Dům zahraniční spolupráce image
logo

Dům zahraniční spolupráce

Approximately 375 employees
Česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum
How would I fit in here?
Find out how your ideas match up with what the employees of this company are saying.
Explore the company as seen by
All employees (52)
All departments/fields (52)
Employee Comments

Flexibilní pracovní doba, možnost home office, příspěvky na stravování a Multisport.
Výše mzdy
Response from employer:
Dobrý den, děkujeme za vaše hodnocení. Snažíme se výši platu našim zaměstnancům kompenzovat právě flexibilitou v práci a benefity - kromě výše uvedeného i příspěvkem na jazykové kurzy a podporou rozvoje našich kolegů.
At the time of the review was:
Current employee
Department:Marketing
Worked for the employer:less than 3 months
Written:November 2025
Was this comment helpful?
Report

Přátelská atmosféra. Vysoká úroveň sociálního a lidského přístupu k zaměstnancům. No stress space.
Zrušení pracovní doby (čipy), ale chápu, že je to nereálné. Zvýšit platy na úroveň platů v Evropě směrem na západ.
Response from employer:
Dobrý den, děkujeme za krásnou zpětnou vazbu, pracovní prostředí a kultura jsou pro nás prioritou! Jsme rádi, že tuto část vnímáte tak pozitivně. Výši finančního ohodnocení zaměstnanců, se snažíme kompenzovat větší nabídkou benefitů. Stejně tak rozumíme také tomu, že zrušení čipování by mnohým usnadnilo každodenní fungování. Současná legislativa i naše interní procesy nám ale ukládají povinnost evidovat pracovní dobu způsobem, který je prokazatelný a auditovatelný. Děkujeme za pochopení :)
At the time of the review was:
Current employee
Department:Marketing
Worked for the employer:less than 1 year
Written:March 2026
Was this comment helpful?
Report

Dům zahraniční spolupráce se na první pohled prezentuje jako moderní instituce s důležitým posláním v oblasti vzdělávání a mezinárodní spolupráce. Právě tato mise a veřejný charakter organizace byly hlavními důvody, proč jsem se rozhodla pro tuto pracovní příležitost.
Zkušenost v rámci ekonomického úseku byla negativní především kvůli dlouhodobě problematické firemní kultuře. Chyběl respektující přístup, konstruktivní komunikace a ochota řešit opakované problémy v týmech. Prostředí nepůsobilo bezpečně ani férově, zejména pro nové zaměstnance.
Response from employer:
Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. Velmi si vážíme toho, že jste sdílela své zkušenosti, a mrzí nás, že nebyly pozitivní. Respektující prostředí a otevřená komunikace jsou pro nás prioritou, proto bereme Vaše podněty vážně. V současnosti v rámci ekonomického úseku pracujeme na zlepšení firemní kultury a interních procesů. Vaše zkušenost nám pomůže v tomto úsilí.
At the time of the review was:
Former employee
Department:Finance and Accounting
Worked for the employer:less than 3 months
Written:December 2025
Was this comment helpful?
Report

Přátelská atmosféra, pracovní cesty do zahraničí, stravenky a příspěvek na multisportku
Častá byrokracie. Podprůměrný pražský plat
Response from employer:
Dobrý den, děkujeme Vám za zpětnou vazbu! Jsme rádi, že oceňujete naše benefity, včetně možností vycestovat do zahraničí. Výši finančního ohodnocení zaměstnanců se snažíme kompenzovat právě širokou nabídkou benefitů, podporující firemní kulturu a možnosti osobního i profesního rozvoje. Vaše připomínky ohledně byrokracie bereme vážně a průběžně pracujeme na zjednodušování procesů, i když v některých oblastech jsou naše možnosti vzhledem k charakteru činnosti omezené.
At the time of the review was:
Current employee
Department:Administrative Work
Worked for the employer:less than 1 year
Written:December 2025
Was this comment helpful?
Report

logo
How would I fit in at Dům zahraniční spolupráce?
Find out how your ideas match what employees of this company say.
Just 3 minutes
Oceňuji lidský přístup, možnosti školení a výjezdů, work-life balance a zajímavé benefity.
Response from employer:
Dobrý den, děkujeme Vám za hodnocení! Velmi si vážíme toho, že oceňujete náš lidský přístup, možnosti školení a výjezdů, podporu work-life balance i zajímavé benefity. Jsme rádi, že tyto oblasti přispívají k Vaší spokojenosti. :)
At the time of the review was:
Current employee
Department:Other
Worked for the employer:less than 3 months
Written:December 2025
Was this comment helpful?
Report

