Lidl Česká republika v.o.s.

Maloobchod s převahou potravin

• Možnost kariérního postupu

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 987 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Člověk si tu připadá na stejné úrovni jako paleta ve skladu. Snadno ji lze nahradit. Nulový osobní rozvoj - vzdělávání je téměř sprosté slovo, odborné kurzy nula (nahrazeno "úžasnostmi" typu kurz defenzivní jízdy apod.). Jednání nadřízených ve stylu "slibem nezarmoutíš". Komunikace v rámci firmy žalostná.
  • Přístup k lidem. Vzbudit v nich alespoň malý pocit, že jejich práce má smysl. Vzdělávat. Nějaké využitelné benefity by neuškodily (kdyby si Lidl nevymyslel vlastní stravenky, tak bychom neměli ani stravenky).

• Získala jsem nove zkušeností. Bohužel z důvodu diskriminací, a špatného jednaní ze strany manažerky musela jsem odejit. Zaměstnance považují za méněcenné...………...
  • Špatné jednání nadřízených k zaměstnancům. Odvolaní nikam nevede. Oni když jim nesednete tak vás vyhodí, důvod jsi dokážou najit a popřípadě vymyslet. Když se budete bránit tak vás zničí psychicky. Ta bezmoc je zničující. Nic jiného vám nezbyde jak podepsat tu jejich dohodu. Slovo proti slovu a dobře právníky za jejich zády...……..

• Priorita je vstřícnost,pokud jste na zákazníky milá a usměvavá je zaměstnavatel spokojený a ocení to.Práce není jednoduchá,ale po čase do všeho vlítnete a pak už to jde samo.Každá práce má své plusy a mínusy.Ty naše mínusy jsou v práci v neděli a a spousta pracovních svátků,ale co se dá dělat,věděli jsme do čeho jdeme.Další mínus je nevrlý zákazník,který zůstane kakabusem i kdyby jste si při úsměvu vykloubili panty.Naštěstí je více plusů.Prima kolektiv,to se hned lépe pracuje v Lidlu to ani jinak nejde,tam to platí doslova ,já na bráchu ,brácha na mě.Další plus je super domluva při plánování směn,není problém zapsat do kalendáře ,kdy potřebuji volno -lékař,oslava,nečekaná událost,aj....a paní vedoucí to respektuje.No a bonbonek nakonec ,každý rok zvýšení platu. A jste-li šikovný máte o kariéru postaráno,postupujete nahoru bez problému,stačí chtít. Já vím vypadá to jako bajka,ale tohle je moje zkušenost. S pozdravem Jana
  • Všude ve světě,Německo,Anglie,Itálie,Rakousko ,dokonce i v Polsku se pracuje v neděli jen do 12.00 nebo až od 10.00 max do 15.00 nebo do 17.00. Neděle je den ,kdy by rodina měla byt pospolu aspoň část dne. V létě grilovat,jít do ZOO,na výlet na návštěvu apod.,v zimě na kopec se sáněmi na lyže na Vaňkáč,stavět sněhuláky,prostě cokoliv,ale být s rodinou.

• Perfektní systém zaškolení, trenér na prodejně, můžete říci svůj názor ohledně práce a v rámci možností na něj je reagováno. Podávání zpětných vazeb, v poslední době se snažila firma o zlepšení atmosféry na prodejnách, odměny, akce, benefity, pravidelné zvyšování platu, komunikace mezi vedením a prodavači za poslední roky pocítila velký vzestup. Přes všelijaké patálie, které se každému v zaměstnání občas naskytnou, mohu říci, že je to slušný zaměstnavatel (firma) a snaží se dále zlepšovat a zvyšovat komfort.
  • Více si všímat názorů zaměstnanců, hlavně ohledně přímého vedení, více se zaměstnanců ptát (třeba anonymně). Více si všímat atmosféry na filialkach. Vedení lépe zaškolit v pochvalach a poděkování - normální profesionální přístup k lidem. Ale na tom už se nejspíše pracuje...

• S někým jsem si rozuměla, s někým méně, ale zažila jsem už i mnohem horší zaměstnavatele. Líbila se mi práce s lidmi.
  • Šikana od některých méně inteligentních kolegů, kteří mají pocit, že si tím posilují svoje ego.

• Neděláte cely den stejnou práci někde u pasu. Chvíli na kaše,chvíli doplnujete,chvíli pečete.
  • Večerní úklid prodejny po směně byl vázne za trest hodila by se nějaká uklízečka

• Na tu dobu tam byl dobrý plat. Uměl dobře namazat med kolem pusy.
  • Více hledět na potřeby zaměstnanců než na osobní sympatie k nadřízeným. Nezvyšovat zisky na úkor zachování lidskosti zaměstnanců.

• Automatické přidání peněz po zkušební lhůtě. Ocenění nadřízeného. Možnost domluvy na směnách. Co bylo řečeno, to platilo.
  • Více hlídat, aby byl dostatek lidí na prodejně především v době čerpání přestávek (např. výpomoc v kritické časy brigádníky).

• Dobrý přivýdělek při studiu.
  • Přestávky i po sedmi hodinách. Vytváření dojmu, že je každý nahraditelný. Nebyl pevně nastaven konec pracovní doby. Každý dělal všechno, od doplňování, obsluhování na pokladnách, až po uklízečku. Tabulkový systém práce. Tykání na prodejně, vytváření falešného dojmu dobrého kolektivu. Pomluvy mezi kolegy, donášení nadřízeným, z toho plynoucí nedůvěru ke všem, až na pár výjimek. Časté vyhazování kolegů kvůli nepohodlnému názoru nebo za to, že byli o něco málo pomalejší, snaha se tu necení.

Zaškolení probíhá velmi rychle, nicméně v pracovní době. Většinu věcí se dozvíte až v praxi.

• Uplatnění pro starší 50 let

Na mojí bývalé prodejně pracují i starší lidé, to je na uvážení každého uchazeče o zaměstnání, nicméně je tato práce dost fyzicky a psychicky náročná.

• Pracovní úvazek na 35 hodin je fajn. Chodíme do práce víc odpočinutí.
  • Více pracovních pomůcek.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 16

Firmě nazáleží na vzdělání neboť si své zaměstnance zaučí,problémem se stáva neustále narustající mzda a neustálé připomínání zaměstnancum že za tak velké peníze musí dělat dvakrát tolik.Záleží jakého máte regionála a managera ale většinou podlehnou a k zaměstnancum se chovají nevhodně a až přílíš nadřazeně!Plus sem tam nějaký podraz a hození viny na pokladní aby se ztratila chyba managera není vyjímkou...

Rozmanitou práci

Člověk dělá různorodou práci, nesedí celý den pouze na kase, pokud mu není přidělena první pokladna. Z té se neodbiha vybalovat zboží.