Dixons Carphone CoE, s.r.o.

Činnosti související se zpracováním dat a hostingem

• Možnost práce při studiu

• Firma je to skvělá, hodně akcí, benefitů, potom záleží na jednotlivých týmech ohledně celkové spokojenosti v práci.
  • Neváží si dlouhodobých a schopných zaměstnanců, chybí práce na jejich rozvoji a dlouhodobě mzdu nezvýší.

• Dixons je velka firma a clovek tu narazi na spoustu zajimavych a sikovnych lidi, kteri jsou zdrojem inspirace jak v profesionalni tak osobni sfere.
  • V developmentu se v prubehu meho pracovniho pomeru u Dixons vystridalo (spise bych rekl proteklo) nekolik velmi schopnych a proaktivnich lidi. Takovych zamestnancu je ale pro Dixons vylozene skoda. People management tu bohuzel neni na takove urovni, aby firma dokazala sikovne lidi dlouhodobe podporovat, rozvijet, motivovat a udrzet. Schopnejsi zamestnanci tak pomerne brzy odchazeji jinam a firma vynaklada zbytecne vicenaklady na nabor a zaucovani novacku. Se zmenou vedeni v ramci tranformace zacatkem roku 2019 se situace ve firme v tomto ohledu jeste zhorsila.
  • Práci bez přesčasů

Kdo chce dělat placené přesčasy, bude mít příležitost na podzim, když je potřeba platformu vyladit aby vydržela peak. Kdo nechce, nemusí. Kdo chce dělat zadarmo, en může dělat přesčasy po celý rok. Nikoho to ale nezajímá. Firma má za to, že plán se během roku plní na 100% tak nějak sám od sebe, takže finanční ani jiné ocenění nečekejte...

Mezinarodni prostredi. Anglictina na dennim poradku.

• V celé firmě Dixons Carphone chybí jak vize tak strategie, projekty a procesy se mění v horizontu týdnů až měsíců a vše se odehrává pouze na takticko-operativní bázi, což ztěžuje řízení i vývoj software.

• Firma během posledních pár let udělala procesy transparentnějšími, větší důraz se klade na spolupráci mezi týmy, zaměstnanci dostávají zajímavější úkoly
  • Brigádníci na různých pozicích s různými požadavky na kvalifikaci, technickou zdatnost, jazykovou vybavenost... dostávají stejné ohodnocení.

• Mladý kolektiv Možnost účastnit se mnoha společných organizovaných i neorganizovaných akcí
  • Rutinní práce Minimální motivování zaměstnanců k pochopení celkového kontextu jejich práce a získání trochu širšího přehledu Rezignovanost mnoha kolegů na jakýkoliv profesní růst v rámci společnosti
  • Řád a pravidla

Zaměstnanec pracuje v rámci přesně nastaveného procesu, pro práci není potřeba mít celkový přehled, není potřeba chápat důvody proč danou věc dělá, má jasně definované vstupy i výstupy ze své práce.

• Skvělé jsou benefity, různé akce, dostupnost centra, flexibilní pracovní doba.
  • Nejvíce mi vadí pomalý nárůst mzdy (oproti ostatním firmám) a s tím spojený problém, že stávající zaměstnanci mají nižší mzdu než nově nastupující jedinci. Chtělo by to nějakou kompenzaci tohoto rozdílu, jinak budou schopní pracovníci stále odcházet. :-(

• Politika, přehršel diskusí

• Lots of politics behind every decision. Very closed top management team.

• Super benefity Flexibilní pracovní doba
  • Práce ve svátky Někdy až zbytečné potlačování českého jazyka a kultury
  • Možnost práce při studiu

Firma je ochotná vyjít vstříc i těm, kteří nemají možnost docházet do zaměstnání pravidelně (práce na part time). To se týká jak studentů, tak například žen, pečujících o děti. Většinou je na konkrétní pozici dobrá zastupitelnost, tudíž pracovní proces není nijak ohrožen. Flexibilní pracovní doba je taktéž v tomto ohledu výhodou.

• Možnost kariérního postupu

V mezinárodní firmě je většinou možné posouvat se, jak ve smyslu změny pracovní pozice (když pozice nesedne), tak ve smyslu povýšení (ale nutno posuzovat dle konkrétní pozice a týmu).

před více jak 2 týdny

• Netradiční benefity

Jelikož firma dopřává zaměstnancům benefity např. v oblasti sportu, různých aktivit, fruit days, systému cafeterie, nespočet teambuildingů a různých tréninků.

• Pružnou pracovní dobu

Protože můžete v klidu zkloubit práci, školu, dobročinou činnost a neořekávané události.

před více jak 2 týdny

Mezinarodni prostredi. Anglictina na dennim poradku.

Možnost práce při studiu