Správa železniční dopravní cesty, státní organizace

Činnosti související s pozemní dopravou

• Řád a pravidla
  • Náročné úkoly

Tak málo lidí ze si už nikoho nedovolí vyhodit 😃

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 345 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• 7,5 hodinova pracovní doba a 6 týdnů dovolené
  • Plat Zakrňuji - žádné školení a vzdělávání vestsina lidi na administrativních pozicich neumí ani s excelem ani wordem Zkostnatělost - hodně věcí se dělá jem proto aby se to delalo, zlepšení napr. Nový software vzdy znamena víc práce protoze to nefunguje jak má Personální politika - nahoru se dostávají často neschopní. Výběr nových zaměstnanců na základě přátelství či rodiny takže ani nový pracovníci neumí základní věci jako prace ve wordu a excelu

• Vzhledem ke zodpovědnosti u provozních pracovníků musí tuto práci dělat alespoň částečný nadšenec. Kdo jde do provozu za penězmi, zase rychle odejde. Mohu soudit pouze o provozních profesích. Ohledně vztahů na pracovišti a s vedením je to stejné. Jsme jeden z největších zaměstnavatelů, takže je to všude určitě různé.
  • Tabulkové platy a změnu kategorizace prací. Ať klidně zruší režíjní jízdné, atp., ale ať je výplata, jako ve slušné firmě. A samozřejmě uniformy. To co máme nosit nyní je tak pro ostudu a z šílených materiálů.

• benefity (režijka, 6 týdnů dovolené, společenské a vzdělávací akce), přátelský kolektiv, jistota a stabilita, postupné zvedání platů každý rok, férové platové ohodnocení
  • zbytečná byrokracie, občas se vyhazují peníze oknem, jindy se škrtí koruny mohla by být větší flexibilita, ale v tak velké firmě to není tak snadné
  • Klidnou práci

prostě to tak často chodí u velkých firem patřící státu

• Možnost kariérního postupu

je to obrovská společnost, kde může člověk začít od píky, projít si různé pozice, kde bude spokojený a postupně budovat kariéru, pokud je dotyčný kariérista.

• Jistá práce a pravidelný příchod mzdy na účet, mzda stanovená třídou + příplatky za noc, svátek, víkend, prémie (neexistují rozdíly). Stravenky, jízdní výhody. Hledala jsem lepší práci, ale bohužel jsem nenašla lépe placenou práci, proto zůstávám.
  • Neustálé ověřování znalostí předpisů, namátkové kontroly, kontroly do minulosti - zápisy.

SŽDC má pro každou pozici plán školení, kde se všechno, co potřebuje naučí (kromě pozic jako jsou např. elektrikář, IT technolog apod.)

• Jistota měsíčního platu bez zpoždění. Přívětivé benefity na důchodové připojištění.
  • Lepší platová flexibilita v neustále se měnícím prostředí posledních dvou let díky příchodu zahraničních a jiných firem nabízející lepší platové podmínky na pozici s mnohem nižší odpovědností. Lepší starost o plnou vybavenost zaměstnanců potřebnými věci. Méně zbytečné byrokracie.

• Dobré pracovní podmínky, pružná pracovní doba, benefity
  • Více školení i v jiném než přímo pracovním oboru - větší rozhled pro možnost rozvíjení se i jinými směry.

• Zásadní doplnění: od 1.7. 2008 HZS přešla od ČD a.s. k SŽDC. V podstatě jsem svoje povolání neukončil, což podle mnou vyplněného dotazníku neodpovídá. Předně mě povolání hasiče baví. Zaměstnavatelem je státní podnik Správa železniční dopravní cesty, který je v republikovém standartu, možná o něco lépe. Cením si v poměru s ostatními zaměstnavateli více dovolené, benefitů (příspěvky na penzijní připojištění, kapitálové živ. pojištění, FKSP, stravu, režijní průkazka).
  • Zlepšit koordinaci na ředitelství HZS SŽDC.

Bezpečnost, ostraha, ozbrojené složky

• Nezájem nadřízeného o své podřizené

Právo

• Dělám to co mě baví. Zázemí státní organizace - relativně jistá budoucnost. Nestrannost vůči dopravcům. Dopravci si nemohou dělat co chtějí. Řada partnerských vztahů jsou původně kolegiální - ideální příležitost pro nezadané :-) (zejména v uzlech, např. posunovači-signalistky apod.)
  • Občasný boj s větrnými mlýny. Příkazy shora mnohdy neodpovídají reálnému (silnému) provozu a jsou neuskutečnitelné. Poznatky z provozu nejsou mnohdy vyslyšeny, případně nejsou správně pochopeny. Většina kolegů nad lecčíms mávne rukou a nemá snahu to postoupit výše, jedinec tak snadno může působit problémově. S řadou věcí je potřeba se smířit. Silné přetěžování zaměstnanců na některých pracovištích (zejména v uzlech), kteří ve srovnání s jinými pracovišti (s malým provozem) nejsou pak adekvátně ohodnoceni. V současné době je platové rozpětí pro výpravčí pouhé tři tarifní stupně, což zdaleka neodpovídá úrovni provozu. Nutno dobře zvážit členství v některých odborových organizacích - některé jsou jen taháním peněz z výplatních pásek zaměstnanců a namísto snahy o zlepšování kvality pracovišť a přístupu vedení jsou s vedením jedna ruka a záměrně zakonzervovávají současný stav. Někteří kolegové příliš upřednostňují národní dopravce (ČD, ČDC) na úkor provozu soukromých dopravců a nesprávným jednáním přidělávají práci ostatním (ale většinou pouze jedinci a jedná se o jednotky případů).

• Nejsou píchačky zatím. rozhoduji si o své práci sám.
  • Velká zodpovědnost za málo pěnez. Vedení nerozumí práci podřízených. Jako udržujcí pracovník v přes elektro nekvylitní nářadí půls nedostatečné množství. Časté jednání o mě beze mně, tím pádem i neefektivní hodnocení za odvedenou prácí.
  • Jistotu a stabilitu

• Uplatnění pro starší 50 let

Jelikož je to stabilní práce a má stále málo zaměstnanců.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 25

Tak málo lidí ze si už nikoho nedovolí vyhodit 😃

Protože je to firma,která platí včas a je to státní sektor

Rozmanitou práci