DATART INTERNATIONAL, a.s.

Maloobchod s elektrospotřebiči a elektronikou

• Zajímavý segment trhu, možnost stát se odborníkem, fajn tým velmi mladých kolegů, nicméně to je na různých prodejnách různé.
  • Prodejci by zasloužili motivující mzdový systém který se nemění každý rok k horšímu. Provozní jsou výrazně nedocenění jak finančně, tak pracovně. Prodejci by neměli bylt tolik tlačení do prodeje pojištění, prodloužených záruk a podobných "produktů".

• Aby ho nikdy nekoupila společnost HP Tronic.

• Datart než ho koupil HP Tronic, byl opravdu výjimečným zaměstnavatelem. Byla to rodina. Nyní to jde do záhuby.
  • Vrátit vše do doby před vstupem HP Tronic

• Super kolektiv na pracovišti
  • Před fúzí s HP TRONIC Zlín se zde pracovalo velmi příjemně. Po fúzi to jde od 10 k 5. Chování nadřízených z řad vedení firmy hrozné. Míchají 2 kultury zaměstnanců a prodeje (Datart a Euronics). Nový systém nikdo neproškolil a služby pro zákazníky výrazně horší.

• Lepší ohodnocení zaměstnanců a trochu více férového jednání ne vše obcházet.

• Doporučuji pro otrlé povahy komu nevadí stát 12h na nohou. Plat průměrný nic extra kdo mě vánoc, kdy máte i 190 hodin. Prodáváte služby, doplňujete i uklizite. Sef super provozní taky. Směny různé, krátký dlouhý týden negunguje. Děláte i 3 dny v práci den volno a zase 3 dny v práci. Benefit vesměs žádný. Stravenky donedávna 30kc teď to trošku zvedli.

• Možnost práce na směny (dlouhý/krátký týden), benefity v podobě stravenek, zaměstnaneckých slev, seznámení se s novinkami na trhu.
  • Nesmyslný systém prodeje All-in-one, kde prodejce zákazníkovi vysvětlí zboží, poté ho na pokladně namarkuje, dále musí do skladu, aby mu ho donesl. Týká se to i skladníků, tzn. na kase je občas plno a na druhé straně je fronta na reklamaci. Každý by se měl držet původního systému, aby se vůbec něco zvládlo. Špatný interní software. Několik pracovních smluv (PS + DPP), ke každé je hmotná zodpovědnost. Datart býval kdysi pojem, po sloučení s firmou HP Tronic došlo k velké fluktuaci. O vedení prodejny ani nemluvě, nesmyslný prodej doplňkových služeb (pojištění, prodloužená záruka), neznalost zboží nikoho nezajímá. Prodej jen to, co je označeno jako Doporučujeme (nejvyšší marže) a k tomu službu. Jinak se jde domů se základem. Za mne Datart raději ne.

• Neproplacené svátky, nízký plat, vysoký počet odpracovaných hodin za cca 60-70 kč / hod. Nucený prodej konktrétního zboží a služeb.

• Parta původních zaměstnanců, která drží při sobě. Hezké pracovní prostředí v centru. Slušné benefity.
  • Nové vedení, které ničí dobré jméno značky

• fuze s HP

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 17

Na brigádu do Datartu jsem nastupoval bez jakýchkoliv zkušeností z prodeje či komunikace se zákazníky. První den mi ukázali jak hledat v systému zboží, jak se orientovat apod. Poté už to bylo na mě, a když jsem ze začátku hodně tápal, neváhal jsem jít za vedoucím, který zákazníkovi pomohl za mě, poradil mně, a zároveň jsem se od něj i něco přiučil. Za měsíc už to šlo samo!

Každou chvíli jsou novinky na trhu v oblasti elektroniky, a s tím přichází i nové funkce u stávajících výrobků. Naučíte se je ovládat, a získáte všeobecně přehled ohledně prodávaného zboží.

Celkem sympaticke prostredi, cistota.