IBM Global Services Delivery Center Czech Republic, s.r.o.

Poradenství v oblasti počítačů

• Práce v mezinárodním prostředí

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 91 987 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Na některých pozicích flexibilní pracovní doba, home office. IBM má pořád jakýs takýs zvuk. Možnost zužitkovat cizí jazyky. Ale tím to tak končí.
  • Více ocenit (hlavně finsnčně) loajální pracovníky, a přestat házet klacky pod nohy, a vymýšlet, proč něco nejde. Není fér, když někdo zvenčí dostane za stejnou pozici dvojnásobný plat, než někdo, kdo zde pracuje několik let.

• Volna pracovni doba, home office
  • - nikdy nebyla pravidelna valorizace platu - rozpadajici se open space prostory, vybydlene kuchynky - prakticky zadne benefity krome home office - nechutny klientelismus, nahoru jdou vesmes jen ti podlezavi a bezpaterni - schopni lide nejsou dobre zaplaceni - celkovy nezajem a letargie, celkove spatna spoluprace s sirsim okolim, hlavne vyssimi pozicemi - hodne se slibuje, ale skoro nic se neplni

• IBM je velka firma a hodne zalezi na tymu, kam clovek prijde. Jsou tu skvele tymy se skvelym vedenim, ale i dost bidne tymy s mizernym vedenim. To bohuzel clovek nezjisti jen tak z venku. Penize a benefity tu nejsou nic moc, ale je-li dobre vedeni, vynahrazuje to prave tim chapavym pristupem, praci z doma, podporou matek (moznost zustat s ditetem tyden doma na HO, volna pracovni doba a tak).
  • Benefity, benefitu, benefity. A vyhodit nektere autoritarske managery.

• Úžasný kolektiv, multikultura, home office, prostředí, vzdělávání
  • Současná mzdová politika a nároky na zaměstnance. Např. očekávat přidání při změně pozice na vyšší, je v současnosti nemožné. Krom home office a příspěvku na penzi, žádné další benefity.

• individualni pristup, prilezitost i pro ne IT typy, clovek si tam muze najit oblast, ktera ho zajima, ve ktere se chce zokonalit a tim se muze profesne posunout dal, ale je to o dovednostech a schopnostech
  • je to kolos a nektere procesy jsou dost komplexni a zdlouhave .. je to dane byrokracii, pak jsou tu veci, ktere jsou tlacene od tech nejvyssich z globalu, a s tim se nic neudela

• - Multinarodní společnost. Stále má dobré jméno na trhu. Myšlenka IBM je celkově dobrá věc jen sem tam ti manažeři to někdy zamotají a pak lidé odejdou, jinak je to dobrá firma, která má budoucnost.
  • - Bych spíše víc zaměřil na people management a plat lidí. Myslím aspon na té pozici, kde jsem pracoval nebylo zvladnuto.

• Good for juniors. Nice experience on start of carrier
  • People management. Too much people for one "people"manager. Is impossible For 1 manager to have more than 40 emp. a be informed and fair

• Profesionální přístup a korektní chování k ženám vracejícím se po mateřské/rodičovské dovolené zpět do zaměstnání. IBM GSDC v tomto vychází velmi vstříc, nebyl problém s domluvou zkráceného úvazku a prací z domova. Podporu v tomto směru vyjadřuje i několik firemních školek pro děti zaměstnanců.
  • IBM GSDC zvláště v poslední době velice podceňuje motivaci zaměstnanců a lidé jsou ve firmě dlouhodobě podhodnoceni. Při současné situaci na trhu si i prodavačka v supermarketu vydělá víc než zaměstnanec na odborné pozici v IBM GSDC.

• IBM je velice stabilni firma, ktera zvladne i financni svetovou krizi. Umoznuje propojit soukromy zivot s pracovnim. Ma neuveritelne moznosti se vzdelavat a celkove zmenit svuj smer. Napr. v soucasne dobe pracuji jako databazista ale chtel bych byt java developerem, nebo personalistou...neni problem. Kazdy to mame ve svych rukach a moznosti je tu opravdu hodne. IBM je skvela spolcnost hlavne pro rodiny s detmi, nabizi neskutecnou flexibilitu, napr. kdyz je vase dite nemocne, muzete pracovat z domu klidne 2 tydny.
  • Spolecnosti chybi system odmenovani, ktery prakticky neexistuje. Jako kazdy jiny korporat ma presprilis procesu, ale to je neco, co clovek jako jedinec zmenit nemuze.

IBM je druhy nejvetsi zamestnavatel a tim padem je tu mnoho odvetvi (Software development, Mainframe, Network, Serucity, Administrativa, HR, Talent acquisition, SAP, Project Management, finance a dalsi ). Firma spolupracuje se studenty a nabizi zajimave projekty, nadale je tu siroke spektrum skoleni a kdyz Vas zrovna nebude bavit prace,kterou soucasne hledate, muzete se rozhodnout pro jine zamereni. K tomu se snazime jit stale dopredu v oblasti IT technologe.

Ve spolecnosti je moznost vyuzit cizi jazyky a to v podstate skoro vsechny. Jsme mezinarodni spolecnost a zakazniky mame po celem svete. Mluvit jinym jazykem muzeme taky v tymu, ktery je zpravidla mezinarodni.

• Modernizace prostředí a softwarových nástrojů v posledních letech. Nové notebooky a jejich rychlá výměna, totéž u telefonů. Neomezené možnosti online vzdělávání v nejnovějších IT technologiích. Možnost vybrat si roli a tým podle své chuti. Možnost práce na plný home office, podpora pro matky na rodičovské, doplácení při dlouhodobé nemoci apod .... Je to obří firma, takže je zde samozřejmě určitá fluktuace a podíl ne tak schopných lidí napříč pozicemi, ale majorita zaměstnanců je schopná a mnoho lidí, co pamatují začátky IBM v Brně, se tam opět vrací nebo zůstává, což o něčem svědčí. Základní pravidlo, platící pro každou velkou firmu - nečekejte, že se firma postará o všechno za Vás a že budete vidět, když potřebujete přidat nebo se posunout výš. Každý je strůjcem svého úspěchu zde a má možnost, která není nikterak komplikovaná, být viditelný a postupovat, mít slušný plat apod. Nepotřebuje k tomu trávit v práci večery, jen být efektivní a mít chuť pracovat na sobě i pro zákazníka. A oceňuji i příplatky za přesčasy a veskrze transparentní a férové jednání napříč firmou.
  • Není toho moc - platy by samozřejmě mohly být vyšší, vzhledem k IT firmám v Praze apod, ale je těžké to nastavit pro takovou spoustu zaměstnanců, z nichž část je bez větších zkušeností a tím pádem i s diskutabilním přínosem pro firmu. S negativním ohlasem se také setkalo zrušení stravenek před lety, nicméně škála ostatních benefitů je dostatečně široká (v pochvalách jsem zapomněl zmínit i možnost vybrat si platformu pro svůj notebook dle přání - Windows, Linux nebo i Mac). Pokud mám zmínit jediné negativum z mého pohledu, v posledních letech došlo k omezení klasických výukových kurzů a vše se dělá přes e-learning. Což někdy není optimální.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 17