Metrostav a.s.

Výstavba bytových a nebytových budov

• Náročné úkoly

Obsluha strojů které v obyčejných firmách nepotkate. Stavby které jsou neobvyklé

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 345 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Atmosféra ve firmě je lepší než u konkurence. Pořád vidím jistou sounáležitost a kolegialitu mezi zaměstnanci řádově lepší než u konkurence.
  • Stavebnictví je obecně "vysáté" po krizi, zakázky nejsou tolik bonitní, lidé by mohli být lépe placeni. Bude ještě pár let trvat, než se to srovná. V tom není Metrostav sám, ostatní velké stavební firmy jsou na tom stejně, ne-li hůř.

• Na zaměstnavateli si cením při sjednávání akcí k setkávání kolegů, které můžeme osobně poznat ať nové nebo kolegy které za celý čas během realizace staveb v různých koutech republiky za delší čas nepotkáte v rámci divize. Skýtá to mnohem lepší komunikaci osobní, po telefonu nebo emailem.
  • Jediné co bych v rámci firmy zlepšila je celková vnitřní komunikace v rámci divize. Stejný přístup dle pozic zaměstnanců k platovému ohodnocení a lepší vybavení výpočetní techniky.

• Je to velká a stabilní firma. Možnost pracovat na zajímavých projektech a poznal jsem kopec super lidí. Mzda je vyplácená včas. Možnost kariérního rastu.
  • Hlavně nebrat každú zakázku, trochu víc myslet na lidí a podporovat je. Víc možnosti pro vzdělávaní,buď osobního,nebo profesního.

Stavební práce

• Firma již existuje dlouho. To je jistota. Je to veliká firma
  • Firma je dinosaurus. Rozhýbat takový molocha dá práci. Firma bohužel zamrzla v minulém století. Neakceptuje klouzavou pracovní dobu, nechce přistoupit na práci z domova. Školení stále probíhají face to face. Neexistuje e-learning.

• Skvělá příležitost načerpat zkušenosti, takže po škole výborné řešení. Bohužel Metrostav neumí práci ocenit, proto mladí perspektivní lidé ihned po načerpání zkušeností utíkají za lepším. Zůstávají spíš srdcaři nebo tlačenky, které stoupají vzhůru. Pracovní týmy jsou zpravidla bezkonfliktní a super, takže v terénu a na stavbách je bezvadná atmosféra, práce na divizích je spíš pro lidi, kteří mají rádi stabilní zázemí, pevnou pracovní dobu. Co dokážete záleží spíš na nadřízeném a jeho podpoře, než na Vás samotném.
  • hlavně se neptejte kolegů a spolužáků u jiných firem kolik berou, je to silně demotivující

Stavební práce

• Dlouhodobě stabilní a solidní firma jak z pohledu působení na trhu, tak ve vztahu k zaměstnancům.
  • Nedostatečná schopnost flexibilně reagovat na změny vnějších podmínek.

• Stabilní firma, co se umí o své lidi postarat. Příspěvky při narození dítěte, ocenění zaměstnanců. Ja cesta do USA
  • Firma by mohla zavést pružnou pracovní dobu
  • Uplatnění pro starší 50 let

firma se nebrání lidem se zkušenostmi. Dle věku se neposuzuje, ale posuzuje se dle kvalifikace a pracovních zkušeností

• Možnost kariérního postupu

Jedná se o velkou firmu, která využívá k obsazování pozic nejprve z vlastních řad a až posléze hledá v exteriéru.

• Řádné vyplácení výplaty,benefity,vychází vstříc mě jako matce dvou děti
  • Zaměstnávat pouze odborníky a dobře pracující lidi

• celkem jasně daných podmínek a požadavků. Nebylo to jeden den tak adruhý den jinak.
  • Jako celek funguje dobře. O některých jedincích se to říci nedá, ale to je všude.

• Benefity, pravidelná výplata, skvělý kolektiv divize 4. Minimum přesčasů.
  • Občas horší komunikace s nadřízeným, kdy dostávám neúplné nebo nepravdivé informace se kterými potřebuji pracovat. Malé využití cizích jazyků.

Kvalita, kontrola kvality

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 18