Československá obchodní banka, a. s.

Bankovnictví

• Možnost kariérního postupu

Příjemní a spolehliví kolegové, benefity, pružná prac. doba.

• Příjemní a spolehliví kolegové, benefity, pružná prac. doba.
  • Více si vážit svých kvalifikovaných zaměstnanců, aby nemuseli po letech marné naděje o lepší finanční ohodnocení odcházet a být nahrazovány nezkušenými nováčky, kteří po zaučení odcházejí, protože zjistí, že za tolik zodpovědnosti a množství práce vlastně nejsou dobře zaplaceni. Přístup: jestli se vám tu nelíbí, venku stojí zástupy....myslím opravdu není ten správný.

• Na většině poboček pracují opravdu skvělí a féroví lidé. Škoda, že je zaměstnavatel nedokáže patřičně finančně ohodnotit.
  • Zvýšení platu zaměstnancům, kteří jsou v přímém kontaktu s klienty. Jsou v náročné a zodpovědné pozici a jejich nasazení mnohdy neodpovídá jejich odměně.

• Dobré na práci v této firmě bylo vše, vyjma lidí.
  • Měla by mít vůbec nějaký zájem řešit problémy na pracovišti ne na minutu bezohledně vyhodit toho, kdo byl sužován mobbingem, protože jako jediný nebyl v kolektivu něčí známý.

• Je to stabilní velká společnost. Kolektiv pracovníků je fajn, dokáží mezi sebou spolupracovat, a to i mezi jednotlivými pobočkami
  • Poslední dobou se mi zdálo, že se jde hlavně po výnosech, je velký tlak na zaměstnance na prodej. Ač se říká, že vztah s klientem je na prvním místě, už to není až tak pravda - hlavní je prodat. A když neprodáte - už se spovídáte proč se neprodalo, kde se to nahradí atd. Vnitřní slučování dvou značek není dobrý krok. Uměle se vytvářejí manažerské pozice. Zaměstnanec se pomalu bojí říci o dovolenou, není výjimkou, že zaměstnanci jsou nad rámec standardní pracovní doby, což se nikde nevykazuje a hodiny se darují zaměstnanci. Pokud si chce zaměstnanec zařídit něco soukromého, musí si vzít dovolenou, protože soukromé záležitosti si kvůli pracovní době nemůže zařídit. Stres se podepisuje na zaměstnancích. Jsem rád, že jsem odešel, i když finančně to nebylo špatné.

• ČSOB absolutně nezajímají lidé, vztahy. Pouze obchod.
  • mezilidské vztahy

• zavedená splečnost, nastavené procesy, pravidelné odměňování, práce v bankovním sektoru mi seděla
  • snížila bych počet manageru o 2/3

• Možnost kariérního růstu. Hodně benefitů.
  • Stejné procento na mzdy jako v mateřské zemi.

• Velký tlak na plnění plánů, finanční ohodnocení poměrně dost nízké

• ČSOB podporovalo rozvoj zaměstnanců, práce v hospodářské správě mě bavila, od začátku jsem mohla využít své zkušenosti a byla mi ponechána i příslušná svoboda rozhodování i odpovědnost.
  • Nevydržela jsem pracovat v nové budově ČSOB, která zcela podle mne popřela to, jak by mělo příznivé a inspirativní pracovní prostředí vypadat. Totálně propojený prostor celé budovy, absolutní ztráta i sebemenšího soukromí, neustálý ruch, oči i viry všech a všeho neustále dotírající fyzicky i psychicky, nemožnost si svobodně upravit teplotu prostředí, osvětlení atd., vše se řešilo s ostatními z "hnízda" kompromisem přes velín, to vše mne donutilo odejít. Škoda...

• Přístup k nováčkům. Větší ohleduplnost a více pomoct při začátcích. Vstřícnosti jsem se nedočkal. Pobočka ČSOB Kolín

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 36

Jedná se o velkou korporátní firmu s mnoha dceřinými společnostmi. Tím pádem nabízí množství pracovních pozic různého ražení a v různých úrovních řízení organizace.

ČSOB je velká a velmi stabilní banky, součást mezinárodní skupiny KBC. To, co je stanoveno ujednáním mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem prostě vždy platí.

Vychází to ze zákona o bankách. Pravidla souvisí s jednáním s klienty. Taky musím zmínit dresscode, který banka pro některá oddělení zvolnila.