Česká spořitelna, a.s.

Bankovnictví

• Možnost kariérního postupu

velká společnost, dobré jméno na trhu, tradice, dostupnost po celé ČR

• velká společnost, dobré jméno na trhu, tradice, dostupnost po celé ČR
  • - snížit mzdový rozdíl mezi pracovníky front office a back office - zaměřit se na spokojenost zaměstnanců v operations - odstranit bonusový systém, zaměřit se na kvalitu a spokojenost klienta - 20 minut osobního volna za 8 hodinovou pracovní dobu je až neetické - fluktuace je sice zdravá, ale na určitých pracovních místech roste, doporučovala bych se zaměřit, kde tkví problém, schopní lidé odcházejí, kvalita se zhoršuje - špatné pracovní klima

• Ničeho, lituji,ze jsem vůbec v České Spořitelně začala pracovat. Chování k zaměstnancům i klientům je otřesné.
  • Aby ve vedení pracovali lidi, kteří rozumí své práci.

• Výplata chodí včas, skvělé bonusy, skvělý kolektiv, čisté pracovní prostředí
  • Nelíbí se mi nátlak zaměstnavatele na prodejce, nízká výplata v porovnání s náročností pozice, nástupní plat nových lidí na stejnou pozici vyšší, než u současných zaměstnanců, pravidelné sliby /zhruba každé 3 měsíce/ jak se situace ohledně ohodnocení zlepší.. za dva roky k tomu ani jednou nedošlo silně psychicky vyčerpávající práce

• Jistotu a některé zaměstnanecké benefity
  • obrovský tlak na prodej produktů klientům - doslova neustálý a neúnosný tlak (obrovský stres) a stále se zvyšující obchodní plány

• Benefitů, které svým zaměstnancům nabízel
  • Zrušila bych tlak na prodej produktu a více bych se zaměřila na zákaznický servis. Také tabulky výnosu bych zrušila a hodnotila bych zaměstnance podle spokojenosti klientů

• Bohužel, nebylo nic, co by se dalo vyzdvihnout jako přednost.
  • Přístup k zaměstnancům, pochvala, ohodnocení, zbytečné tabulkování, psychický nátlak.

• Zaměstnavatel se ze začátku snažil své zaměstnance motivovat (odměna za největší prodej, apod.), možnost změny pracovního prostředí v zákaznickém centru a přejití na různé specializace.
  • Chování se k zaměstnancům, pochopení, nastavení prodejních cílů tak, aby byly reálně splnitelné a zaměstnanci si mohli dosáhnout na bonus. V případě prodeje a nedosažení stanovených cílů zaměstnanec nedostal žádný bonus. Najít pochopení ve stresových situacích s klienty nikoliv ohled pouze na prosperování firmy

• Bohužel, nevm o ničem
  • Snížení kvartálního plnění a navýšení bonusů Více motivace pro zaměstnance Podřízení by nemeli mít až tak velký strach z nadřízeného Nadřízený by se mel chovat slusne k podřízenému a ne na něho křičet i pred klienty

• zaměstnanecké benefity
  • zmenšit tlak, protože byl opravdu velký tlak na prodej produktů a plnění plánu za každou cenu

• Naplneni obchodniho ducha, komunikace s klienty.
  • Vzhledem k tomu, jaky je to gigant by bylo fajn, aby se spolu naucily komunikovat jednotlive slozky a odvetvi spolecnosti. Opravdu nema smysl pokud nekomu, kdo nabizi produkty, radi nekdo, kdo nikdy zadny produkt nenabidl. To je opravdu zoufale a bohuzel je to kazdodenni problem. Vetsina manezru jednotlivich useku se s prodejem klientovi nikdy nesetkala, takze ani produkt neumi prodat. Tedy umi, dle naucenych frazi, ktere "musi preci fungovat". Navic celkove vymyvani mozku bezdetnych tricatniku je opravdu velice uspesne. Jinak hyerarchie firmy je opravdu zoufala. Takze pokud natrefite na perfektni kolektiv, perfektniho teamleadera a perfektniho manazera, bude to pohodova prace. Rekneme si na rovinu, takova kombinace je v desni dobe prakticky utopie.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 73

Jelikož ČS, a.s. měla dost velkou roztříštěnost v jednotlivých aplikacích je nutné je nahradit pokud možno novými produkty. Zde je možnost se naučit jednak novým produktům tak i umění přechodu bez problému od starého k novému. Jelikož vývoj ve světě se nezastaví máte o učení novým věcem stále postaráno.

Ano, postup je ve firmě podporován, je možnost se i specializovat

Je to banka s tradicí a zároveň poslední roky velice moderní banka. Dokáže své zaměstnance odměnit, dokáže nabídnout jinou pozici, pokud Vám místo nesedí, lze najít i řešení kratšího uvazku např. pro maminky s malými dětmi Jejím cílem je si zaměstnance udržet.

Česká Spořitelna je největší banka co do počtu klientů a tak to nemůžte být jinak, než že chce top lidi. S druhé strany, to co mě nejvíce vadilo, je abnormální počet aplikací, které zaměstnanec musel použít,, aby klirntovi mohl nabídnout vše. Pro mě bylo těžké to pojmout neboť jsem již pracoval v jiné bance, kde na vše byla jedna aplikace - krásné a jednoduché.

Dávají šanci každému, kdo má alespoň střední školu s maturitou a umí mluvit. Mají velmi propracovaný systém školení, který naučí opravdu vše potřebné. Pak už je jen na Vás, zda máte talent na obchod nebo žaludek na obchod.