Cestovní kancelář FISCHER, a.s.

Činnosti cestovních agentur

• Náročné úkoly

Možnost podívat se do světa díky zajímavým infocestám. Motivační ohodnocení, pokud tedy pracoval člověk na pobočce, která…

• Celkově asi záleží na jakém oddělení děláte. Ale na call centru jste pro nadřízené nicka. Plány prodejů nastaveny tak ze nejsou splnitelné čili domů jdete se základem a bez provize. Denně jsme vsichni chodili na kobereček a jedinkrát za 12 let jsem neslyšela sebemenší ocenění či pochvalu týmu,vše co děláte jde přece udělat líp,to jsme slýchávali denně. Kolegové super ale toť jediné plus. Dlouho tam ale nidko nevydrží,sem tam nějaká výjimka. Plat mizérie,ze vsech CK na českém trhu platí nejhůře.

• Jako plusy člověk určitě musí uvést kolektiv - kolegové jsou vesměs přátelští a pozitivní, dá se zde nalézt mnoho přátel i do budoucna. Velkým plusem jsou samozřejmě infocesty, z nichž jsou některé plně hrazeny zaměstnavatelem. Pro prodejce je určitě velmi dobrý šíře portfolia cestovní kanceláře a s tím hlavně sezóně možnost si vydělat velmi slušné peníze. Pozitivum je i cena za Multisport kartu, která je velmi příjemná.
  • Nespokojenost je určitě s přístupem celého vedení, který se poslední dobou rapidně zhoršil. Člověk je pouze číslo v tabulce, které musí svítit zeleně, a tím pádem plnit. S plněním jsem vesměs problém neměl, avšak když po několika velmi slušných měsících přijde jeden špatný je tzv. "oheň na střeše". Vstřícnost, respekt a férovost je věc které se nedočkáte. I přes všechny řeči typu "Jsme v tom všichni společně. Vše se vyřeší." a podobných motivačních hloupostí Vám přímý nadřízený, nebo někdo ještě výš bodne kudlu do zad. Není zda absolutně možnost pro připomínky/dotazy k fungovaní - věci se prostě dělají nějakým způsobem, protože se dělají a přes to nejede vlak a měnit se nebudou, i pokud by to byla změna k lepšímu. Mimo sezónu je zde ve srovnání s celou ČR velmi nízký výdělek, jelikož základní plat je na úrovni uklízečky v supermarketu, což znamená že bez provizí jste v podstatě bez peněz. Ohromnou křivdou je nerovné platové ohodnocení na STEJNÝCH pozicích, které firma bere jako naprosto normální. Co se týče benefitů je firma na poměry ČR doslova zaostalá. Infocesty/Multisport/Stravenky jsou v podstatě všechny benefity ve firmě, z toho 2 již jsou na dnešním trhu v podstatě standardem. Zaškolení na pozici je velmi tragické "Hard skills" jsou zaučeny na slušné úrovni, i tak se však člověk tu nejdůležitější věci dozví až v provozu. Co se týče "Soft skills" tak to je kapitola sama pro sebe. Jejich zaškolení je naprosto nulové, pokud má člověk JAKÉKOLIV zkušenosti s obchodem v podstatě se nic nenaučí. Na proškolování "Hard skills", kde stačí udělat prezentaci a odříkat vy se dostane celkem často, ale pravidelná školení taktéž velmi důležitých softů jsou oproti jiným firmám minimální, což má samozřejmě vliv na výkon "nováčků v oboru".
  • Práci v týmu mladých lidí

Až na pár výjimek, se díky fluktuaci a celkově zájmu mladých lidí o cestování kolektiv pohybuje do 30 let.

Kvůli vysoké fluktuaci, vezme firma "skoro každého". Tudíž je to dobrá práce nejen pro lidi, kteří by chtěli začít v cestovním ruchu, ale i pro lidi pro které by to mohla být první přece.

