LEGO Group

Výroba her a hraček

• Práce v mezinárodním prostředí
  • Příjemné pracovní prostředí

V LEGO hlásají heslo "openess and trust". Za 8 let práce u LEGO toto platilo cca 3 roky a posledních 5 let bohužel nikoli.…

• V LEGO hlásají heslo "openess and trust". Za 8 let práce u LEGO toto platilo cca 3 roky a posledních 5 let bohužel nikoli. Ředitel měl vždy dveře "otevřené", přijmul a poslechl si každého s případnou stížností, flustrací.
  • Lídé jsou pod neustálým tlakem a drobnohledem. Každý každého sleduje a bohužel navzájem se tzn. bonzují. Čím víc se donáší, tím je ten dotyčný lépe hodnocený. Dále není možné bez souhlasu nadřízeného opustit areal a to ani v čase oběda. Na tzn. F2F s nadřízeným obvykle nadřízený vyčítá zcela soukromé záležitosti (např. destinaci dovolené, s kým se člověk "baví" víc a s kým méně), které nesouvisí vůbec s prací ani její kvalitou. Na F2F hlavně kritizuje a když už není pracovně co kritizovat, tak se pouští do osobních záležitostí (což je velice neprofesionální a nevhodné). Velmi nepříjemné je také to, že není možné věřit a spolehnout si na kolegu/yni, který(á) sedí vedle u stolu.

• +platové ohodnocení,možnost přesčasů,jídlo za 14kč(sice malé porce a občas nepoživatelné, ale benefit)
  • -zaměstnávání lidí, kteří absolutně nedodržují hygienu a neměli by pracovat s hračkami po děti,nadřízený měl pár svých oblíbenců a těm prošlo všechno, zbytek se mohl jít klouzat,většinou tam pracovaly na vyšší pozici ženy co někomu "podržely" nebo měli protekce, přitom o práci věděli kulové,zákaz telefonů na lince,než si člověk došel do 3tí haly pro telefon nebo cigarety, tak měl po pauze,zátěž na záda a zdraví-v létě mi na lince kolabovaly ženy z horka a vedoucí, který měl v kanclu větrák nás jen přišel sprdnout že neplníme normu, což jde dost špatně když mi z linky odvezly 2 ženské do nemocnice. Pracovala jsem tam přes půl roku a během té doby jsem si tak zničila záda z tahání těžkých beden a zásobování linky materiálem, že jsem další 3 měsíce ležela se zádama na nemocenské a nemohla jsem si bez pomoci ani dojít na wc. Lego je dobré pro start aby jste nebyli na pracáku než si najdete něco lepšího.

Praci zvladne i cvicena opice a taky tak s nekterymi zachazi. Na manualu nebo jokeru delate 12 hod snejny pohyb. K zblazneni

• Férové jednání vůči zaměstnancům, vstřícnost.
  • Málo volných víkendů, hodně volna v týdnu.

před více jak 1 týdnem

• LEGO má opravdu trochu jinou pracovní atmosféru než jiné mezinárodní/cizí firmy a dbá na korektní mezilidské vztahy. Vývoj jde dál i nás, ale "duch dánské rodinné firmy" zůstává pořád a to je jedinečné.
  • Jak se říká - ne každý den je posvícení, což platí i v LEGO. Na druhou stranu opravdu nemám žádnou zásadní věc, kterou bych označila jako demotivující.

LEGO nabízí možnost rozvoje zaměstnanců formou poměrně nezávislé práce na různorodých projektech a podporuje interní karierní příležitosti.

• Příjemné pracovní prostředí

LEGO Production s.r.o. kromě balení stavebnic také designuje a vyrábí modely z LEGO kostiček - používáme je k dekoraci v prostorách areálu uvnitř i venku. Máme vlastní park a kantýny mají navíc venkovní sezení. K benefitům mezi jinými patří fitcentrum a masáže.

• LEGO je rodinná dánská firma, kde si všichni tykáme, ať je to operátor ve výrobě nebo Generální ředitelka, všichni se zdraví a já nepociťuji žádnou nadřazenost ze strany vedení. Na mojí pozici lze skvěle skloubit pracovní a rodinný život, máme až 6 dní Home office za měsíc (v Centru sdílených služeb je to až 12 dní). Můžeme si zajít na masáž, skupinová cvičení nebo do posilovny. Máme také slevu na LEGO produkty, možnost mít Multisport kartu, oběd za 14Kč, příspěvek na penzijko atd. V areálu je i park, který je pokrytý wi-fi, dá se tam hrát beach volejbal. Během roku se pořádají akce pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky. Vztahy v našem týmu a s kolegy, se kterými spolupracuji, jsou naprosto v pohodě, všichni si chceme vyhovět. Scházíme se často i po práci. Celkově jsem v LEGO spokojená.
  • Pro mě jakožto pro Pražáka, je LEGO Production (ne LEGO Trading, které je v Praze) celkem daleko - na Kladně, ale i to se dá zvládnout a zvyknout si na dojíždění. LEGO je globální firma a hodně věcí se řeší na globální úrovni, což může v některých případech vést k menší flexibilitě a pomalejšímu rozhodování.

• organizace práce i systémové nastavení výborné, benefity (možnost čerpat HO, firemní akce, fitness, sportoviště a masáže na pracovišti, moderní pracovní prostředí
  • někdy zvláštní rozhodnutí jdoucí z oddělení sídlící mimo ČR

• Bylo od nich nefér že nás přijali a vzápětí nám zrušili svozovou dopravu (já nastupovala 15.01 a na konci ledna ji zrušili) já na ni byla závislá nemohla jsem být na ubytovně

• Kolegové, přátelský kolektiv
  • Náplň práce, neschopný manager, celková organizace shared centra, je to opravdu přestupní stanice pro lidi po škole nebo někoho, kdo se chce zdokonalit v jazyku

• zajímavé benefity

• Celkem solidni benefity,rozumna kultura ze strany danskym kolegu,bohuzel zavist ceskych manazeru. Pravidelna vyplata a bonusy