FOXCONN CZ s.r.o.

Výroba počítačů a periferních zařízení

• Práce v mezinárodním prostředí

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 345 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• ze začátku měli dobré akce pro zaměstnance, které se však kvůli neustálému šetření penězi rapidně zhoršovaly, až ty poslední akce byly spíše k pláči
  • Chování a ocenění si svých zaměstnanců. Plno zaměstnanců dělá práci za tři lidi, kdy musí trávit v práci hodiny přesčas na úkor svého volného času, který mohou strávit s rodinou. Za práci nejsou dostatečně ohodnoceny. Zlepšení pracovních podmínek a hlavně pracovního prostředí s dostatkem osobního prostoru. V práci tráví podstatnou část svého života, chtělo by to mít i vyhovující podmínky!

• Nejvíce si cením přístupu jak přímého nadřízeného, tak celkově vedení, můžu se na ně spolehnout, můžu být upřímný/á, pokud se mi něco nepodaří nebo šlápnu vedle. Nikdo mě nemonitoruje, ani nešikanuje. Mohu otevřeně vyjádřit svůj názor, postoj nebo nápad. Nebojím se udělat chybu, protože ji mohu beztrestně přiznat a mám všechny příležitosti ji napravit, při čemž se cení asertivní jednání.
  • Celkově panuje velmi špatná komunikace nejen mezi kolegy/zákazníky/dodavateli, ale především napříč jednotlivými odděleními. Platové ohodnocení je na většině pozic velmi špatné a z tohoto důvodu lidé nejčastěji odcházejí. Předávání informací o pracovních povinnostech je tedy neustálý cyklus, který je silně neefektivní a zapřičiňuje další a další problémy. Špatné platové ohodnocení vidím jako největší překážku jak pro zaměstnance, tak pro celkový rozvoj společnosti.

Nákup

• Dodrzovani zakoniku prace
  • Vice bych se zajimal o vlastni zamestnance a ne o to, jak vypadam v mediich.

• Nelze to vyjadrit par slovy,na neco byl dobry,asi pouze v ramci nektere pracovni cinnosti,mozna pak mimopracovni aktivity
  • Vedeni,nadrazenost,rozlisovani toho kdo co umi a co zvlada,posuzovani lidi jako samostatne ne jako kolektiv,ohodnoceni prac.vykonu jednotlivce a hlavne komunikace,komunikace a dalsi aduletita vec naslouchani lidi a aby se ve firme odstranil vseobecne strach cokoliv rict udelat a aby se zde nakradlo zlepsovaky a navrhy na zlepseni tech.postupu obyc.lidem na nizsich pozicich!!!

• nic
  • celková organizace provozu

• Dobrý vztah se zaměstnanci,stravování
  • Neadekvátní odměna za vykonávanou práci

• Kdybych měl napsat ke spoustě záporů nějaké plus, tak asi nabídky jídelny.
  • Přístup k člověku, velmi časté nezaučování nebo mizivě, veliká a nepříjemná striktnost v jednání, z lidí dělat rádoby roboty, pracovní norma neustále se zvyšující bez konce, pracovní skřínky na osobní věci jsou miniaturní a malinké jako pro zvířata, na všechny povinnosti co nejméně času - takřka nemožné, veliký a extrémní tlak ze zhora, za extrémní dřinu velmi špatně zaplaceno, nedostatečná klimatizace, pracovní smlouva většinou na krátkou dobu třeba jen na čtvrt roku, a hlavně stres stres stres stres stres....pryč, pokud se máte aspoň trošiku rádi .

• Možnost jídla-to už se v každé firmě nevidí Laciné obědy - při 12 hodinové přestávce za 6 Kč Přestávky - při 12 hodinách 2x15 minut (placené) a 30 minut Odpočívárna a kuřárna s širokou nabídkou občerstvení Počítače s připojením k internetu v jídelně
  • Rozhodně kolektiv je špatný - neustálá absence kolegů Plánování směn - není plánováno dostatečně dopředu a člověk si tak nemůže téměř nic naplánovat Nerovnoměrné rozvržení práce - jeden den 100 kusů, jiný 10 Komunikace - jakékoliv informace mezi lidmi na stejných pozicích občas vázne a mezi výrobou a managementem vázne dost často Nedostatečný trénink Benefity jako výsměch Neustálé výpovědi stávajících zaměstnanců - z důvodu financí, kolektivu, nebo managementu Spousty směn navíc s obhajobou, že nejsou lidi - osobní život tak skoro žádný

• Pracovní kolektiv, málo stresu, přátelská až kamarádská atmosféra, pracovní doba - pružný příchod a odchod, mezinárodní prostředí, možnost mít anglicky hovořící kolegy
  • Na dnešní dobu NEkonkurenční benefity, podprůměrný příjem, nemotivační prostředí, pocit proč bych se snažil? Nikdo to stejně neocení a nikdo mi nepřidá. Několik let ustrnulá školení, nenabízí nic nového, stereotypní práce, pokud nezměníte pozici, proto je tu tak velká fluktuace, kupodivu napříč všemi odděleními....

• S ničím.
  • S náplní práce kterou mohl dělat robot. S jednáním HR, umí hodně upravovat pravdu. S kariérní růstem klesá plat dolu. Hodně se vyhazovalo dohodou. 90% pracovní doby nebylo co na práci. Nudná a nezajímavá práce. Spinave kancelare plne prachu. Pravěké pc a mobily. Okna nesla otevřit. Cizinci v top managementu jen lžou. Střední manažer měl 3 podřízené. Premanazerovano. Mongolskym dělníkům se nekoupí ani pořádně ochranné pomůcky. Zklamání.

Nákup

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 32

Firma zamestna lidi i bez vzdelani v oboru.Hlavne tedy na linkach. Na linkach pracuji lide velkeho vekoveho rozptylu,od mladych co cerstve vysli skolu a lidi resne pred duchodem. Firma neklade velky zretel na zkusenosti,pokud pracujete na lince. Na vyssich postech zkusenosti uz chteji

Jelikoz foxconn zamestnava i agenturu ve firme se potkate s polaky,slovaky,rumuny,mongolci,bulhary atd.