• největší štěstí jsem měl na svého nadřízeného na pobočce (tedy toho posledního) chápající, ohleduplný, skvělý vedoucí se zkušenostmi, takové lidi firma potřebuje, bohužel si je často nechává odejít. cestovní Kancelář Fischer, byla vynikající škola, naučili mě zde rychlosti, spolehlivosti, pečlivosti, asertivitě, komunikace s lidmi a hlavně jsem poznal svoje limity a svou vlastní cenu.
  • největší nespokojenost je z celková změny celé filozofie firmy . změna proběhla cca rok a půl dozadu, předtím si nemohu stěžovat. bohužel se více jede takzvaně na kvantitu než kvalitu. firma chce více a více, což je pochopitelné. Jsou kladeny velké nároky na prodejce. upřímně lituji všechny nováčky co přijdou bez své stálé klientely. zaškolení a další věci hodnotit nemohu, protože jsem ve firmě pracoval již delší dobu. co je však nejhorší z mého pohledu chování vedení směrem k zaměstnancům. neuvěřitelné nároky na splnění nesmyslných cílů bez kterých není odměna, tedy řekněme si to na plno, jdete domů se základem, protože pokud nesplníte svůj měsíční plán na určitou část nedostanete žádné bonusy a naopak přicházíte o svoje vydělané peníze. jednoduše řečeno, pokud nesplníš, nemáš nárok na provizi i když si prodal velmi drahé zájezdy, které stály hodně dřiny a úsilí a klienti byli spokojeni a opět se vrátí. na druhé straně, pokud plníte nikdo Vás nepochválí, jste nic jen číslo v tabulce a následném grafu,které vedení také miluje. Motivace pro mě byla nulová. Stres 24/7 v podstatě jedete nonstop s neustálým přemýšlením jestli si tento měsíc splním a dostanu hezkou výplatu. Co má vedení velice rádo je slibovat odměny, které nikdy neuvidíte, tisíce výmluv, bude to za měsíce, bude to za týden a nic. ve firmě pracovalo spoustu šikovných a schopných lidí, skoro všichni firmu opustili. co se vztahů na pracovišti týče, ty také nejsou úplně slavné, kanceláře mezi sebou soupeří, pomlouvají se a říkají nepravdy....pokud tyto komentáře někdo čte, prosím zamyslete se nad sebou a buďte více pokorní.

• Výborný kolektiv na který se mohu spolehnout Pracovní cesty
  • Pracovní doba + častá práce z domova o svém volnu Člověk nemá čistou hlavu Nedostatečné školení zaměstnanců Neustálé boje o prodej mezi jednotlivými odděleními, často na úkor klienta Pro zaměstnavatele je každý nahraditelný Žádný kariérní postup Rutina

• Dobré vztahy s obchodními partnery, silna pozice na trhu
  • Open space, každý je placený jinak za stejnou pozici ne podle pracovních úspěchů ale podle toho s kým jste známí, často se jedna o vás bez vas, intriky a manipulace na denním pořádku, jste jen jedni z mnoha, nahraditelni, nikdo není důležitý nebo ceněný, naprosto nereálně nastavené cíle

• Stravenky
  • Nedostatečné zaškolení, špatný kolektiv

• pohodová, nestresová práce
  • žádné benefity a žádný karierní růst; stereotypní práce, která člověka začne časem ubíjet

• Kolegů
  • Vedoucí

• Vyborna skola zivota.Nedoporucuji spolehat na nadrizene-neoplati vam to.naucite se tam rychlosti a zospovednosti.
  • Spatny plat.prilis velke naroky.nedoceni vas.nepodpori vas.
  • Možnost kariérního postupu

Pokud vam sedne styl jednani a hodnoty ve firme a odvadite praci kteriu pozaduji,tak je snadne karierne rust.A to i z pozice prodejce zajezdu.

• Práci v týmu mladých lidí

Vzhledem k vysoke fluktuaci je vek vetsiny zamestnancu pod 30 let.

• Práce která mne bavila, cestování a minimum kolegů
  • Vedení, nefér jednání, neuznání práce a výkonu v práci, špatné hodnocení, nepřející kolegové

tento týden

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 13