13. ledna

Specialista - Management energií/Životní prostředí

GasNet, s.r.o.
Hradec Králové – Kukleny, Praha – Prosek, Ústí nad Labem – Klíše

cafeterie

Společnost GasNet je provozovatelem největší plynárenské distribuční soustavy v České republice. Zajišťuje spolehlivé a bezpečné dodávky zemního plynu pro více než 2,3 miliónu zákazníků. GasNet má v tuzemsku zhruba 80% podíl na distribuci zemního plynu a spravuje 65 tisíc kilometrů plynovodů ve všech regionech České republiky kromě Prahy a Jihočeského kraje.

Úkolem oddělení ESG (Environmental, Social, Governonce) a Security je vytvářet bezpečné, dlouhodobě udržitelné a společensky odpovědné pracovní prostředí a podnikání GasNetu.

Našimi tématy jsou: Životní prostředí, bezpečnost a zdraví, odpovědné řízení (zvyšování informační a kybernetické bezpečnosti, ochrana os. údajů a GDPR, fyzická bezpečnost - ochrana kritické a informační infrastruktury)

Co vás čeká

Agenda v oblasti Energy managementu:

• Koordinace činnosti pracovních skupin interního programu Green GasNet týkajících se spotřeby energie (provoz, auta, budovy)
  • Udržování systému řízení dle ISO 50001 a koordinace aktivit v této oblasti
  • Komunikace s certifikačními autoritami a správa dokumentů
  • Příprava a dohled nad interními a certifikačními audity
  • Koordinace vypořádání případných neshod a přijímání nápravných opatření

Agenda v oblasti životního prostředí:

• Zajištění souladu s právními a jinými předpisy v oblastech OŽP a poskytování environmentální podpory interním procesům a aktivitám - oblast Čechy
  • Plnění úkolů v rámci systému environmentálního managementu v souladu s ISO 140001
  • Samostatný dohled nad svěřenou oblastí a poskytování vysoce kvalitní služby v OŽP
  • Vedení evidence zdrojů znečišťování ovzduší a vod
  • Vedení evidence o produkci a nakládání s odpady
  • Zpracování ročních hlášení (odpady, ovzduší, voda) a dalších reportů vyžadovaných v rámci skupiny GasNet
  • Provádění kontroly (interních auditů) a dodržování interních předpisů v oblasti OŽP
  • Vedení registru právních předpisů (OŽP aj.)
  • Analýza problémů a jejich řešení, návrhy pro optimalizaci procesů

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít

• VŠ v technické oblasti, zájem o životní prostředí
  • Znalost alespoň nějakého ze systémů řízení dle ISO norem z oblasti QEHS
  • Znalosti energetického managementu
  • Zkušenost s tématem emisí skleníkových plynů
  • Velmi dobrá znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
  • ŘP skup. B – aktivní řidič
  • Znalost AJ na komunikativní úrovni
  • Samostatnost při řešení úkolů
  • Iniciativní přístup k řešení pracovních problémů

Výhodou bude, pokud budete mít:

• Odborná praxe v oblasti životního prostředí (ekolog firmy apod.)
  • Znalost legislativy související s OŽP

Co vám můžeme nabídnout

• Možnost práce na home office (i poté co pominou Covid opatření)
  • Zkrácenou pružnou pracovní dobu 37,5 hodin za týden
  • 25 dní dovolené a až 5 dní osobního volna
  • Pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • Balíček zaměstnaneckých benefitů v hodnotě 27 000 Kč na sport, kulturu, jazykové kurzy, cestování, pojištění a jiné
  • Příspěvek na stravování ve výši 82 Kč
  • Služební mobilní telefon, služební mobilní tarif, notebook
  • Odměnu za doporučení nového kolegy na naše otevřené pozice

A co teď?
Vidíte se jako součást GasNetu? Tak to je skvělé! Přihlaste se do výběrového řízení prostřednictvím tlačítka Mám zájem.
Potřebujete vědět ještě něco dalšího? Zavolejte Lindě Beckové na telefonní číslo 724 354 481.

GasNet, s.r.o. (Zaměstnavatel)
Pražská třída 702/17, Hradec Králové – Kukleny , Prosecká 855/68, Praha – Prosek , Klíšská 940/96, Ústí nad Labem – Klíše
Na dobu určitou
Bakalářské