FOXCONN CZ s.r.o.

Výroba počítačů a periferních zařízení

• Práce v mezinárodním prostředí

ze začátku měli dobré akce pro zaměstnance, které se však kvůli neustálému šetření penězi rapidně zhoršovaly, až ty poslední…

• ze začátku měli dobré akce pro zaměstnance, které se však kvůli neustálému šetření penězi rapidně zhoršovaly, až ty poslední akce byly spíše k pláči
  • Chování a ocenění si svých zaměstnanců. Plno zaměstnanců dělá práci za tři lidi, kdy musí trávit v práci hodiny přesčas na úkor svého volného času, který mohou strávit s rodinou. Za práci nejsou dostatečně ohodnoceny. Zlepšení pracovních podmínek a hlavně pracovního prostředí s dostatkem osobního prostoru. V práci tráví podstatnou část svého života, chtělo by to mít i vyhovující podmínky!

• Nejvíce si cením přístupu jak přímého nadřízeného, tak celkově vedení, můžu se na ně spolehnout, můžu být upřímný/á, pokud se mi něco nepodaří nebo šlápnu vedle. Nikdo mě nemonitoruje, ani nešikanuje. Mohu otevřeně vyjádřit svůj názor, postoj nebo nápad. Nebojím se udělat chybu, protože ji mohu beztrestně přiznat a mám všechny příležitosti ji napravit, při čemž se cení asertivní jednání.
  • Celkově panuje velmi špatná komunikace nejen mezi kolegy/zákazníky/dodavateli, ale především napříč jednotlivými odděleními. Platové ohodnocení je na většině pozic velmi špatné a z tohoto důvodu lidé nejčastěji odcházejí. Předávání informací o pracovních povinnostech je tedy neustálý cyklus, který je silně neefektivní a zapřičiňuje další a další problémy. Špatné platové ohodnocení vidím jako největší překážku jak pro zaměstnance, tak pro celkový rozvoj společnosti.

Nákup

• Dodrzovani zakoniku prace
  • Vice bych se zajimal o vlastni zamestnance a ne o to, jak vypadam v mediich.

• Dobrý vztah se zaměstnanci,stravování
  • Neadekvátní odměna za vykonávanou práci

• Pracovní kolektiv, málo stresu, přátelská až kamarádská atmosféra, pracovní doba - pružný příchod a odchod, mezinárodní prostředí, možnost mít anglicky hovořící kolegy
  • Na dnešní dobu NEkonkurenční benefity, podprůměrný příjem, nemotivační prostředí, pocit proč bych se snažil? Nikdo to stejně neocení a nikdo mi nepřidá. Několik let ustrnulá školení, nenabízí nic nového, stereotypní práce, pokud nezměníte pozici, proto je tu tak velká fluktuace, kupodivu napříč všemi odděleními....

• Nelze to vyjadrit par slovy,na neco byl dobry,asi pouze v ramci nektere pracovni cinnosti,mozna pak mimopracovni aktivity
  • Vedeni,nadrazenost,rozlisovani toho kdo co umi a co zvlada,posuzovani lidi jako samostatne ne jako kolektiv,ohodnoceni prac.vykonu jednotlivce a hlavne komunikace,komunikace a dalsi aduletita vec naslouchani lidi a aby se ve firme odstranil vseobecne strach cokoliv rict udelat a aby se zde nakradlo zlepsovaky a navrhy na zlepseni tech.postupu obyc.lidem na nizsich pozicich!!!

• nic
  • celková organizace provozu

• Kdybych měl napsat ke spoustě záporů nějaké plus, tak asi nabídky jídelny.
  • Přístup k člověku, velmi časté nezaučování nebo mizivě, veliká a nepříjemná striktnost v jednání, z lidí dělat rádoby roboty, pracovní norma neustále se zvyšující bez konce, pracovní skřínky na osobní věci jsou miniaturní a malinké jako pro zvířata, na všechny povinnosti co nejméně času - takřka nemožné, veliký a extrémní tlak ze zhora, za extrémní dřinu velmi špatně zaplaceno, nedostatečná klimatizace, pracovní smlouva většinou na krátkou dobu třeba jen na čtvrt roku, a hlavně stres stres stres stres stres....pryč, pokud se máte aspoň trošiku rádi .

• Možnost jídla-to už se v každé firmě nevidí Laciné obědy - při 12 hodinové přestávce za 6 Kč Přestávky - při 12 hodinách 2x15 minut (placené) a 30 minut Odpočívárna a kuřárna s širokou nabídkou občerstvení Počítače s připojením k internetu v jídelně
  • Rozhodně kolektiv je špatný - neustálá absence kolegů Plánování směn - není plánováno dostatečně dopředu a člověk si tak nemůže téměř nic naplánovat Nerovnoměrné rozvržení práce - jeden den 100 kusů, jiný 10 Komunikace - jakékoliv informace mezi lidmi na stejných pozicích občas vázne a mezi výrobou a managementem vázne dost často Nedostatečný trénink Benefity jako výsměch Neustálé výpovědi stávajících zaměstnanců - z důvodu financí, kolektivu, nebo managementu Spousty směn navíc s obhajobou, že nejsou lidi - osobní život tak skoro žádný

• Nabídka vzdělávání a případných kurzů byla vcelku slušná.
  • Filozofie toho, že každý individuální pracovník je nahraditelný. Minimum seberealizace. Apatický manager. Nesmyslné dodržování příchodu a odchodu pomocí “píchaček” i pro administrativní pracovníky. Práce často postarádala smysl, přičemž ani nadřízený nebyl schopen smysl vysvětlit. Pracovní prostředí připomínalo koncentrák - šetřilo se, kde mohlo: od nejlevnějšího toaleťáku po nefunkční klimatizaci.

Firma nabízí pozice i pro studenty v tzv. trainee programu.

• Možnost práce při studiu

Velká firma, kde lze uplatnit trainee program, pro uchazeče zajímavá zkušenost, pro firmu potenciální talent.

Nákup

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 36

Foxconn je jen pro lidi co si nemůžou najít jiného zaměstnavatele. Jinak tato firma hraje na nejlepšího zaměstnavatele, ale opak je pravdou. Asistentky a Personalistky jsou buď na kafi nebo na pauze.

Jelikoz foxconn zamestnava i agenturu ve firme se potkate s polaky,slovaky,rumuny,mongolci,bulhary atd.