24. listopadu

Vedoucí mentoringového programu – 0,5 úvazek

Lata - programy pro mládež a rodinu, z.ú.
Praha – Nové Město

33 000 – 35 000 Kč/měsíc

Vedoucí mentoringového programu

– 0,5 úvazek s nástupem v první polovině ledna 2023

Máte zkušenosti s vedením programu v oblasti práce s rodinou nebo ohroženou mládeží a chtěli byste svou aktuální činnost doplnit o stabilní půl úvazek na HPP? Podívejte se blíž na naši nabídku, a pokud si několikrát pomyslíte „to by šlo!”, dejte nám o sobě vědět.

Do programu Ve dvou se to lépe táhne hledáme člověka s přesahem do oblasti sociální práce nebo psychologie, který bude umět strategicky přemýšlet, povede 4 členný tým a několik mentoringových dvojic v přímé práci.

Kdo jsme

Jsme organizace Lata-programy pro mládež a rodinu, z.ú. - 12členný tým pracovníků, který se ve třech programech věnuje mladým lidem ohroženým rizikovým chováním, psychickými obtížemi nebo sociálním selháním a rodinám. Naší vizí je „Mladá generace, která to dá!”. Tím máme na mysli, že mladí lidé dokáží čelit výzvám, které jim život přináší, a vyrůstají v rodině, která jim věří a umožní jim to. Proto v programu Ve dvou se to lépe táhne pracujeme s mladými a jsme v kontaktu i s rodiči.

Na pozici Vedoucího mentoringového programu hledáme novou kolegyni/kolegu, která/ý:

• je duchem mlád a preferuje týmovou spolupráci
  • má dokončené min. bakalářské vzdělání v pomáhajících profesích v oblasti sociální práce, psychologie nebo pedagogiky
  • se orientuje v síti služeb pro dospívající a rodinu
  • umí strategicky přemýšlet
  • umí řídit projekt ze stránky obsahové
  • má zkušenosti s vedením týmu (dokáže zorganizovat práci svoji i týmu a prioritizovat, dokáže vést, úkolovat, motivovat, kontrolovat a hodnotit pracovníky)
  • umí dávat zpětnou vazbu, ale také ji přijímat a pracovat s ní
  • má vysokou míru sebereflexe, chce na sobě pracovat a rozvíjet se
  • má kvalitní písemný projev, dokáže jasně formulovat své myšlenky
  • je samostatný, svědomitý a odpovědně přistupuje k práci.

Výhodou je, pokud:

• máte zkušenosti s vedením mladých lidí (např. vedoucí na táboře, doučování, volnočasové kurzy)
  • máte praxi na vedoucí pozici
  • máte zkušenosti se strategickým plánováním
  • máte zkušenosti se supervizí, koučingem nebo mentoringem (ať už jako klient nebo jako poskytovatel)
  • se zajímáte o psychologii v oblasti teorie citové vazby (attachmentu) a sebepojetí
  • máte zkušenosti s dobrovolnictvím

Vaší náplní práce bude:

Manažerská činnost

• zodpovídá za plánování, realizaci, rozvoj a hodnocení daného programu
  • řídí tým

Přímá práce – vedení mentoringových dvojic

• vede mentoringové dvojice a rozhovory s klienty
  • vede vybrané aktivity na sebezkušenostním víkendovém výcviku mentorů (cca 3-4x ročně),
  • vyhodnocuje dopad programu na klienty a dobrovolníky dle daných indikátorů
  • spravuje databázi a eviduje dokumentaci k vedení svých klientů a dobrovolníků

Co vás v našem týmu čeká:

• Budete mezi lidmi, které jejich práce baví a přemýšlí o ní do hloubky. Naše organizace je tu přes 28 let. Víme, co děláme, ale učení se, vývoj a otevřenost ke změnám je pro nás přesto zásadní.
  • Naše organizační kultura je založená na odpovědnosti, sebereflexi, vzájemné důvěře, otevřenosti, spolupráci a zdravých vztazích.
  • Máme jasně definovanou organizační strukturu, vymezené pravomoci a zodpovědnosti jednotlivých pozic a o své pracovníky pečujeme.

Nabízíme:

• Práci na 0,5 úvazku rozloženou do odpoledních (večerních) i dopoledních hodin
  • V prvním období pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • Základní mzdu ve výši 28 300 Kč s pravidelnými prémiemi ve výši min. 20% hrubého na plný úvazek a příspěvek na stravné v hodnotě 60 Kč na den. Na 0,5 úvazek se mzda bude pohybovat mezi 16-18 000 Kč.
  • Pracovní notebook a telefon.
  • 25 dnů dovolené a 5 sick days ročně.
  • Možnost plánování pracovního času, včetně home office (min50% času úvazku v kanceláři)
  • Práci přes SharePoint, Zoom, Teams, Outlook
  • Placené vzdělávání v oboru
  • Kancelář v centru Prahy s dostupností MHD a PID do 5 min.

Postup výběrového řízení

Pro zařazení do výběrového řízení odpovězte na tuto nabídku:

1. Strukturovaný životopis s fotografií a rozepsanými zkušenostmi, které byste na inzerované pozici uplatnil/a
  2. Odpověď na otázku: Proč mě osobně zajímá tato pozice a jaký/á bych byl/a jako vedoucí programu?
  3. Dvoukolové výběrové řízení pro pozvané
  4. Nástup v průběhu ledna-února 2023

Více se o Latě a programu Ve dvou se to lépe táhne dozvíte na https://www.lata.cz/.

Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby

Lata - programy pro mládež a rodinu, z.ú. (Nezisková organizace)
Senovážné náměstí 977/24, Praha – Nové Město
Plat:
33 000 – 35 000 Kč/měsíc
Práce na zkrácený úvazek
Na dobu určitou
Bakalářské
Čeština (Výborná), Angličtina (Středně pokročilá)