• Mesic placene nemocenske zni na prvni pohled dobre. Zbytek prumernych a podprumernych bonusu to ale srazi. Dobre mozna pro chronicky nemocne nebo lidi co nemaj zabranu si skocit pro neschopenku. Kancelare v centru Placene MHD je pro spoustu lidi taky asi plus
  • Sliby u prijmaciho pohovoru nereflektuji realitu v bance zejmena co se tyce financniho ohodnoceni. Neexistujici akciovy program pro bezne zamestnance, pouze pro vedeni banky. Zadny ale naprosto zadny navyseni platu reflektujici ekonomiku nebo inflaci

• + Work life balance + 30 vacation days/year + Reimbursement of annual ticket for public transport + Relatively flexible working hours
  • - No differentiation between junior and senior positions in terms of salary and job title (no salary increase for taking over a senior position; only more work; very disappointing) - No salary increases on yearly basis, not even due to high inflation in recent months - Extremely limited (almost non-existent) career development opportunities - No wifi in the office

• častá neochota kolegů z jiných oddělení pomoci, spolupracovat, odpovídat včas na dotazy

• Perfektní tým kolegů. Oceňuji 6 týdnů dovolené. Výhodná poloha v centru Prahy. Flexibilní pracovní doba.
  • U pracoviště se nedá zaparkovat. Velký tlak na zrušení home office a návrat zaměstnanců do kanceláří. Zastaralé interiéry budovy.

• s kolegy, s atmosferou, moznost homeoffice, penezni benfity, poloha v centru mesta a na metru,
  • nekdy napln prace

• In Commerzbank I work in an interesting field of IT security, where new challenges are appearing every day. Therefore the work is not boring and it is possible to learn new things every day. Challenging work that is nicely compensated and also brings several other benefits and working flexibility are the things I like the most on my job.
  • Since we are a big company, sometimes things take longer to communicate between different departments. However, I think that this is the standard struggle of big companies.

The internal communication is mainly in English, however German language is commonly used as well.

• Přátelská atmosféra napříč bankou Lidský přístup k zaměstnancům, vysoká míra flexibility Firma se orientuje na budoucnost a snaží se adekvátně reagovat na tržní situaci (i za cenu nepopulárních kroků) Velkorysá delegace pravomocí do nearshore lokací (Praha má skutečnou zodpovědnost za řadu procesů, nezávisle na Frankfurtu)
  • V digitalizaci má banka co dohánět (avšak je nutno dodat, že v této oblasti masivně investuje) Vyšší míra byrokracie uvnitř banky

• Spoluprace s nemeckymi kolegy 40+ je vynikajici. Jsou zdvorili a ochotni, nikdy nezapomenou podekovat. Hleda se reseni - ne vinik.
  • Leva ruka nevi co dela prava. Z kvetouci byrokracie vyplyvajici roustouci pracnost "vseho" vede v kombinaci se stagnujicimi prostredky (budget, headcount) pouze k dalsimu stupnovani tlaku vyvijeneho na zamestnance. Kompetence a povinnosti zasadne v jinych rukou. 20% zamestnancu odvadi 80% vykonu.
  • Práci v mezinárodním prostředí

Firma pusobi v mnoha zemich sveta. Firma sidli v cizine. Mnozi kolegove jsou cizinci.

Z firemni "uredni" reci - nemciny - se prechazi na anglictinu. Krome komunikace s nejblizsimi kolegy v tymu (pokud mluvi ceskoslovensky) probiha veskera vnitrofiremni pisemna i slovni komunikace v cizich jazycich. Veskere IT systemy jsou cizojazycne.

• -Atmosfera na pracovisti v duch "jeden za vsechny, vichni za jednoho" -Sdileni informaci -Karierni postup -Pristup nadrizenych
  • V teto chvili mne nic nenapada... co se nabizenych benefitu tyka, jsme vice nez srovnatelni na trhu prace v CR...

• Skvělý tým Příjemné prostředí
  • Parkování

Koho právě teď firma potřebuje?