. Celá armáda je absolutně neschopna čehokoli. Asi nejsmutnější je neprůhledné a nesmyslné hospodaření s penězi a nesmyslné financování zakázek pro AČR.
  • Vyházet kompletní generalitu a politiky a zavést selský rozum a ochotu nadřízených k rozumným a racionálním změnám.

• pravidelný měsíční příjem
  • mrzela mne protekčnost, hlavně u manželek vyšších důstojníků, vytváření umělých tabulkových míst při propuštění neobjektivita, protekce měli přednost obyčejný pracující člověk neměl šanci

• Skvěle platí. A nejlépe ty, kteří nejméně pracují.
  • Obměnit management. Dát šanci mladým a vzdělaným lidem.

Bezpečnost, ostraha, ozbrojené složky

• preciznost, kvalita a možnost vzdělávání
  • podhodnocení odborníků a specialistů, z tohoto důvodu malý příliv těchto lidí do řad AČR, takže dnešní specialisty za pár let nebude mít kdo vystřídat

• finanční ohodnocení u leteckých základen jsem spokojena byla u Univerzity obrany jsme velmi nespokojena a dobrovolně odcházím po uplynutí závazku
  • mezilidské vztahy u Univerzity obrany nízká kvalita akademických pracovníků u CBVSS (konkrétně mé pracoviště)
  • Možnost kariérního postupu

Když plníte předepsané požadavky máte možnost neustálého kariérního růstu, ovšem můj názor je z pohledu osoby s vysokoškolským vzděláním. U ostatních kategorií zaměstnanců nemám přesný přehled. Z mého pohledu pro učňovsky vzdělané osoby jsou možnosti kariérního postupu výrazně nižší.

Je zde nabídka studia jazykových kurzů zejména pro angličtinu a francouzštinu v průběhu celé vojenské kariéry. Nabídka kariérových kurzů pro důstojníky. Nabídka odborných kurzů. Občasné změny služebního zařazení a k nim potřeba zvládnutí nových znalostí a neustálé získávání zkušeností i se zahraniční spolupráce např. struktury NATO nebo zahraniční operace..

Bezpečnost, ostraha, ozbrojené složky

• školení mzdy a účetnictví a naučila jsem se něco více z práva, které mohu uplatnit i jinde. Benefit jídelna, podnikové rekreace
  • jednání vedoucího s podřízeným a povyšování se nad ním. Dávají mnohonásobně přepisovat dokumenty a časté změny a předělávání dokumentů. Neochota vyhovět při např. rodinné tragédii, apod.

• benefity: zvýhodněné ceny pobytů ve vojenských ubytovacích zařízeních, velmi levné obědy, možnost čerpání z osobního účtu FKSP na masáže, rekreaci a kurzy. 5 dnů indispozičního volna placené volno při návštěvě lékaře, doprovodu rodinného příslušníka k lékaři
  • zástupci vedoucích oddělení (poslední článek managementu) mají stejné povinnosti jako vedoucí, ale nenáleží jim žádný příplatek za vedení netransparentní systém přidělování osobního ohodnocení neexistují žádná objektivní kritéria pro přidělování osobního ohodnocení a odměn Popisy pracovní činnosti zaměstnance nejsou dostatečně individualizovány - obsahují činnosti, které daná součást vůbec nerealizuje. Zařazení do platových tříd dle katalogu prací na základě dosaženého vzdělání neodpovídá požadavku na vykonávané činnosti.

• u mě je to loajalita
  • opravdu rozdělit nevojenskou část MO a vojenskou část AČR, tudíž na MO civilní zaměstnanci, MO by ušetřilo velké peníze, vojáci do AČR, tam je jejich místo, cvičit a bojovat, ne sedět pupkatě za velké peníze na židli, kde to zvládne civil za třetinový plat

Nákup

• Plat přijde vždy v čas.
  • Přístup k lidem, dodržování předpisů a ne jen jak se jim to hodí.

• Cením si opravdu velkého množství vzdělaných lidí na různých pozicích na MO i AČR. Vyplývá to i z vysoké odbornosti systemizovaných míst a jejich působnosti. Takže jsou důležité vysoké kvalifikační předpoklady i ochota dál pokračovat ve sebevzdělávání pro naplnění dalšího důležitého aspektu - kvalifikačních požadavků na daná služební a pracovní místa.
  • Změnil bych princip obsazování služebních a pracovních míst, současná situace velmi nahrává vnitřnímu klientelismu a kamrádčovství, pokud neznáte někoho, kdo zrovna rozhoduje, máte slabou šanci na kariérní postup, a to i přes to, že je v současné době kladený velký důraz na kariérní postup, ale princip stanovení pořadí, poslední výmysl Sekce státního tajemníka, tomu nedovede zabránit...

Nákup

Armáda je jasný místo pro lidi co chtějí kariéru,o tom žádná.