Poskytování úvěrů

• Přátelská atmosféra mezi kolegy. Firma se snaží dělat akce pro zaměstnance, ale dřív to bylo lepší. Všichni ve firmě si tykají, což také není všude obvyklé. Flexibilní pracovní doba.
  • Poslední cca rok se situace ve firmě zhoršila. Vlastníci ve Francii, šetří se. Spokojenost ve firmě rapidně klesla. Začala opravdu velká fluktuace zaměstnanců. Za mnohé specialisty či i managery se nenabírá a práce se rozdělí mezi ostatní v útvaru, ač má každý své práce nad hlavu. A to bez finanční (ani částečné) kompenzace. Za managery se často také nenabírá a práce se přihodí na nižšího/ či vyššího managera. Bohužel ve výsledku na úkor kvality.
  • Neformální pracovní atmosféru

Lidé se chovají k sobě vstřícně, kamarádsky. Často po práci spolu tráví volný čas na nějaké sportovní akci či společně zajdou na skleničku. Asi to nejde paušalizovat na celou firmu a všechny útvary, ale ve velké většině to tak platí.

• Velmi příjemný kolektiv/pracovní atmosféra, skvělá nadřízená, motivující fin. ohodnocení
  • Na své pozici mám slušný plat, obecně platy by mohly být vyšší

• Od roku 2014 do 2019 skvělá firma díky vedoucímu, který se nebál prosazovat nové věci. Vždy hledal řešení ke zlepšení a naslouchal lidem v týmu.
  • Firma pouze čerpala to, co jsem se naučila v předchozím zaměstnání. Žádná investice do školení zaměstnanců. Před 2 lety změna v personálním obsazení a od té doby to šlo od 0 do mínusu! Vedoucí nikdy nepochválil, dělal rozdíly v týmu, podporoval toho, kdo se jen usmíval a kýval a kdo přinášel podněty ke zlepšení nechtěl slyšet a tak jej kritizoval. Staral se jen o sebe a své teplé místo, bál se cokoli rozhodnout a byl vlastně jen podržtaškou svého vedoucího. Kolegové v týmu se za poslední 2 roky z 80% vyměnili.

Protože Ti se nebudou moc vyjadřovat, pokud tedy nebudou ambiciózní. Nynější vedení ocení lidi bez názoru

• Přátelská a otevřená firemní kultura, slušné a férové jednání, výborné benefity, krásné nově zařízené prostory společnosti
  • v této chvíli nic

• dostupnost MHD, placená certifikace, pracovní doba
  • nesmyslné snížení bonusů

Berou opravdu každého

• Chybí sick days, ocenění od vedení společnosti, chybí ochota podporovat schopné zaměstnance

Činnosti v administrativě jsou naučitelné. Vyžadují se specifické věci pro konkrétní firmu. Společnost vybírá "mladé", kterým chce dát možnost kariérního růstu,který se však často nekoná.

• V Cofidisu je velmi příjemné pracovní prostředí, přátelská a pohodová atmosféra a pořádají se skvělé akce pro zaměstnance (včetně těch sportovních). Člověk vidí výsledky své práce, může se aktivně podílet na zlepšování procesů a přispívat svými nápady, nebo se zapojit do různých projektů. Firma se snaží pečovat o svoje zaměstnance v mnoha oblastech.
  • Ještě nedávno to bylo vybavení a zastaralost kanceláří, nicméně již proběhla a ještě probíhá modernizace, takže nyní spokojenost. Vzhledem k tomu, že jsme mezinárodní společnost, tak na české pobočce občas chybí častější aktivní využití cizích jazyků, nicméně se liší na každé pozici.

• S přístupem všech nadřízených Společenské aktivity (v práci i po pracovní době) Benefity Péče o zaměstnance Přátelský přístup všech a ke všem

zaměstnanec nic nevyplnil

• Příjemné pracovní prostředí, různé sportovní dny a jiné tématické akce.

• přístup zaměstnavatele by mohl být férovější