Quadient s.r.o.

• Pružná pracovní doba
  • Neformální pracovní atmosféra

- lidskost a otevřenost nejvyšších dvou šéfů - lokalita firmy (hned u lesa) - zajímavé benefity - cafeterie, dovolená navíc…

• - lidskost a otevřenost nejvyšších dvou šéfů - lokalita firmy (hned u lesa) - zajímavé benefity - cafeterie, dovolená navíc za odpracované roky, výhodný telefonní tarif, pružná pracovní doba - pěkně rekonstruované prostory
  • Nezvládnutý růst firmy: Příliš mnoho nováčků, kteří se nestíhají kvalitně zaškolit. Přetěžování seniorů. Vytrácí se zodpovědnost a týmovost. Team leadery se stávají i lidé bez dostatečných zkušeností a schopností pro vedení týmu.

• Cením si toho, že tu je pružná pracovní doba, tudíž si lze bez problémů vyřizovat své osobní věci. Nadpracované hodiny si lze převádět do dalšího měsíce a vybírat za tzv. day off, nebo si je lze proplatit. Líbí se mi, že jsou tu vidět pokroky na sobě samým a možnost sebevzdělání. Je tu skvělý kolektiv i skvělé vedení a všichni tu jednají narovinu a lidsky.
  • Proces a komunikace/vyjasňování požadavků na produkty a na to, na čem se má momentálně pracovat, a co vše to má obnášet za funkcionalitu.

• Příjemné pracovní prostředí i kolegové, férové jednání ze strany vedení, práce na zajímavých projektech.
  • Způsob vedení - podnikové procesy jsou stále nastaveny na malou firmu, zlepšení komunikace mezi týmy.

• Kolektiv a inovace
  • Platové podmínky

• volnější pracovní doba, občas práce z domu, benefity
  • plat, zmenšit firmu, dotáhnout produkty k použitelnosti před tím, než se vymýšlí nové

• mladý kolektiv více poboček po ČR vývoj úplně nového softwaru pro správu dokumentů
  • vlastní softwarový ecosystém příliš mnoho teamů spolupracuje (7-10) proto někdy vázne komunikace s důležitými informacemi

• Otevreneho jednani, feroveho jednani, chuti resit problemy
  • Rychly rust firmy prinasi problemy

• Quadient je mezinárodně zakotvená firma se stabilním silným růstem. V kontextu Hradce Králové patří jednoznačně mezi špičkové zaměstavatele. Nabízí poměrně velkou svobodu a je dobrou volbou pro ty, kdo chtějí trvale zakotvit v Hradci, zejména pro rodinu a děti. V Praze či v zahraničí by sice stejnou práci ocenili vyšší mzdou, ale tady jsem zase doma a v jednom z nejlepších měst ČR, takže to beru jako kompromis, který mi dnes s rodinou a dětmi nevadí. Na druhou stranu, na dřívější pozici v této firmě jsem opravdu hodně cestoval (evropa, JV asie, austrálie, S amerika), takže nemám pocit, že jsem o něco přišel. Quadient má samozřejmě svoje mouchy a jako všude jsou i zde intriky a politika, ale ve výrazně lehčí míře, než je obvyklé. Když jde do tuhýho, tak je potřeba máknout, takže tu a tam děláme nocovky, přesčasy, a víkendy, ale není to často. Přesčasy a hodiny na cestě jsou od nás odjakživa placené, proto se to dá přežít. Teď asi rok je volná pracovní doba a homeoffice jednou týdně bez potřeby schvalování, což je mnohem větší pohoda. Když se podívám zpátky, stalo se mi tady několik nefér situací, parkrát jsem neprávem odnes chyby, které nebyly zcela moje vina, nebo mě někdo z nadřízených poškodil, ale většina z toho se stala před x lety a pro dnešní hodnocení to není úplně relevantní. Musím uznat, že v posledních letech firma velmi naslouchá svým zaměstnancům, záleží jí na jejich názorech a v rámci možností se snaží udělat pro nás maximum. Zázraky určitě nečekejte, makat se musí všude, ale v hradci a okolí je Quadient dlouhodobě jedním z top zaměstanavatelů. Tak jak to je dávám 8-9 z pomyslných deseti. Kdybych měl ještě více peněz, bylo by to za 10/10.
  • na mém oddělení je všecho celkem slušně odladěné, všecho co nám vadí nebo nevyhovuje se v rámci možností otevření řeší. Dlouhodobou slabinu vidím mezinárodní v rovnoprávnosti rolí, konktétně např. v ose sales - konzultance - support - vývoj. Pokud je u koncovýho zákazníka nějakej problém, většinou to stejně dopadne na nás a my si to musíme odmakat, i když problém způsobila zahraniční sales nebo zahraniční konzultant. Stejně tak projektový řízení při implementaci řešení u zákazníka, tam je pořád co vylepšovat.

• Kolegove, firemni akce a spolecne podporovani teamoveho ducha.
  • Napln prace.

• Firemní kultura, která je na pohlednání nejen v regionu HK (donášky ovoce, flexibilní pracovní doba, open-minded...) Inspirující lidi, příjemné prostředí, nové technologie, firma se zajímá o udržitelnost, chová se ekologicky, možnost strávit den jako dobrovolník - společné CSR akce.
  • Z mého pohledu není co vylepšit, jen se snažit tento trend udržet.