ASSA ABLOY Czech & Slovakia s.r.o.

Výroba zámků a kování

Ničeho

• Ničeho
  • Vedení firmy

Protože ve firmě Assa Abloy se vyznává heslo” Kdo nic neumí, má se nejlíp.

• Benefity běžné, jinak nic pozitivního.
  • Nespokojenost- ta je maximální. Nejhorší zaměstnavatel v mé pracovní kariéře.

• Ať přemýšlím sebevíc, moc mě toho nenapadá.. Určitě je tam pár dobrých spolupracovníků. Benefity jsou srovnatelné s okolními firmami. Jako plus bych dal, že se nestřílí pokud přijdete do práce později. O to dýl zůstanete, když je potřeba...
  • Po mnoha letech v této firmě jsem se dočkala jen zklamání. Žádost o přidání po jedenácti letech byla smetena ze stolu s tim, že se nenechají vydírat výpovědí. Plat jsem měla stejný jako pracovníci, kteří se jen vezli a nemuseli zaroven s výrobu tvořit programy pro CNC. Dvojí metr je tam standard. Záleží na tom jak se těm kamarádům, co si navzájem pomohli nahoru zalíbíte. A hlavně panu řediteli,, světa"... Neustálý problém s parkováním. Jediné co mě tam drželo tak dlouho, bylo pár fajn kamarádů. Neustálý stres, ze mě skoro udělal trosku, a když vidí že už jste vyhořelí, tak se s vámi rádi rozloučí. Kdo by nebyl, kariérní postup, nebo rotace pracovišť neexistuje. Pokud začnete ve výrobě, skončíte na 99% ve výrobě i když jste schopní... Bohužel assa podle mě nemá co nabídnout ve srovnání s mnoha firmami v okolí... Jediný kdo si tam vydělá pěkné penize jsou lidé v nepřetržitém provozu. Takže pokud do fabu, tak na 12ky...

• Většina kolegů je normálních a dá se s nimi rozumně domluvit. Někteří i mile překvapí a dodají sil do dalších dnů ;-)
  • sliby a med kolem pusy od managementu... rozhodně se vyplatí si vše 3x nechat podepsat a vysvětlit... zejména pozor na znění smlouvy. Na spoustu věcí vás firma neupozorní a je to jako pěst na oko. Na pohovoru se chovají jako naprosto korektní, ale to by vám sdělili všechny body a neodpovídali neurčitě. To jsem měl hned zvětřit. Firemní benefity = 0!

• Příjemné je finanční ohodnocení.
  • Špatná firemní interní komunikace, zastaralý ERP systém.

• Firma se snaží držet krok s dobou a zlepšovat své výrobky a zvyšovat jejich kvalitu včetně aplikace moderních technologií - smart technologie. Má potenciál posouvat se kupředu a rozvíjet se ve všech směrech - expanduje a tvoří nové pracovní pozice, příležitosti k osobnímu rozvoji a dbá na bezpečnost i prevenci úrazů. Posledních pár let se firma snaží i najít nové nefinanční benefity a zatraktivnit se pro své zaměstnance a potenciální uchazeče o práci. Celkově bych firmu hodnotil pozitivně, byť jsou i zde drobné nedostatky, jako ve většině firem s velkými počty zaměstnanců.
  • Je těžké začít s něčím novým, když většina věcí je převzata z jiných národů a zemí, ze kterých přišly stroje i s výrobou a technologiemi, a zažitými postupy. Bylo by na čase začít si vytvářet svůj vlastní systém, který bude naší mentalitě vlastní a tím práce příjemnější a pohodlnější. Méně bych se zaměřoval na kontrolu a hlídání kvality práce všech pracovníků a naopak se je snažil podpořit a věřit jejich dovednostem a schopnostem - není vždy třeba kontrolovat v tak velkém rozsahu a tím vyvíjet umělou práci, která odebírá kapacity ve skutečně přidané hodnotě. Jednoduchý proces má mnohdy větší přínos než ty zbytečně složité a plné kontrol.

Výzkum, vývoj

• Ochoty, dobre spolupráce
  • Nic

• Profesionalita.Slušné vystupování,
  • Zázemí a platové ohodnocení.

• Mezinárodní společnost, která si stále uchovává "rodinného ducha". Každoroční investice do technologií, pracovního prostředí, bezpečnosti práce. Pravidelná výplata, v posledních letech i více benefitů a akcí pro zaměstnance. Rovnováha mezi prací a rodinou.
  • Jako v každé jiné společnosti jsou i v AA příležitosti ke zlepšení - např. nabídnout více atraktivních benefitů.

• změny pracovního ohodnocení u všech THP pracovníků

Protože ve firmě Assa Abloy se vyznává heslo” Kdo nic neumí, má se nejlíp.