Inženýrské činnosti a poradenství

• -Pružná pracovní doba je tady opravdu velký benefit -Fajn kolegové, i když v době psaní příspěvku většina ve výpovědní lhůtě -Občasná možnost být kreativní -Volnost pro výběr pracovní náplně, i když moc toho ve firmě již nezbylo
  • - Naprosto absence investice do rozvoje zaměstnanců - Nedůvěryhodní vedoucí, kteří rádi slibují ale s plněním slibů to bývá špatné - Firma nabírá nekompetentní lidi, bez vzdělání, což se samozřejmě projevuje na náladě týmů a výsledcích - Navzdory označení ''engineeringová firma'', je vhodná spíše pro absolventy středních škol, neboť požadovaná odbornost pro práci a technická odbornost vedoucích je opravdu velmi nízká.

Výzkum, vývoj

• Pružná pracovní doba, mladý kolektiv
  • Nekompetentní vedení firmy i jednotlivých oddělení, firma se prezentuje jako kvalitní a odborná firma v oblasti vývoje, ale kvůli úsporám nákladů zaměstnává převážně absolventy bez zkušeností. Profiluje se jako výborný zaměstnavatel, ale má vysokou fluktuaci a její vlastní zaměstnanci na ni nadávají.

Výzkum, vývoj

• Skvělý kolektiv (alespoň v mém oddělení) Výuka jazyků Možost práce na částečný úvazek (při studiu, na rodičovské) Pružná pracovní doba (nově v pátek možnost jen do 13 hod) Firemní akce, Teambuildingy
  • Střídání období, kdy není práce, s obdobími, kdy práce je, ale neuvěřitelně se na ní spěchá (takže není čas na přemýšlení a prostor na chyby a podle toho ta práce vypadá). Protože se jedná o firmu posluhující jiným firmám, často se stává, že dostává pouze podřadnější práce, které zákazník sám dělat nechce. Celkem dost zmatek - rozhodnutí na poslední chvíli, nepřipravené pracoviště a IT pro nové kolegy, neinformovanost o změnách. Všechno se tutlá - že někdo odchází se sdělí až na poslední chvíli, že se bude firma stěhovat a kam (např. že už tam nebude vlastní parkoviště!) Pochvalami se šetří, chyby se nechají vyžrat. Práci nad rámec povinností (jako používání soukromého telefonu třeba i mimo pracovní dobu pro služební účely nebo chození do práce, když je nějaký problém a máte např. dovolenou) nikdo neocení. Asi se to bere jako samozřejmost. Velká fluktuace lidí. Hodně málo lidí to tu vydrží déle než 3 roky. Vhodné hlavně pro absolventy, aby si udělali praxi a šli dál. Za poslední dobu se zhoršily i benefity.

Výzkum, vývoj

• Moc toho zatím za necelý rok nebylo. Slibovaná pracovní náplň před nástupem do zaměstnání a výsledná realita se moc nepotkaly a žádnou velkou radost nebo nadšení jsem tu bohužel nepocítil.
  • V této oblasti bych toho našel spoustu a začal bych asi celkovou kulturou ve společnosti, která navenek vypadá jako nejlepší v Plzni, ale narůstající nespokojenost zaměstnanců, negativní nálady mých kolegů a zvětšující se fluktuace mluví v její neprospěch. Firma se neustále zvětšuje, ale tím se prodlužují všechny schvalovací procesy apod. a i komunikace s některými odděleními je zdlouhavá a problematická. Do toho se v poslední době přidávají i nesmyslná nařízení z vrcholného managementu, který se snaží reagovat na nevytížení svých lidí trávením času na nesmyslných aktivitách, která lidi nejen zdržují, ale čím dál vice i otravují a pokud to tak půjde dál, tak to s budoucností firmy moc růžově nevidím.
  • Rozmanitou práci

Několik různých týmů pracujících na odlišných tématech.

• Pružnou pracovní dobu

Protože mohou přijít do práce až v 9.30 hod. a v 15 hod. jít už domů.

• moc toho není
  • Tady toho asi bude více. Myslím si, že po prodeji MBtechu Daimlerem (minimálně 6 let zpět) není firma schopna shánět zakázky. To je můj pohled na celou firmu. Dalé bych hovořil o pobočce v Mladé Boleslavi. Neschopný management, žádná koncepce, rozvoj. Spousta zoufalých kroků managementu. Velká fluktuace lidí. Šetří se všude, od toaletního papíru až po školení Catie. Maskování neschopnosti před vedoucími v Praze. (a ti zase před majiteli ve Francii) . Mám asi smůlu i na vedoucího, který pracuje jen na svém "osobním marketingu" místo systematickému budování týmu. Jak výše někdo hodnotil výborné benefity, tak nevím ... Jsme asi tady v té MB rozmazleni, ale s ostatními firmami podobného zaměření se to nedá vůbec porovnávat. Firmu vůbec nedoporučuji.

Výzkum, vývoj

• Všude je to o lidech. Ve firmě byla velmi velká fluktuace a starší kolegové nelibě nesli, že musí nováčky zaučovat. Byli tací, kteří vám fakt pomohli, ale na druhou stranu se mezi kolegy našli druzí, kteří se vás snažili potopit. Zpětně chápu, že jim ta fluktuace vadila a také chápu, že si tím vytvářeli pozici u nadřízených, jako nepostradatelní, tím pádem být lépe ohodnocený.

• Je tu kafe zdarma.
  • Plat, atmosfera, byrokracie

Výzkum, vývoj

• Cením si toho, že mi dal šanci. Je to ale jako všude jinde, je to o lidech. Někdo se k vám jako k nováčkovi chová velmi slušně a snaží se vám poradit a na druhé straně bylo tam dost lidí, kterým dělalo velkou radost, že jste si s něčím nevěděli poradit. Dost frustrující, protože máte k dispozici velmi drahá auta a bojíte se udělat chybu. Nemyslím samotnou jízdu, ale potom následné vyhodnocování jízdy. Je to specifické a u každého auta jiné.Práce v takovém kolektivu a s tak nízkým ohodnocením, mě určitě dlouho bavit nebude...
  • Přidat peníze a víc se věnovat nováčkům.

• nic
  • veškerá administrativa,ať nástup, odchod nebo stravenková karta,zdlouhavá. Při pohovoru plno řečí,jak nás potřebujou a po 1,5 měsíci výpověď.Kvůli téhle firmě jsem si nechal utéct stabilní práci. Proplácení přesčasů až po 3 měsících. Tahle firma už nikdy víc!!!!!!!NIKDY

• Rozmanitost práce, i když část lidí dělala pořád dokola to samé, někteří se dostali k novým věcem a k vývoji nových postupů a mohli ostatní obohatit o zkušenosti a posunout je dále
  • Atmosféra. Spousta lidí ve výpovědní době nebo uvažujících o odchodu. Vhodné pro absolventy na 2-3 roky, po této době hodně lidí odchází. V poslední době se zlepšilo to, že se začali vyhazovat neschopnější ve středním a vyšším managementu. Do nedávna jen odcházeli dobrovolně nespokojení lidé pod nimi. Engineering - občas je práce hodně a tlačí se na přesčasy, občas málo a lidé se dávají na práce v jiných odděleních nebo je jim doporučeno si vybrat přesčasy a dovolenou. Vše musí být rychle uděláno, není čas na přemýšlení a zjišťování, jak se to má přesně udělat - hlavně u nových věcí je čas na odevzdání shodný s předpokládaným časem potřebným pro zkušený tým

Výzkum, vývoj

Koho právě teď firma potřebuje?