Doosan Škoda Power s.r.o.

Výroba turbín

• Práce v mezinárodním prostředí
  • Pružná pracovní doba
  • Náročné úkoly

flexibilni prac. doba lze si napracovat hodiny a nasledne vyuzit volno

• Lepší sociální zázemí ve věžáku pro inženýrskou základnu, mám tím na mysli především chybějící solidní sprchu. Je pouze jedna sprcha v 7. patře, která není udržována v čistotě a nepůsobí důstojně. Speciální kapitolou je hektická příprava strategických plánů. Zde bych preferoval větší rozvahu a klid + stanovení dostatečných kapacit jak to příprava v oblasti nových směrů zasluhuje.

Výzkum, vývoj

• dílčí obměna top managementu by prospěla otevřenější firemní kultuře a lepším vztahům mezi zaměstnanci

• flexibilni prac. doba lze si napracovat hodiny a nasledne vyuzit volno
  • - problem velke spolecnosti, jednotlivce schovava dav,at v dobrem,ci spatnem,tzn.Jeden se muze pretrhnout a jiny ma zajetou pohodicku...do urcite miry zalezi ale i na povaze zamestnance - nehleda se primarne pricina problemu a jeho reseni,ale vinik

Nákup

• Flexibilní prec. doba, možnosť cestovať,
  • Nefunguje tu žiaden systém zadávania práce, človek tu doslova „varí z vody“. Šetrí sa tu na ľuďoch. Nemajú problém pustiť kvalifikovaného a skúseného kolegu a nahradiť ho neskúseným absolventom. Strašne veľa birokracie. Ďalej vedenie tvrdí, že chce progres ale stavia na zabehnutých kolegoch ktorý niečo robia 100rokov a ináč to proste nebude aj keby ste mali lepšie riešenie, proste „NIE“! Komunikácia medzi jednotlivými úrovňami nadriadených je katastrofa. PLM systém zaspal dobu ale riadne a hlavne všetky nelogické postupy a nekonečno výnimiek. Viac krát som sa stretol s tým, že vedenie niečo povie a potom to s čistým svedomím nesplní a pritom sú to veci v ich kompetencií (ponúkané benefity, nezmyselné členenie dohodnutej mzdy...). Ďalej obrovská fluktuácia ľudí.

• Zajímavá náplň práce. Slušné ohodnocení a benefity. Stabilita. Příjemný kolektiv. Někdy je vedení trochu kostrbaté, ale to je daň za tak velkou firmu.
  • Občas strach vedení z rozhodnutí.

• podpora dalšího vzdělávání, kurzy jazyku i rozvoje osobnosti hrazené zaměstnavatelem, možnost kariérního růstu, benefity

• Pracovní doba 7,5 h/týdně, 5 neděl dovolené, kantýna, bonusy Lidé většinou v pohodě.
  • Zaměstnání jsem opustila kvůli jednomu člověku ve vedení společnosti, do jehož kompetence jsem se (po sedmi předchozích spokojených letech) dostala. Jeho arogantní a velmi chaotické jednání mě z Doosanu vypudilo.

• Velmi zajímavá práce, technika, pružná pracovní doba.
  • Platové podmínky techniků, atmosféra, spousty administrativy a adm. pracovníků.

Výzkum, vývoj

• Dobrý plat
  • Management se chová čím dál tím víc přezíravě k lidem ve výrobě a snaží se co nejvíc na nich ušetřit různými nefér praktikami.

Je smutným faktem, že poslední dobou jsou ve firmě zaměstnáváni lidé naprosto mimo obor strojírenství a energetického průmyslu, ale kteří umí zacházet s daty s managerských programů což zvládne i absolvent . Smutný trend který ničemu neprospěje a jen brzdí výrobu a podporuje byrokracii

• Obor který jsem vystudoval. Celkem slušné vztahy v porovnání s ostatními firmami. Dobrá mzda.
  • Lepší spolupráce mezi útvary. Omezit preferenci pouze některých útvarů a lidí.