Fyzikální Ústav AV ČR, v.v.i. - projekt ELI-Beamlines

Výzkum a vývoj v oblasti přírodních a technických věd

• Práce v mezinárodním prostředí
  • Náročné úkoly

Pracovní dobu si podle oddělení člověk může přispůsobit podle sebe. Dostatek benefitů ať už příspěvky na sport, stravování…

Máte to jinak ve vaší firmě?

Řekněte ostatním, jak to u vás chodí.
V bezpečí komunity 100 142 zaměstnanců.
Až to budete potřebovat vy, ostatní vám pomůžou.

Pomůžu ohodnocením své firmy

• Pracovní dobu si podle oddělení člověk může přispůsobit podle sebe. Dostatek benefitů ať už příspěvky na sport, stravování nebo spoření. Volnost a pohodové zázemí.
  • Rozdíly mezi odděleními, někdo si ten home office vzít a někdo prostě ne, jen proto, že je na jiném oddělení. Člověk by se až divil jaký problém mezi sebou mají chytří lidé jako vědci a inženýři se domluvit. Docela škoda, že tady občas vládne takový komunikační chaos. Opět podle oddělení je práce spíše nárazová, kdo je zvyklý pracovat hodně, může se tady nudit.

Stavební práce

• Dobré skloubení práce a soukromí, rodiny apod. Flexibilní pracovní doba, organizace práce apod.
  • Někdy špatná interní komunikace, komunikační kanály apod. Pak dochází mezi zaměstnanci k domněnkám a informačním "šumům".

• Možnost pracovat na vědecky nesmírně zajímavých projektech. Možnost spoluutvářet tyto projekty, které mohou společnosti v ČR i ve světě pomoci (vývoj nových materiálů, procesů, léčiv, objevy nových jevů). Silný a inspirativní mezinárodní tým, přátelští a zajímaví kolegové, mnohdy velmi zapálení pro svou práci. Výborná možnost řady školení (i certifikovaných). Možnost práce s technologiemi (vakuové, laserové, detektory částic, řídící systémy, sběr dat a analýza, pokročilé simulace) na špičkové úrovni a to i ve srovnání se světem. Navázanost na zahraniční university, laboratoře a konference, účast na dalších mezinárodních projektech.
  • Málo respektu k času - schůzky často začínaly čekáním na pozdě příchozí, na emaily se často neodpovídá. Nadřízený přeřadil lidi v týmu, aniž by to předem konzultoval s vedoucím (lze v urgentním případu pochopit, ale je to nepříjemné). Zdlouhavé schvalování nových pozic nejvyšší administrativou. Časté škrty v rozpočtu a zahození již odvedené práce celého týmu (na druhou stranu k tak objevnému projektu to do určité míry patří). Někdy ne zcela transparentní komunikace ohledně zpoždění v projektu.
  • Pružnou pracovní dobu

Je kladen důraz především na to, zda je práce hotova včas v dobré kvalitě. Nikoliv na to, zda si člověk odseděl pracovní dobu od do. Mezi kolegy jsou jak ranní ptáčata, tak noční sovy, pracovní doba je poměrně pružná. Možnost homeoffice závisí hodně tým od týmu a vedoucí od vedoucího. A samozřejmě také na tom, zda pracujete s nějakou technologií. Vědce jistě nepřekvapí, že během experimentálních kampaní budou věnovat svému experimentu maximum (ale proto jste si tu práci vybrali, ne?).

• Možnost práce při studiu

Možnost práce při studiu se týká zejména doktorandů i diplomantů, kteří mají v řadě oborů (fyzika, chemie, biologie, vývoj laserů, kontrolních systémů) možnost vypracovat na ELI svou diplomovou či dizertační práci, seznámit se s technologiemi, experimentálními postupy a navázat konktakty i v mezinárodní vědecké komunitě (a pracovat na ELI na určitý úvazek).

Výzkum, vývoj

• Nejvyšší vedení projektu ELI-Beamlines