Automotive Lighting s.r.o.

Výroba elektrických osvětlovacích zařízení

• Náročné úkoly
  • Práce v mezinárodním prostředí

flexibilní pracovní doba hodně se člověk naučí, když chce

• flexibilní pracovní doba hodně se člověk naučí, když chce
  • Co se týče mezd, firma zaspala dobu a i přesto, že se jí daří, zaměstnancům skoro nepřidává. Vliv na to dle mého názoru má současné vedení, za minulého vedení bylo lépe. Noví zaměstnanci mají mnohdy vyšší mzdu, než stávající, zkušenější. Někdy si tu připadám, jako bych se stal součástí nějaké sekty, co se týče firemní kultury. Poslední dobou se škrtí výdaje na školení, která by přitom byla potřeba, abychom mohli pracovat efektivněji. Oproti stejným oddělením v jiných automotive firmách se zde nevyužívá nejmodernější hardware a software, který by umožnil dělat svou práci bez kompromisů – v kratším čase, s lepšími výsledky. Neochota vedení jednat s odbory.

Výzkum, vývoj

• Nechci zaměstnavateli škodit, ale není čeho si cenit. Podle názorů operátorů je to moderní koncentrák. Ano výhody tu jsou, ale ...za jakou cenu.
  • Změnit přístup k lidem. Nikdo z vedení si neuvědomuje, že právě operátoři tvoří jejich příjmy. Netvrdím, že všichni operátoři jsou dokonalý, ale nezaslouží si takové jednání ze strany vedení. Atmosféra je na bodu mrazu a to asi nezměním ani já.

• Firma poskytuje zaměstnancům určité benefity jako například vstupenky na Vysočina fest za symbolickou cenu. Slevy (ovšem minimální) na některé sportovní aktivity, masáže zdarma....
  • Nucení vybírání dovolené na konci každého měsíce, když není práce, popřípadě přehazování mezi pracovišti či dokonce výrobními halami. Při přijímání slibují možný kariérní postup, ale omyl je pravdou. Kampaní nabádají stávající zaměstnance o doporučení nového zaměstnance pod příslibem finanční odměny. Ve finále po doporučení byl člověk přizván k osobnímu pohovoru, kde byl zkoušen ze znalostí mimo požadavky a v konečném výsledku byl pohovor v době kdy už byla pozice dávno obsazena, čili pohovor byl pouze fraškou a zavřením úst uchazeči.

• Smyslu pro humor. Myslí si že výplata je jenom pár korun bez nějakého rozumného navyšování mzdy. Když ostatní podniky navyšují aby si udrželi zaměstnance AL toto nezvažuje. Radši si nechá utéct kvalifikované zaměstnance a sežene nekvalifikované zahraniční zaměstnance.
  • Obsazení TOP managementu jinými lidmi, kteří by nebyli takový "skrblíci" a dali radši lidem nějaké koruny navíc, než aby jim lidé utíkali a říkali jaký je hyenismus když jim ostatní firmy přebírají kvalifikované zaměstnance.

• Chování vedení k zaměstnancům hrůza .

• Momentálně nemám slov 😞
  • Větší ocenění zkušených lidí ,nastavit pravidelne a spravedlive navyšování příjmu

• Kolektiv, slušné zaškoleni a adaptační plán, levné obědy, čistota pracoviště
  • Jednání některých vedoucích pracovníků, velmi mnoho cizinců na dělnmických pozicích a s některými hodně těžká domluva (nejen kvůli jazykové bariéře), přesystémovaná práce - na všechno je milion matic a systémů, se kterými ve výsledku umí pracovat jen pár lidí

• Nucené přesčasy

• Rozvoj zkušeností.
  • Vedení firmy. Platové podmínky ve firmě a chování managementu ke svým zaměstnancům. Stejný metr na všechny.

• Teď už ničeho
  • Stravování, přístup nejvyššího managmentu k lidme pod sebou až po montážní dělíky, vyšší mzdy, atmosféru ve firmě, aroganci managmentu

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 18