Raiffeisenbank a.s.

přátelská atmosféra firemní vzdělávání otevřeni nápadům štědré benefity
přátelská atmosféra firemní vzdělávání otevřeni nápadům štědré benefity

• Možnost kariérního postupu
  • Náročné úkoly

Po dlouhých letech skvělý CEO, který z celé firmy dělá lepší místo pro práci.

• Kolegiální kolektiv je skvělý; možnost flexibility v práci z domova je vyníkajíci
  • Zaměstnavatel z mého pohledu nepoužívá správné retenční metody a přichází o nejlepší talent. Pokud by se zaměstnavateli podařilo se na trhu prosadit jako skutečně atraktivní volba v bankovnictví, nejenže bychom neztráceli kvalitní zaměstnance, ale mohli bychom si také vybírat v náboru nových. Snaha být jen marginálně lepší než trh není v tuto chvíli dostačující.

• Po dlouhých letech skvělý CEO, který z celé firmy dělá lepší místo pro práci.
  • HR procesy je třeba dramaticky zjednodušit. Alfréd je peklo. Benefity považuji za velmi bídné. Velký problém je pohyblivá složka mzdy, která je dnes na tak nízké úrovni, že nemotivuje. Rozdíl mezi průměrným a špičkovým výkonem jsou zlomky platu v ročním bonusu. Dramaticky potřebujeme zlepšit plánování kapacit. Spouštíme spousta projektů bez pořádného plánování a výsledek je, ž projekty nestíháme, kvalita trpí a lidi nemají čas na nic jiného než v přesčasech hasit průšvihy.

• Byla jsem spokojena se získáním zkušenosti. RB me naučila odolnosti vůči stresu, protože ho tam bylo fakt hodně. Získala jsem zkušenosti s jednáním s klienty. Docela fajn benefity 20000 ročně. RB má dobré večírky.
  • Velmi složité systémy, byly tak složité, a bylo jich tolik. ze nepochopení nebo prisliš mnoho práce a možnost udělat chybu v systémech me limitovalo v prodejích. Například pokud jsem zakládala účet Cca hodinu, opravdu bylo nevhodné držet klienta další půl hodinu třeba na kreditní kartu. Na druhou stranu dobře fungoval helpdesk. Systémy jsou neintuitivni a jejich moc. Další nevýhodou byl stres. Byla to moje první práce, a po roce už jsem byla vyhořela. Křik, vyhrožování a ponižování od našeho Branch managera bylo na denním pořádku. Další prisernosti co RB vymyslela byl motivační systém opět se v něm nedá orientovat, je složitý a člověk si nevydelal. Bylo opravdu hodně hodnotících kritérií pravděpodobně proto, aby si Banker nevydelal například minusy za nedodanou dokumentaci.
  • Práci v týmu mladých lidí

Protože věkový průměr je 33 let

• Kolegové, čisté pracovní prostředí
  • Neupřímné jednání nadřízené, málo peněz, stres

• Velmi velká nabídka fajn benefitů, že kterých si každý určitě vybere.
  • Neustále zvyšování tlaku na plnění obchodních cílů, neustále se měnil odměňování systém -bohužel k horšímu. Vždy také záleží jak si každý sedne se svým nadřízeným.

• Slušný přístup k zaměstnancům.
  • Více ocenit základní pozice na pobočkách, bez těch to prostě nejde a mnohdy na to zapomínáme.

• kolektivu nejbližších spolupracovníků
  • Procesy jsou čím dál tím složitější, čím dál tím svázanější předpisy, jednotnými postupy, novými rolemi, X úrovňovým schvalováním, opakovaným zdůvodňováním..... Bohužel skoro každý pokus o zjednodušení, vede k novému zesložitění. V IT to určitě není příjemné prostředí pro kreativní, nadprůměrné lidi a je těžké je udržet neb peníze a přátelský kolektiv není všechno.

