Jste personalista této firmy?

Přidejte si inzerát. Lidé, které zaujme vaše firma tak budou mít možnost u vás pracovat.

Přidat inzerát
Bankovnictví

• Dobré benefity, hezké pracovní prostředí.
  • Firemní taktika je jako "sekta". Nutná je účast na všech teambuildingových a firemních akcích, jinak stojí člověk mimo kolektiv. Více záleží na tom, zda jdete po práci s kolegy do hospody než na pracovním výkonu. Firma je vhodná pro lidi bez vlastního názoru, kteří dávají přednost kolektivnímu vedení. Pracuje zde mnoho kamarádů na doporučení bez ohledu na jejich vzdělání nebo odbornost. Bohužel.

• Dobra atmosfera a komunikace. V drtive vetsine zamestnavatel i kolegove se stavi ochotne k reseni jakehokoliv pracovniho i soukromeho problemu.
  • Lepsi financni ohodnoceni. Za dobu zamestnani neodpovida rust platu rustu nabidek platu u jinych firem, coz je duvodem k myslenkam o zmene zamestnani.

• Slušnost, vstřícnost, dobrá spolupráce bez příliš velkých byrokratických překážek. Bez koncentrace škarohlídů. Snaha případné problémy řešit, nikoliv odkládat.
  • Více platit specialisty, aby déle zůstávali.

• Rodinné prostředí
  • Cafeterie jako bonus navíc a ne z vlastních peněz Lepší technické vybavení (NTB)

• S pracovní dobou
  • Plat je k smíchu, incentiva je boj a každý měsíc jedete od 0, žádné odbory

• Splnitelny plán, odměny každý měsíc, příjemný kolektiv, 25dni dovolené
  • Ne ocenění stávajících zaměstnanců, za 4 roky jsem nedostala přidáno, proto jsem nyní podala výpověď.
  • Řád a pravidla

Firma má určený postup jak pracovat, jak plnit cíle, jak se oblékat, vše je dané, proto si myslím že toto ocení lidé, který mají rádi řád a pravidla. Zaměstnanci si nemůžou dělat co chtějí, vše má svá pravidla.

• Příjemné pracovní prostředí

Pobočky jsou v krásném a příjemném pracovním prostředí.

• Fungovani na HR oddeleni

• V Equa bank jsem pracovala na dvou pozicích za celou dobu svého působení a zkušenosti se tím pádem trochu liší. Na první pozici jsem byla spokojená, ta druhá předčila má očekávání. Měla jsem skvělý kolektiv i přímého nadřízeného. Obecně je nutné počítat s tím, že jako pracovník pobočky se musíte oblékat a chovat formálněji, máte schůzky s klienty atp. Plány jsou oproti jiným bankám rozhodně splnitelné a co je důležité zmínit, neprodáváte lidem nic špatného. U prodeje malého pojištění karty k účtu zdarma se asi budete cítit podstatně lidštěji než někomu cpát hromady nevýhodných produktů, drahých pojistek, kreditek a investic, kterým ani vy sami nevěříte. Celková filozofie banky jsou jednoduché a hlavně férové produkty a to se odráží i v prodeji produktů, nutnosti papírování atd. Vše je jednodušší a nezatěžuje Vás jako zaměstnance. Je to součástí hodnot banky. S tím je spojené a důležité si uvědomit, že bonusy a možnost výdělku nebude tak ohromující. Má druhá zkušenost byla méně formální, uvolněnější vztahy, nemuselo se vše podřizovat klientům z podstaty práce. Popisovat tuto zkušenost více by bylo příliš subjektivní. Byli v jiných odděleních samozřejmě i zaměstnanci, kteří nebyli spokojeni se svým šéfem a obecně přístupem. Každému sedne něco jiného. Obecně si myslím, že se banka snaží vyslyšet přání zaměstnanců co se obecných změn týče. Snaží se stále zlepšovat benefity. Equa bank je banka, která roste udržitelně a tím pádem pomaleji. A to znamená, že si v červených číslech nemohla dovolit rozhazovat penězi a je to pochopitelné. Pokud se člověk vzhlédl ve vlku z wall street, Equa asi nebude jeho šálek čaje. A to je dobře. Banka se snaží růst a chce po Vás nějaké výsledky, ale nesedře Vás z kůže, budete mít více klidu. Osobně jsem měla možnost home office kdykoli jsme se na tom dohodli, nebyl problém si občas něco zařídit, domluvit se.
  • Notebooky pro zaměstnance jsou většinou zastaralé, těžké a nereprezentativní - ačkoli je pochopitelné že se s ním nepůjdu nikam vytahovat do kavárny a slouží k home office. Benefity na které si přispíváte sami už zde byly zmíněny hodněkrát, to mi smysl moc nedávalo - jediná výhoda je, že si přes to můžete něco koupit z omezeného výběru a vyhnete se zdanění. Nevim však, zda se od mého odchodu nezměnilo. Pro mě to není nic důležitého. Rozvoj zaměstnanců a školení se zlepšuje, ta možnost tam je a snaží se do toho šlapat. S platem v Equa jsem byla vždy spokojená, i když se občas odněkud ozvalo, že v jiných bankách platí běžně na dané pozici víc. Pro někoho to může být mínus, na druhou stranu dobrý plat Vás většinou v korporátech něco stojí, nebo Vám způsob práce nemusí dávat smysl (reálný případ). Dokonalý zaměstnavatel neexistuje.

• Pro Equa bank pracuji ráda, vidím v mé práci smysl. Znám vizi společnosti a chápu kam společnost směřuje. Equa bank má zdravou kulturu a ducha.
  • Změn je potřeba spousta v každé firmě. Po malých krocích a spíše v detailech. Equa bank se snaží podporovat sportovce, je však málo sprch o které je po ránu rvačka. Co se týká procesních změn, ty jsou asi na každém oddělení zvlášť a není vhodné je tu jmenovat (nemohu mluvit za všechny). Každá změna je zejména o lidech - veškeré změny, které mne napadají je nutné měnit z hlediska vztahů na pracovišti.

• Rychlé rozhodování Šikovní kolegové Kariérní růst
  • Hodně silový management na IT Vyvoji Nízké mzdy Klientelismus