Skupina ČEZ

Výroba, přenos a rozvod elektřiny
kvalitní vzdělávání spousta benefitů jistý příjem silná značka
kvalitní vzdělávání spousta benefitů jistý příjem silná značka

• Náročné úkoly

Čtvrtletní a mimořádné premie, benefity (stravenky, cafeterie, příspěvek na životní a důchodové připojištění), pružná pracovní…

• Čtvrtletní a mimořádné premie, benefity (stravenky, cafeterie, příspěvek na životní a důchodové připojištění), pružná pracovní doba. Po několika odpracovaných letech začalo být přijatelné mzdové ohodnocení, do té doby to bylo ostudné. Nyní už jsou platové podmínky takové, že si snad nemůže stěžovat ani člověk na nejnižší pracovní pozici.
  • Hodně záleží na tom, jakého má pracovník nadřízeného, od toho se dost věcí odvíjí. Přístup k lidem obecně není příliš příznivý, k zaměstnancům se přistupuje spíše jako k číslu v tabulce a ne jako k člověku. Přesčasy jsou běžná věc a často vám zaměstnavatel nevyjde vstříc při plánování dovolené - zejména ke konci roku. Zaměstnanec si nemůže dovolit téměř nic říct, nespravedlivý přístup k některým zaměstnancům je pro některé nadřízené standardem. Zvýhodňováni jsou všehoschopní kariéristé, kteří jsou ochotni udělat pro kariéru cokoliv. Většina lidí na vedoucích pozicích nemá vysokoškolské vzdělání, někteří z nich jsou jen plniči příkazů, kteří pořádně ani nemají znalosti a přehled o pracovní náplni svých podřízených.

• Vysoká specializace v jednotlivých oblastech Široké možnosti uplatnění v rámci Skupiny Nadstandardní finanční ohodnocení a rozsah benefitů Možnosti volné pracovní doby (záleží však na přístupu přímého nadřízeného - teoreticky je možné cokoli, v praxi tomu tak ale bývá jen u některých šéfů) Snadné získávání kontaktů napříč Skupinou
  • Existuje velká rivalita mezi jednotlivými částmi či společnostmi Skupiny ČEZ Mnoho manažerů se staví do role těch nejdůležitějších ve Skupině ČEZ (např. oblast podpůrných služeb zdá se být významnější než core business Skupiny) Významnou část kapacit centrála a vedení dceřiných firem věnují řešení uměle vytvářených vnitroskupinových problémů, které nepřinášejí Skupině žádnou hodnotu - místo soustředění na zákazníka se soustředíme na zbytečné vnitřní problémy Nekvalitní manažeři především na střední úrovni - vládne zde alibismus (neochota rozhodovat, skrývání se za názory mnoha poradců či přehazování odpovědnosti jinam), konzervatismus až dinosaurizmus (např. Skupina deklaruje podporu matkám - volnější pracovní doba, částečné úvazky, homeoffice apod. - ale mnozí šéfové zbytečně vyžadují 8 hodin denně na "píchačkách" a neumějí si představit jinou variantu - zcela tak jdou proti deklaracím Skupiny; zaměstnanec sám pak nic nezmůže - nenajde podporu)

• Fajn kolegové
  • Přetíženost některých zaměstnanců. Nezájem nejvyššího vedení firmy o udržení kvalitních lidí, zůstávají pouze podprůměrní lidé a zaměstnanci před důchodem.

• ničemu
  • vyházet menegment

• Až na výjimky není firma vhodná pro mladé, kteří se chtějí rozvíjet. Tady zapadnou do stereotypu a krní.
  • Nastavené systíémy

• Snahy o zlepšení.
  • Zrušil bych klientelismus, napojení na firmy odsávající finance a na politiku (podpora určitých pol. stran ze strany ČEZ).

• Poskytuje příležitost mladým načerpat zkušenosti - všechny možnosti jsou otevřené, stačí chytit příležitost za pačesy!
  • Naberou se kvalitní zaměstnanci s potenciálem, ale pak se neví co s nimi - chybí vize a tito lidé po načerpání zkušeností odcházejí. Obrovská byrokracie. Kdo chce pohodu, klid a slušnou výplatu, je zde spokojen. Kdo má tah na branku a chce něco dokázat, zazdí se zde. Je to státní firma, kde neplatí Paretovo pravidlo. Zde 5% zaměstnanců tvoří 95% hodnot.

• Nemožnost stravenek (hrozná kuchyně ve které se nedá jíst), nízký plat vzhledem k náročnosti povolání, špatně zvolený režim směn, bez příspěvků na dopravu, horší pracovní prostředí.

• Relativně pěkné zázemí a jistota.
  • Lidskost, lidé by si mezi sebou měli tykat, chodit oblečeni více volnočasově a celkově by se měl změnit přístup k zaměstnancům. Skupina je zaseklá v minulosti a bohužel je to znát čím dál víc.

• hodně široký záběr v rámci pracovní náplně
  • systém obsazování míst lidmi, kteří nic nedělají, a vytváření zcela zbytečných pozic

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 77

ČEZ byl, je a bude. Všichni lidi potřebují elektřinu.

Každý pracovní příkaz je jiný a stále jednáte s novými lidmi, musíte se učit pracovní postupy a poznávat nové měřící a spínací přístroje. Hlavní, co je na práci zajímavé, že děláte venku rodinné baráčky nebo chatové oblasti či zahrádkářské osady, pokecáte s lidmi a občas vám dají i kafíčko nebo nějakou tu vypěstovanou zeleninu nebo ovoce a stále poznáváte nové lidi, samozřejmě, že občas narazíte i na blbce, ale to je všude.

Práce pro ČEZ je velmi náročná, musí se dodržovat spousta směrnic, nařízení, každý den přijdou emailem nové a nové informace, vyhlášky apod. Do toho máte svou práci, která je také náročná, záleží na jakém oddělení děláte, ale já pracovala pro oddělení, kde ta náročnost byla velmi vysoká. Domů chodíte úplně vyřízení. Bylo to na oddělení neprůběhového měření. Nikomu nedoporučuji.

Rozmanitou práci

Vše se dělá na procovní příkaz. Na každou činnost jsou prac. postupy a metodiky. existuje namátková průběžná kontrola prováděných prací.

Koho právě teď firma potřebuje?