Tieto Czech s.r.o.

Činnosti v oblasti informačních technologií

• Práce v mezinárodním prostředí
  • Příjemné pracovní prostředí

Stabilní firma, pokud děláte svou práci dobře nemusíte se bát že o ni přijdete. Přátelská a otevřená atmosféra. Můžete celkem…

Porovnejte si Tieto Czech s.r.o. s těmito firmami

• Stabilní firma, pokud děláte svou práci dobře nemusíte se bát že o ni přijdete. Přátelská a otevřená atmosféra. Můžete celkem snadno změnit pozici v rámci firmy.
  • Fluktuace lidí na v network teamech je obrovská, se zkušenými odchází i vědomosti, které se nepředají dál, protože je nemá kdo přebrat. Nově příchozí mají méně zkušeností než stávající zaměstnanci, ale mají vyšší plat než vy. Co si nedomluvíte když vás přijmou to vám už nenavýší po několik let, musíte potupně dávat výpověď aby si někdo všimnul, nebo si dát kolečko na rok v jiné firmě, aby vás opět nabrali za víc což je na hlavu postavené. HR asi spí nebo jdou pro ně duležití jen developři. Neexistuje tu něco jako transparentní přístup k odměňování. Pro absolventy na 2-3 roky když získají zkušenosti pak šup do prahy za trojnásobný plat ideální :)

• - nespokojen
  • Tieto nereflektuje trh práce. Schopní odchází, protože se dřou, aby manažeři slízli smetanu a rozdělili si odměny. Když zaměstnanec chce přidat, tak jen slyší: "jen přidej, přidej". System odměňování je: Jen když uděláš něco navíc. (je to netransparentní, neměřitelné) O výši odměny rozhodují ti, co jsou hodnoceni za to, kolik Tietu ušetří. Př.: termín dokončení projektu se blíží a víc jak polovina věcí nefunguje. Napnete síly, aby to dopadlo s minimálním dopadem. Ve výsledku je za to odměněn někdo jiný, protože on to přece vedl.(nemá o tom co dělá ani páru, jen ví, komu napsat :-)

• V době budování pobočky v Ostravě opravdová možnost profesního růstu, a mezinárodní spolupráce.
  • V posledních 7 letech se firma zbavuje opravdu schopných lidí. Klíčové pozice jsou obsazovány průměrnými, kteří nemohou přerůst své nadřízené, a tak je v jejich pozici neohrozí. Strategická rozhodnutí jsou motivována politickým bojem o moc, nikoliv zdravým rozumem.

• Muzeme pracovat vice mene na Home Office. Muzeme nosit neformalni obleceni. Muzu brouzdat volne na Internetu behem pracovni doby, pokud odvadim kvalitni praci.
  • Zohledneni platu s ohledem na mnozstvi odvedene prace, pokud jste zamestnancem jiz delsi dobu. Tieto je dobry zacatek pro absolventy - nevyplati se vsak pracovat pro Tieto dele nez 2 ci 3 roky - loajalita je v Tietu nedocenena.

• Velike moznosti rustu a oblasti. Otevrena kultura. Nadnarodni zkusenost.
  • Politika. Hrani her jinych manazeru jen pro svuj vlastni prospech.

• Pracovní doba Nadřízený mi vždy vyjde vstříc Šance na školení
  • Neschopní lidé se "povýší pryč" nebo schovají do jiného týmu Neschopnost a lenost se netrestá, není šance z týmu/firmy nikoho vyhodit a zbytek na takové lidi naddělává Schopným se nepřidá, ale všichni jsou překvapeni, když lidé odchází jinam "Hledáme absolventa s 10 letou praxí za 12 hrubého"

• Nordická kultura. Možnost práce z domu. Efektivita práce.
  • Interní systémy by měly být zefektivněny. Brzdí práci: MyTime, Expense reporting, výpočet diet, tikety na Acciunting a cestovní zálohy, nepřehledný Share s mnoha starými informacemi, nejasné, nekompletní nebo zastaralé instrukce k interním systémům. Zbytečná byrokracie, která bere čas.

• Práce z domu
  • Změnil bych politiku přidávání..

• Home office, benefity,volnost,využití anglictiny,moznost certifikaci
  • Neferovy plat, management nenese za sve rozhodnuti zodpovednost.vysoka rotace manageru

• Mám pocit že v Tietu se snaží lidem vycházet vstříc, najít jeho silné stránky a ty využít, rozvíjet, což je samozřejmě výhodné pro obě strany.
  • Je to obrovská firma, takže je podle toho i pomalá, než se podaří něco změnit a prosadit, často to trvá zbytečně dlouho, což v dnešním prostředí může být fatální.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 28

Protože se pracuje v mezinarodnim prostředí ( cz/pl/sk/fin/swe/ind...)

Pracuje se tu z 90 % hlavně se zahraničními klienty a kolegy, angličtina je tak tady standard.

Prostorné, dobře vybavené kanceláře se spoustou odpočinkových míst.