ALS Czech Republic, s.r.o.

Technické zkoušky a analýzy

• Relativně jednoduchá pracovní náplň. V období peaku (2x 6 týdnů v roce) se člověk nezastaví, zbytek roku se relativně fláká.
  • Práce to není špatná ani náročná - dvousměnný provoz (ranní/odpolední) a celkem i pružná pracovní doba. Rozhodně v rámci oboru mizerně platí. 17k hrubého je na práci v oboru fakt bída. Na pozicích, kde vyžadují VŠ vzdělání je mzda 19-21k. Je to fajn, pokud chcete nabrat zkušenosti v oboru a pak jít dělat něco smysluplnějšího. Obecně se ve firmě hodně točí lidi a ne nadarmo se ALS přesdívá "Mekáč pro chemiky"

• Kolegové a přímý nadřízený jsou chytří a moudří lidé, výborně se s nimi spolupracuje a mají smysl pro humor. Pružná pracovní doba na některých pozicích, zejména pokud máte malé děti. 5 týdnů dovolené
  • Na VŠ pozicích, a to nejen na nich, jsou podprůměrné mzdy a to ani po několika letech praxe v oboru. Vysoká fluktuace zaměstnanců - náklady na zaškolování musí být tak dosti vysoké. Práce v píku (říjen, listopad, prosinec) to je jeden velký shon, vzorky se do laboratoří doslova valí. Každý rok je vyplňován dotazník spokojenosti zaměstnance. Dle HR by měl být výstupem těchto dotazníků akční plán na další rok. Zaměstnanci ale zřejmě neví, jestli se pro ně něco vylepšilo, respektive to ví. Nezlepšilo se nic. Což jasně dokládá to, že spokojenost zaměstnanců je ve většině parametrů v letošním roce stejná jako rok minulý. Navíc cca 30 % lidí nevyplnilo..proč? Možná jsou tak frustrovaní, že se jim ani nechce.... Zaměstnanec má změnu především pocítit, to HR zřejmě neví, nebo neumí udělat správně akční plán a kroky vedoucí k jeho naplnění. Jednou uděláme plán v dubnu a po druhé ho necháme třeba až na srpen(snad se dočkáme)...času máme dost. Čísla, čísla, čísla.....hlavně splnit naplánované zisky. Jako by zaměstnancům management vzkazoval : Zakázky udělejte co nejrychleji i když mají naprosto šibeniční termíny, protože za ty toto zakázky máme více peněz. Vy jste jen lidské zdroje dopad na vás je podružný. Nejvyšší management v ČR mnohdy nevidí vůbec problémy níže, nebo se k nim nedostanou. Vzorky se holt nikdy nebudou chovat vždy stejně a stroje se občas budou rozbíjet. Nejen tyto problémy zpomalují celý proces vedoucí ke správným výsledkům, řešení těchto problémů vyžaduje čas, který často nemáte. Trošku jiná pásová výroba. O rozvíjení zaměstnanců ani nemůže být řeč, na to není ani čas a nejspíš ani peníze.

• Přístup personálního oddělení
  • Naddimenzovaný objem práce na danou pozici Vztahy na pracovišti Nekoncepčnost nadřízeného

• S ničím v ALS jsem.byla nespokojena
  • Chování vyššího nadřízeného Pracivni činnost Finanční ohodnocení

• - možnost kariérního růstu - když má člověk zájem, má možnost se hodně naučit
  • - kolektív (někdy) - benefity a mzdový ohodnocení

Výzkum, vývoj

• Stabilní zaměstnání
  • Pracovní prostředí - bezpečnost práce

Kvalita, kontrola kvality

• dobrý kolektiv člověk se naučí organizovat si práci naučila jsem se pracovat ve stresu
  • platové podmínky žádné povýšení velká fluktuace lidí

• Kolektiv Stálá práce
  • Průměrný plat - neschopnost individuálního ohodnocení na základě odvedené práce Vedení - nezájem o laboratoře a jejich problémy, zajímají je jen výsledky, kritiku neřeší

Potřebují stále nové lidi, protože ti, co tam jsou déle, buď vyhoří nebo dostanou lepší nabídku. Proto berou hodně absolventů, pro které je to příležitost pracovat v oboru.

• Neformální pracovní atmosféru

Kolektiv ve firmě je složen především z mladých lidí, kteří jsou přátelští, snadno si tam najdete kamarády. Po této stránce se tam člověk cítí dobře a ze začátku se do práce těší, než začnou převládat negativa.

Kvalita, kontrola kvality

• přátelský kolektiv, milí lidé obecně napříč firmou, možnost řešit náročnější a zodpovědné úkoly, práce při studiu, slušné jednání
  • mohl by být o něco vyšší plat lepší školení - nejen úvodní, ale v průběhu

• Přátelský tým.

Jinde by mi za stejnou práci nejspíše zaplatili lépe říká 13

Možnost práce při studiu

Studenti si mohou plánovat směny podle jejich rozvrhu a v als se opravdu důležitého hodi kazda ruka.