cover photo
Vzdělávání

• pedagogický dreamjob. svoboda tvořit výuku i vztahy. osvobození studenti, osvobození učitelé. systémová inovace s potenciálem proměnit české vzdělávání. růst instituce a studentů vidíte na vlastní oči. skvělý tým i vedení, podpora a férovost samozřejmá. žádné statusové hry, žádná office politics. inspirativní učitelé i studenti. teror učiva odpadá, rozvíjíme dovednosti, postoje a vztahy, učivo učíme ze zájmu a studenti ho vítají. podpora dalšího růstu a vzdělávání. odměňování transparentní s transparentním výhledem růstu. skutečná školní demokracie, studenti spolutvoří formu i obsah. práce je náročná a radostná, vyžaduje celé ženy a muže, nic pro přizdispáče.
  • Škola roste a systém se testuje, inovuje a usazuje, takže časová a energetická náročnost je mírně nad optimem. Angažujeme se ovšem dobrovolně, jelikož nás to baví. Projekt je veden značně kompetentně, havárie typická pro alternativní školy, živé jen z nadšení, nás tedy nečeká. Směřujeme k udržitelnosti energetické i finanční.

• Cení si mě jako pedagoga i jako člověka. Opravdu mě vidí.
  • Mám problém nalézt dobrý work-life balance, což ale souvisí s tím, jak moc mě práce baví!

• S atmosférou, lidmi a náplní práce.
  • Plat by se mohl trochu zlepšit, ale snad už se na tom pracuje. Rozhodně je ale plat lepší, než ve státním sektoru.

• Práce je různorodá, mám prostor uplatnit všechny své silné stránky a určovat si, čemu se chci věnovat. Atmosféra v týmu je výborná a vím, že i kdybych měl časem zájem změnit typ práce, tak ve ScioŠkolách, nebo ve Scio najdu spoustu různých možností.
  • Jak už bývá u rozjezdu nového projektu, které se účastním, tak práce je opravdu hodně a věnuji se jí částečně i nad rámec pracovní doby, ale baví mě to a dává mi to smysl. Zároveň je prostor určit si, co ještě je potřeba a co počká.

• Oceňuji příjemnou atmosféru, kdy se chováme k dětem a k sobě navzájem rovně. Oceňuji podporu vedení, respektující přístup, možnost se zlepšovat v pedagogických činnostech. Oceňuji schopnost vedení vybudovat kvalitní tým.

• Příjemná atmosféra, vstřícnost, možnost diskuze, otevřenost, přístup k inovacím

• Celkové naladění týmu je optimistické a neuvěřitelně tvůrčí. Každý je ochoten sdílet zkušenosti, dobré nápady se šíří rychlostí světla. Spektrum zaměstnanců je neobyčejně pestré věkově, zaměřením, životním stylem. Jednání ve společnosti je upřímné a rovnoprávné. Zpětná vazba kolegů je upřímná a dobře přijatelná.
  • Nejsem spokojen se státní podporou firmy, která podle mne má obrovský společenský přínos. Díky tomu zvenčí vypadá jako elitářská, ačkoliv to není dojem pravdivý.

• Osobní vztahy snaha vyjít vstříc férové jednání otevřená komunikace
  • občas je potřeba větší rozhodnost ze strany vedení nedelegovat tolik práce na průvodce

• ScioŠkoly vytváří na české poměry velmi unikátní prostor pro seberealizaci. Každý názor, každý nápad i iniciativa může být slyšet a často obohatí i zbytek. Nejen naší školy, ale i ostatních ScioŠkol po republice!
  • Práce je to náročná, pro někoho kdo ji necítí jako poselství. Ale dá se tohle říct obecně o učitelství? Myslím si že ano!

• Nejvíc oceňuji smysluplnost práce, svobodu a skvělé inspirativní kolegy.
  • Pokud se něco objeví, měníme to:-)