VALEO AUTOKLIMATIZACE k.s.

Výroba dílů a příslušenství pro motorová vozidla

• Práce v mezinárodním prostředí

Každý na to bude mít jinépohled. Společnost je vhodná pro lidi s titulem i bez praxe, kterým nevadí být v práci od rána do…

• Každý na to bude mít jinépohled. Společnost je vhodná pro lidi s titulem i bez praxe, kterým nevadí být v práci od rána do večera. Ti získají nesrovnatelné podmínky s těmi na fakultě. Funguje flexibilní prac. doba, ale ta většinou nestačí na všechny úkoly. Zatím existuje široká řada benefitů a pravidelný příjem. Protože jde o nadnárodní společnost, existuje možnost podívat se takřka po celém světě, podle odd. kam nastoupíte. Zatím se stále dá napsat výborní kolegové, na výjimky, jako všude. Práce s nejmodernější technikou, na velmi zajímavých projektech, hodně se toho ještě naučit.
  • Neměli byste se bát velké byrokracie a někdy velkých klád, které jsou Vám házeny pod nohy. Povyšují se lidi, kteří nemají přirozenou autoritu. Ti opravdu schopní, kteří si věří, nebojí se opustit jakousi jistotu v dnešní době, i po krátkém působení u nás odchází. Začíná se prosazovat řízení "z výroby", místo "ve vývoji", což je právě následkem kým se obsazují vedoucí pozice. Existuje klientelismus. Heslem se stává "hlavně nikoho o ničem neinformovat". Pokud chcete rychle něčeho v projektu dosáhnout, jde to velmi ztuha, uvědomte si, že budete pracovat ve velkém kolosu.

Výzkum, vývoj

• Ideálně změnit veškerý management. Zaměřit se na oceňování zaměstnanců. Zřídit možnost kariérního růstu. Zlepšení vztahů mezi nadřízenými a podřízenými. Podávání pravdivých informací všem zaměstnancům. Přestat podávat dezinformace a zatajovat aktuální stav.

Výzkum, vývoj

• Zahraniční cesty, rozšíření obzorů, možnost částečného rozvoje know-how. Když měl člověk štěstí, a byl ve správný čas na správném místě, i poměrně rychle povýšit do vedoucí funkce.
  • Firma zpočátku přijímala poměrně kvalitní zaměstnance, ale při velikosti cca 150 zaměstnanců vyčerpala trh. Následkem bylo přijímání často i naprosto nekompetentních lidí a to i na vedoucí pozice a do managementu. Mnoho managerů je naprosto nekompetentních a bez zkušeností v dané oblasti - ať už managerských nebo technických. To se výrazně odráží na chodu firmy. Ve firmě panuje chaos, úkoly se často přepriorizovávají a desítky hodin přesčasů měsíčně jsou poměrně častá praxe. Ve vývoji SW se jedná hlavně o údržbu kódu, nové projekty se realizují v zahraničí. Firma je jako průtokáč, na jedné straně přicházejí noví lidé, na druhé odchází mnoho stávajících zaměstnanců.

• 6 tydnu dovolene
  • Nedostatek knowhow v tymu. Casto velmi chaoticky zadavane ukoly. Casto zmena priorit i behem jednoho dne.

Výzkum, vývoj

• příšerný systém pro odevzdávání nákladů ze služební cesty, vracení nákladu na služební cestě může trvat i několik měsíců, objednávání drobného IT vybavení je hrozně komplikovaný proces, nedomýšlený VPN system, poměr mzda x naplň práce je trochu nevyvážený,

• bonusy - příspěvěk na penzi, 6 týdnů dovolené, studium jazyků v pracovní době
  • zbytečná admistrativa, nepřiměřený tlak, zkostnatělost

Kvalita, kontrola kvality

• Snaží se, aby se zaměstnanci cítili v práci dobře.
  • Občas chaotické vedení, nejasné priority.

• 30 dní dovolené Flexi pracovní doba Kantýna Flexi pasy
  • Korporat byrokracie Zahuštěná struktura
  • Práci v mezinárodním prostředí

Projekty se realizují na mezinárodní úrovni.. SW - Egypt, HW - Maďarsko, MECH-Česko ..atd..tým lidí složený z různých sites..využití jazyka...služební cesty.

• Pružnou pracovní dobu

Příchod do práce mezi 6-9 hod ranní, člověk stihne dát děti do školy/školky nebo ráno zařídí jiné potřebné věci.

Výzkum, vývoj

• Mnoho zajímavých úkolů, možnost kariérního růstu a hlavně žádná nuda. Dobrá spolupráce mezi týmy a s kolegy.
  • Valeo je velká korporace, tomu odpovídají všechny schvalovací řetězce, v jiných korporacích to není jinak.
  • Netradiční benefity

Program Pohody v práci (Well being) nabízí různé zdravotní prohlídky v rámci pracovní doby. Například kontrola dermatologem jako prevence kožních melanomů, kontrola zrakové korekce optikem, kontrola chodidel podiatrem, kontrola krevního cukru a cholesterolu jako prevence civilizačních chorob, akce STK pro chlapy, akce Ruce na prsa pro ženy jako prevence rakoviny prsou a jiné. Lze preventivně odhalit problém, bez dlouhého čekání u specialisty a pak jej číleně řešit.

• Jistotu a stabilitu

Společnost se stále rozrůstá a je na trhu již více než 20 let.

před více než 1 týdnem

• Praha - skvělí lidé, možnost kariérního růstu
  • Praha - někdy chaotické

Společnost se stále rozrůstá a je na trhu již více než 20 let.