Oceňuji přátelský kolektiv lidí, kteří si vzájemně pomáhají. Oceňuji také pružnou pracovní dobu, možnost home office a jasně nastavené postupy práce.
Response from employer:
Dobrý den, děkujeme Vám za zpětnou vazbu! Jsme rádi, že oceňujete naše přátelské pracovní prostředí a podporující týmovou spolupráci – právě tyto hodnoty jsou pro nás klíčové. Vaše hodnocení je pro nás motivací pokračovat v jejich rozvíjení.
At the time of the review was:
Current employee
Department:Administrative Work
Worked for the employer:less than 1 year
Written:December 2025
Was this comment helpful?
Report

Please login to view further comments

Don't you have an account on Atmoskop.cz yet? Register

By registering you will also unlock:
  • Easier company tracking and receiving job offers
  • More accurate recommendations of companies that meet your needs
  • All Atmoskop content
Flexibilní pracovní doba. velice lidský a zároveň profesionální přístup nadřízené, skvělá tým.
Komunikace napříč firmou.
Response from employer:
Děkujeme za hezkou zpětnou vazbu a moc nás těší, že se vám v týmu dobře pracuje. Komunikace napříč firmou je určitě důležitá, a proto na ní chceme neustále pracovat. Díky za váš názor! :)
At the time of the review was:
Current employee
Department:Administrative Work
Worked for the employer:less than 3 months
Written:November 2024
Was this comment helpful?
Report

Mám dobrý pocit z odvedené práce, která má přínos pro společnost. Je tu dobrá atmosféra mezi kolegy, kteří jsou vzdělaní a mají podobné smýšlení co se týče smyslu práce. Máme pružnou pracovní dobu 9 – 14, takže jdou pracovní povinnosti dobře skloubit s osobním životem. Vyhovují mi 2 dny homeoffice týdně, možnost jobshadowingu, zajímavé interní akce a benefity, které jsou v rámci veřejné správy poměrně nápadité. Kanceláře jsou v centru Prahy v historické budově, přitom zde nic nechybí, máme velmi moderní AV zasedačky, akubudky a chill out zóny.
Věřím, že jinde mohu za stejnou práci dostat lépe zaplaceno, ale to je prostě úděl české veřejné správy. Stále se setkáváme s vysokou mírou byrokracie a máme ve srovnání se soukromým sektorem nízký rozpočet na všechny aktivity, což může být frustrující, když chcete dělat věci kvalitně.

Opportunity to use foreign languages
Administrujeme programy mezinárodního vzdělání Evropské komise a další bilaterální programy, jezdíme na mezinárodní veletrhy, účastníme se rozvojových a networkingových aktivit v zahraničí a často zveme zahraniční řečníky na naše konference. Určité pozice v DZS se neobejdou bez znalosti anglického jazyka, další jazyky jsou samozřejmě výhodou.

Jobs for people aged 50+
Vnímám, že se v DZS snaží podporovat diverzitu. Uplatnění tu najdou jak studenti vysokých škol, tak i starší 50 let na odborných i administrativních pozicích. Různé týmy mají různý věkový průměr, někde je to víc namíchaný, někde míň, podle toho, jak to sedí kolektivu. Velká míra flexibility umožní kolegyním skloubit práci s péčí o vnoučata i starší rodiče. Je zde oceňována vysoká odbornost získaná mnoha lety praxe.
At the time of the review was:
Current employee
Department:Administrative Work
Worked for the employer:more than 1 year
Written:May 2024
Was this comment helpful?
Report

Jsem spokojená s flexibilní pracovní dobou a možností práce z domova 2x týdně. Práci můžu uzpůsobit potřebám rodiny, odejít ve dvě, vyzvednout děti a pak se k ní zase třeba odpoledne nebo večer vrátit.
Někdy trvá dlouho než se něco rozhodne, hodně tu funguje zapojování řadových zaměstnanců do rozhodování o obsahových věcech, což je fajn, ale někdy to procesy trochu brzdí.
At the time of the review was:
Current employee
Department:Administrative Work
Worked for the employer:more than 2 years
Written:November 2023
Was this comment helpful?
Report

Většina řadových zaměstnanců jsou skvělí nadšení lidé, kteří pracují s obrovským nasazením. Organizace má stanovené velmi dobré hodnoty, sama se jimi však neřídí.
Nerovný přístup k zaměstnancům, jednání s lidmi není otevřené a férové. Finanční ohodnocení neodpovídá náročnosti práce a je mnohem nižší než na obdobných pozicích u jiných zaměstnavatelů.

Work in an international environment
Jedná se o práci v oblasti grantové podpory mezinárodních projektů financovaných z programů Evropské Komise.Práce zahrnuje komunikaci s kolegy z agentur z různých zemí EU i občasné zahraniční cesty a společné akce zapojených zemí.
At the time of the review was:
Former employee
Department:Management
Worked for the employer:5+ years
Written:August 2023
Was this comment helpful?
Report
Who is the company looking for right now?
Search by position or keyword
Location (e.g. region, city)
Did you find Dům zahraniční spolupráce interesting?
Let us help you find suitable jobs.