Správa železniční dopravní cesty, státní organizace

Činnosti související s pozemní dopravou

• Řád a pravidla
  • Náročné úkoly

7,5 hodinova pracovní doba a 6 týdnů dovolené

Porovnejte si Správa železniční dopravní cesty, státní organizace s těmito firmami

• 7,5 hodinova pracovní doba a 6 týdnů dovolené
  • Plat Zakrňuji - žádné školení a vzdělávání vestsina lidi na administrativních pozicich neumí ani s excelem ani wordem Zkostnatělost - hodně věcí se dělá jem proto aby se to delalo, zlepšení napr. Nový software vzdy znamena víc práce protoze to nefunguje jak má Personální politika - nahoru se dostávají často neschopní. Výběr nových zaměstnanců na základě přátelství či rodiny takže ani nový pracovníci neumí základní věci jako prace ve wordu a excelu

• Vzhledem ke zodpovědnosti u provozních pracovníků musí tuto práci dělat alespoň částečný nadšenec. Kdo jde do provozu za penězmi, zase rychle odejde. Mohu soudit pouze o provozních profesích. Ohledně vztahů na pracovišti a s vedením je to stejné. Jsme jeden z největších zaměstnavatelů, takže je to všude určitě různé.
  • Tabulkové platy a změnu kategorizace prací. Ať klidně zruší režíjní jízdné, atp., ale ať je výplata, jako ve slušné firmě. A samozřejmě uniformy. To co máme nosit nyní je tak pro ostudu a z šílených materiálů.

• Dělám to co mě baví. Zázemí státní organizace - relativně jistá budoucnost. Nestrannost vůči dopravcům. Dopravci si nemohou dělat co chtějí. Řada partnerských vztahů jsou původně kolegiální - ideální příležitost pro nezadané :-) (zejména v uzlech, např. posunovači-signalistky apod.)
  • Občasný boj s větrnými mlýny. Příkazy shora mnohdy neodpovídají reálnému (silnému) provozu a jsou neuskutečnitelné. Poznatky z provozu nejsou mnohdy vyslyšeny, případně nejsou správně pochopeny. Většina kolegů nad lecčíms mávne rukou a nemá snahu to postoupit výše, jedinec tak snadno může působit problémově. S řadou věcí je potřeba se smířit. Silné přetěžování zaměstnanců na některých pracovištích (zejména v uzlech), kteří ve srovnání s jinými pracovišti (s malým provozem) nejsou pak adekvátně ohodnoceni. V současné době je platové rozpětí pro výpravčí pouhé tři tarifní stupně, což zdaleka neodpovídá úrovni provozu. Nutno dobře zvážit členství v některých odborových organizacích - některé jsou jen taháním peněz z výplatních pásek zaměstnanců a namísto snahy o zlepšování kvality pracovišť a přístupu vedení jsou s vedením jedna ruka a záměrně zakonzervovávají současný stav. Někteří kolegové příliš upřednostňují národní dopravce (ČD, ČDC) na úkor provozu soukromých dopravců a nesprávným jednáním přidělávají práci ostatním (ale většinou pouze jedinci a jedná se o jednotky případů).

• Nejsou píchačky zatím. rozhoduji si o své práci sám.
  • Velká zodpovědnost za málo pěnez. Vedení nerozumí práci podřízených. Jako udržujcí pracovník v přes elektro nekvylitní nářadí půls nedostatečné množství. Časté jednání o mě beze mně, tím pádem i neefektivní hodnocení za odvedenou prácí.
  • Jistotu a stabilitu

Tak málo lidí ze si už nikoho nedovolí vyhodit 😃

• Uplatnění pro starší 50 let

Jelikož je to stabilní práce a má stále málo zaměstnanců.

• Jistota měsíčního platu bez zpoždění. Přívětivé benefity na důchodové připojištění.
  • Lepší platová flexibilita v neustále se měnícím prostředí posledních dvou let díky příchodu zahraničních a jiných firem nabízející lepší platové podmínky na pozici s mnohem nižší odpovědností. Lepší starost o plnou vybavenost zaměstnanců potřebnými věci. Méně zbytečné byrokracie.

