26. ledna

Konzultant BUSINESS INTELLIGENCE (Power BI)

dolphin consulting a.s.
Brno – Trnitá, Praha – Prosek

Rádi bychom u nás u delfínů přivítali nové kolegy či kolegyně na pozici Konzultant Business Intellingence. Budoucnost je jasná - nový člen týmu by se měl věnovat prioritně Power BI. Uplatníme juniory, mediory i seniory.

Delfínů v hejnu není totiž nikdy dost! Sídlo společnosti máme v Praze (Prosek a Anděl) a nově v Brně.

Zdůrazňujeme, že je někdy potřeba být u klienta ONSITE. Někdy jednou týdně, někdy 2x a někdy i častěji. Typické to bývá na začátku nového projektu. Klienty máme v Praze.

Práce u nás:

Jsme delfíni, ale neplaveme v tom. Mořem dat se plavíme již déle než 13 let. Za tu dobu jsme se v místních vodách stali silným, 80 členným hejnem.

Pomáháme společnostem implementovat Business Intelligence řešení, pomocí kterých dokáží z dat získat informace potřebné pro zlepšení fungování procesů, nalezení nových obchodních příležitostí a včasnou identifikaci rizik. Firemní data integrujeme do datových skladů, data laků, lake housů nebo data hubů a vyvíjíme nad nimi reporty v Power BI, Qlik Sense nebo Tibco Spotfire.

Našimi zákazníky jsou nadnárodní farmaceutické společnosti (MSD, Organon, Sanofi Aventis...), banky (Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisen banka...), univerzity (Masarykova univerzita, Karlova univerzita, Zemědělská univerzita, Jihočeská univerzita...), energetické společnosti (E.ON. ČEZ, Innogy) a další firmy, které se chtějí rozhodovat na základě dat.

Jsme konzultanti
U nás nemá místo ryze developerský přístup. Delfíny si vybíráme s důrazem na soft skills. A to včetně proaktivity – je zde možnost ovlivňovat chod firmy. Není nás ani málo a ani moc, aby se vytratil osobní a přátelský přístup.

Máme dlouhodobé projekty
Člověk není každý týden u jiného klienta – je zde prostor vytvořit si osobní vztah s těmi, se kterými jsme v každodenním kontaktu. Jestli se práce na jednom projektu stane rutinou, rádi delfína přesuneme na jiný projekt. A pokud někoho baví učit druhé – lze se stát i lektorem v rámci našeho vzdělávacího centra – BI akademie.

Jsme na dosah
Ač je pro nás home office za současné situace denním chlebem, k dispozici máme troje kanceláře - jedny na Proseku, druhé na Andělu a nově třetí v Brně.

Nové delfíny hledáme v podstatě kdykoliv a zároveň si na šikovného delfína rádi počkáme. I delší dobu. U nás se nejedná o klasické replacementy (kus za kus), fluktuace je minimální. Je zde možnost spolupráce na plný či zkrácený úvazek - konkrétní dohoda je na obou stranách a aktuálních možnostech. Úvazek požadujeme min. 60% - tzn. 24 hod. týdně.

Jak to u nás vypadá?

• Pracujeme na fakt zajímavých projektech
  • Umožníme dělat věci, které člověku jdou a baví a v těch každého podporujeme
  • Budeme dál dbát na rozvoj prostřednictvím konferencí, školení a workshopů, naší BI akademie, nové Human-skills akademie a umožníme získat nejeden certifikát či "bečku"

Sice jsme v posledních letech vyrostli na 80 delfínů, pořád si ale zachováváme pohodovou firemní kulturu a rodinnou atmosféru (zn.: společné snídaně, odpolední pivo a večerní LAN párty nebo deskovky included)

Jak to u nás vypadá během dne?

• Tvorba reportů a dashboardů v Microsoft Power BI
  • Business Analýza - zjišťování potřeb klienta a jejich mapování na dostupná data
  • Lze vést menší tým nebo školit zákazníky, u nás to oceníme (ale nenutíme do toho)
  • Úzká komunikace se zákazníkem při návrhu a vývoji reportů, prezentace výsledků
  • Příprava dat pro reporty
  • Někdy klient potřebuje, aby byl člověk 1x - 2x týdně onsite - nutno s tím počítat

Jaké zkušenosti a znalosti bychom u nového delfína potřebovali?

• Je nutná zkušenosti (různé délky dle seniority pozice) s jednou z následujících technologií: Microsoft Power BI, Qlik Sense, Spotfire, Tableau nebo Cognos
  • Potřebujeme pokročilou znalost anglického jazyka – pro práci je opravdu potřeba
  • Velmi dobrou znalost principů multidimenzionálního modelování a dobrou znalost SQL jazyka
  • Znalost nějakého ETL nástroje

A to nejlepší nakonec, co nabízíme?

• Práci mezi super lidmi
  • Společné firemní akce, když to jde, dost se vídáme a podnikáme různé akce (hory, lyžování, kola, bobovka, paintball, běžecké závody, airsoft akce, grilovačky, pivko, výlety, bruslení, koloběžkování, atd.)
  • Z benefitů lze zmínit Buddyho na zkušebku, stravenkový paušál, penzijko, výuka AJ, ŠJ, NJ, sdílená firemní auta, PC a telefon k soukromému užití, interní knihovnu, human-skills akademii, 5 týdnů dovolené (200 hod), sick days, možnost neplaceného volna, permice do ZOO, dog-friendly-office (jen malá oddělená část, abychom vyšli vstříc i alergikům), Multisportka, Kafetérie. Taky máme fakt dobré kafe a šuplíček štěstí (tj. šuplík plný sušenek). V létě zmrzky a pro ty, co řeší linii i ovoce.
  • Nabízíme víc než jen to, nabízíme práci, kam chodíte rádi a kam se těšíte. Mrkněte na Atmoskop, jak nás hodnotí naši lidé.

Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Kafetérie, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Práce převážně z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Možnost delšího neplaceného volna, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office, Children-friendly office, Možnost studijního volna, Vyhrazený čas na inovace, Rozjezd zcela nového projektu

dolphin consulting a.s. (Zaměstnavatel)
Vlněna 526/5, Brno – Trnitá , Litvínovská 609/3, Praha – Prosek
Práce na plný úvazek, Práce na zkrácený úvazek
Na dobu neurčitou
Pracovní smlouva, Práce na živnostenský list (ičo)
Angličtina (Středně pokročilá)