• Nevím, asi, že jde o seriózního zaměstnavatele, pokud nemáte ve zvyku nosit si v hlavě problémy a práci domů, pokud chcete, aby vám pravidelně na účtu přistála výplata a v tomto smyslu mít jistotu. Možná dobrý start pro absolventy, ale záleží jak moc přesné jsou jejich představy o realitě.
  • Nevím, už jsem "dlouho" pryč - asi to co každá velká firma - čím více lidí, tím složitější hierarchie, tím horší vztahy a tím více těch u nichž lidé, kteří mají opravdovou konkrétní práci, nedovedou říct, k čemu ve firmě vlastně jsou (pokud tedy pouze nevymýšlejí "složité" vize a neřeší jakými slovy je přesně definovat, a pak s tímto "dokonalým výsledkem" neobjíždějí zbytek firmy, aby jim to prezentovali, čímž je pouze zdržují od práce, kterou od nich na druhou stranu nekompromisně vyžadují, a to minimálně ve 100% produktivitě). Také sledování produktivity práce i tam, kde to nedává moc smysl je hloupost (ale manažerům se ta číslíčka dobře prezentují). Zaměstnanec si pak připadá jako někde u pásu - ví přesně, že na tuto činnost má minutu a půl , na tuto 3 minuty atd. První co nám po koupi eBanky manažeři z Raifky řekli bylo: "že jsme naše klienty rozmazlili a že nezáleží na kvalitě, ale na kvantitě". Podle tohoto hesla začali všechno předělávat - viz sledování produktivity práce - člověk nemůže dobře zodpovědět klientův dotaz, protože na to má 3 minuty a manažera nezajímá, jestli zodpověděl všechno, co chtěl klient vědět, ale kolik těch dotazů zodpověděl celkem a kolik jich ještě trčí ve frontě a jak je to možné. 8 a půl let 10 000 Kč hrubého (týká se především eBanky, ale tam se člověk alespoň cítil dobře a opravdu se tam těšil), pak pomalé zvyšování platu, na posledních 5 měsíců 15 000 Kč hrubého - říkali jsme si, že teď už se nám do banky vyplatí dojíždět, protože na to dojíždění už dokonce máme. Jenže právě v tu chvíli jsme začali být pro banku moc drazí. A pak všichni zaměstnanci obdrželi e-mail !!!, ve kterém nám GŘ sdělil, že se všichni do konce měsíce dozvíme, jestli s námi banka nadále počítá, protože potřebuje propustit 40 % lidí. A moje místo bylo zrušeno (to, že mám v průměru 120% produktivitu najednou nikoho nezajímalo). Nikdy nezapomenu, jak mě nechali celé dopoledne dělat úplně zbytečné věci a o půl dvanácté mi dali podepsat dohodu o rozvázání pracovního poměru a manažerka Klientského servisu pak šla se mnou do kanceláře a vytáhla mi z počítače čipovou kartu a odkráčela - jako kdyby propouštěli nějakého zloděje. Ten nepříjemný pocit z toho mám pořád (a nemůžu se zbavit dojmu, možná mylně, že v eBance by se zaměstnanci, které propouštěli po deseti a půl letech, takto divně nejednali).

• skvělé na tomto zaměstnavateli narozdíl od jiných u kterých jsem měl možnost pracovat je velká míra variabilní složky mzdy. Výše měsíčních odměn je mnohdy i výše než u jiných bank za kvartál a člověk je zde skutečně pánem svého času a svých peněz.
  • je to benefitní program, jako každý velký zaměstnavatel Vám samozřejmě poskytne multisport kartu a stravenky, tak celkové řešení benefitů není úplně ideální a výše celkových příspěvků je nižší, zase to na druhou stranu je vyváženo vyšší možností si vydělat na variabilní složce mzdy.

Bankovní svět je ideální příležitost pro ambiciózní lidi, kteří to chtějí někam dosáhnout a neví kde začít. Banka Vás naučí spoustu věcí, které se Vám do života extrémně budou hodit, práci s penězi, hospodaření a disciplíně. je zde neomezený prostor pro vlastní růst limitovaný je každý jen tím, kolik tomu věnuje úsilí.

• Volnost a samostatnost

být obchodníkem v Raiffce je skvělá kombinace jistoty v podobě zázemí, informací o klientech a fixní mzdy, kterou Vám banka poskytne, tak i velmi slušných odměn a soutěží, kde si můžete sahnout na skvělé peníze.

• skvělé pracovní prostředí, výborné kolegyně a kolegové, atraktivní produkty pro naše klienty
  • pracovní doba, ale u této pozice chápu, že není možná jiná alternativa nebo homeoffice

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 32

Člověk se učí - komunikaci a vyjednávání ve velké společnosti - má možnost vzdělávat se po odborné stránce - procházet interními i externími školeními, účastnit se rotací (práce na jiných odděleních), vyjíždět do zahraničí, učit se od zkušenějších kolegů, využívat znalosti ze sdílených materiálů - má možnost vzdělávat se jazykově

Banka se zaměřuje i na absolventy, SŠ i VŠ, pracuje s lidmi už před nástupem do banky, realizuje různé trainee programy.

Při plnění úkolů je potřeba zapojit všechny tyto složky - intelekt, znalosti, logické uvažování - schopnost rychle vstřebat novou problematiku, být přizpůsobivý - umět komunikovat, jít za výsledkem, být schopen vést jednání správným směrem - chápat dobře svou roli a role a argumenty druhých, vycházet vstříc při řešení, ale neztratit zároveň svůj záměr - uplatnit kreativní myšlení, být schopen ze své pozice navrhovat řešení vhodná jak po stránce odborné, tak ryze praktické a někdy i společenské - schopnost vidět věc jak s odstupem, tak v detailu

Rozmanitou práci