• Zásadní doplnění: od 1.7. 2008 HZS přešla od ČD a.s. k SŽDC. V podstatě jsem svoje povolání neukončil, což podle mnou vyplněného dotazníku neodpovídá. Předně mě povolání hasiče baví. Zaměstnavatelem je státní podnik Správa železniční dopravní cesty, který je v republikovém standartu, možná o něco lépe. Cením si v poměru s ostatními zaměstnavateli více dovolené, benefitů (příspěvky na penzijní připojištění, kapitálové živ. pojištění, FKSP, stravu, režijní průkazka).
  • Zlepšit koordinaci na ředitelství HZS SŽDC.

Bezpečnost, ostraha, ozbrojené složky

• Práce na směny, mně vyhovuje, ale nemusí každému. Hodně volna a dovolené. Režijní výhody na vlaky Českých drah.
  • Na to jako mám zodpovědnost je mzda až nepřiměřeně nízká. Neustálé přezkušování znalostí, minimálně jednou ročně ověřování a hrozba propouštění. Neustálý tlak na nadprůměrné znalosti. Při minimální pochybení okamžité snižování mzdy.

• pracovní doba 36 hod týdně, mzda pravidelně včas na účtu, příspěvek na důchodové připojištění, stravenky, po 20 letech v nepřetržitém provozu týdenní rekondiční pobyt, bezproblémové placení přesčasů
  • Práce v řízení provozu je odborně, psychicky i časově náročná. Každý rok lékařské prohlídky, několikrát do roka ověřování znalostí, povinná školení, nepohodlné uniformy (umělé neprodyšné materiály), neustálá kontrola ze všech stran (za každou banální chybičku "pokuta"), úplně chybí pozitivní motivace, nedostatečné ohodnocení velice zodpovědné práce (stačí hodně málo na trestní stíhání). V poslední době prudký nárůst přesčasové práce (nejsou lidi, kteří by to chtěli za současných podmínek dělat a ještě splňovali zdravotní a psychické nároky), někteří dojíždí do práce i 150 km, drahé jízdní výhody které jsou mi k ničemu, protože je uznávají jen ČD a na "mé" trati jezdí jiný dopravce'' . Je to práce pro odolné fanoušky železnice.
  • Rozmanitou práci

U SŽDC je spousta profesí od dělnických, strojnických, kancelářských po dispečerskou v řízení železničního provozu, od práce na kterou stačí zaškolení až po vysoce odborné inženýrské v oborech kolem budování, udržování a provozování železniční dopravy, a s tím související personální agenda a správa majetku. To vše na celém území ČR

• Náročné úkoly

V některých profesích jsou potřeba velmi specifické odborné znalosti a hlavně samostatnost a psychická odolnost

• Benefity, pracovní doba, možnost kariérního postupu, pracovní prostředí, komunikace
  • Klidnou práci

Po zaškolení a získání příslušných zkoušek vykonáváte práci a úkoly předem jasně dané a přesně definované příslušným předpisem, s pracovním postupem jsou i případné mimořádnosti. Pokud vykonáváte přidělenou práci pečlivě a přesně dle předpisu, minimum stresových situací, většina vaší činnosti je jištěna technikou, která vám zabraňuje udělat fatální chybu . Jistota stálé práce , pokud vaši pozici zruší, je vám nabídnuto jiné místo se stejným nebo vyšším platem. Každý den víte co budete v práci dělat, a co se od vás očekává. Čtvrt roku předem dané směny, dobré skloubení práce a volného času

• Jistotu a stabilitu

Stabilní práce u velké státní firmy, která pro vás bude mít práci v kterékoli době. Specifický obor činnosti zaručuje že nezkracuje a vždy dostanete výplatu Pravidelně do 15. mzda na účtu.

• benefity (režijka, 6 týdnů dovolené, společenské a vzdělávací akce), přátelský kolektiv, jistota a stabilita, postupné zvedání platů každý rok, férové platové ohodnocení
  • zbytečná byrokracie, občas se vyhazují peníze oknem, jindy se škrtí koruny mohla by být větší flexibilita, ale v tak velké firmě to není tak snadné
  • Klidnou práci

prostě to tak často chodí u velkých firem patřící státu

• Možnost kariérního postupu

je to obrovská společnost, kde může člověk začít od píky, projít si různé pozice, kde bude spokojený a postupně budovat kariéru, pokud je dotyčný kariérista.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 27

Tak málo lidí ze si už nikoho nedovolí vyhodit 😃

Protože je to firma,která platí včas a je to státní sektor

Rozmanitou práci

možnost se naučit více pracovních činností