Nestlé Česko s.r.o.

Výroba kakaa, čokolády a cukrovinek

• Práce v mezinárodním prostředí

Cenit si asi nebylo čeho i když snad bohatého socialniho programu pro zaměstnance jinak Nestlé našlo recept jak zničit tradiční…

• Cenit si asi nebylo čeho i když snad bohatého socialniho programu pro zaměstnance jinak Nestlé našlo recept jak zničit tradiční značku Orion a Zora zaměňuje kakaové máslo za palmový olej a jiné podvody na zákazníky,administrativa a agenda má přednost před výrobou udrží se zde pouze tzv. Hujeri ....
  • Návrat k tradičním recepturám soustředění se na výrobu a nikoliv na prázdnou agendu o ničem

• jedinné plus - pravidená výplata, pracoval jsem zde 13 let a šlo to "od 9 k 5", i s odstupem 2 let bych nikomu nedoporučil pracovat u Nestlé Česko v OLOMOUCI. firma nemá dobrou pověst, markantní úbytek práce, nekompetentní vedení, miliony drobností, které ničí člověku život, navíc za málo peněz, jak se říká "kdo mohl odešel". Nic proti Nestlé, ale tohle už opravdu ne.

• Arogantní chování ředitele. Opravdu zážitek s ním jednat.
  • Mezilidské chování mezi kolegy. Podrážky a intriky, šikana podřízených, nereseni těchto situaci

Lidé se zkušenostmi si najdou práci jinde. Jelikož pracovní podmínky jsou tristní. Vzájemná komunikace v kolektivech je plná hašteřeni a podrazu. Výsledek tomu i odpovídá.

• Poskytovaných benefitů - je jich opravdu hodně a jsou rozmanité. Otevřenosti a důvěry - možnost pracovat z domova na základě důvěry nadřízeného apod. Pracovního prostředí - alespoň to pražské je vážně fajn.
  • Nevím, jestli se dají zlepšit věci, kvůli kterým jsem odcházela - bezhlavé plnění věcí, které nařídí centrála (v korporaci to tak chodívá), šetření na špatných místech nebo, že váš kariérní rozvoj vypadá na papíře skvěle, ale realita je odlišná.

• TPM

• Přístup k bezpečnosti ocení člověk až když odejde ze společnosti, která na bezpečnost tak dbá. Je to jinde velký šok. Dále pak co jinde řešíte na denní bázi, to je v Nestlé zamozřejmostí a berete to jako fakt. Míra a ochota převzít zodpovědnost byla ve Sfinxu (nemluvím o Zoře!) na velmi vysoké úrovni.
  • Co bylo ve Sfinxu na extrémně vysoké úrovni (výkony linek), tak se chtěl ještě více a ještě více šetřit na lidech, jelikož do cukrovinek se už několik let neinvestuje a dříve, nebo později to bude mít větší následky a se současným vedením se to bohužel ještě více prohlubuje a lidský přístup a pochopení už téměř není.

• Prace
  • Nadřízení, kolektiv, vedení.

• Se všim

• Velké nároky na zaměstnance

• Sposuta benefitů. Obědy na pracovišti. Dbání na bezpečnost.
  • Nenutit lidi do neplacených přesčasů. Ujasnit si priority. Nastavovat relevantní časové plány pro dodání úkolů. Vhodněji rozdělit zodpovědnosti. Dodržovat dobře vymyšlený systém školení a rozvoje kompetencí. Nevymýšlet další nic nepřinášející birokracii. Zpomalit a změny které nejsou důležité pro biznis provádět z rozmyslem a důkladně.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 13

Nestlé má po celém světě nejrůznější závody a také vývojová centra. Pokud chcete dělat kariéru, je práce v zahraniční pobočce dobrou volbou. Cizinci bývají často v managementu i v lokální firmě, tj. denní použití angličtiny.

Nestlé je největší potravinářská společnost na světě. Je to Švýcarská společnost. A tyto dva argumenty myslím hovoří za vše.

Společnost nabízí rozvoj a navíc možnost posouvat se napříč odděleními, tzn. člověk se může hledat a vyzkoušet toho více. Může začít ve financích a dostat se do marketingu nebo logistiky apod.

V Nestlé v centrále je flexibilní pracovní doba tzn. je ohraničeno kdy byste měl být k zastižení v kanceláři (pokud nemáte např. home office atd.) a to je od 10. do 15., v pátek do 14. hodin. Pracovní doba je 7,5 hodiny. Nicméně důležitý je výsledek vaší práce a ne čas strávený v kanceláři.