10. června

Backend Developer/ka | Progresivní tech-stack

profiq s.r.o.
Ostrava – Poruba

osobní rozvoj

Jsme úspěšná a rostoucí IT firma. Dodáváme agilní softwarové služby inovativním společnostem s progresivním tech-stackem. Naši zákazníci sídlí v Silicon Valley, Coloradu, Utahu, ale i v Evropě. Mezi ně patří Avast, GoodData, ForgeRock, Divvy a v minulosti Liferay a Sencha. Společně fungujeme jako mezinárodní tým z našich kanceláří v Ostravě, Praze, Novém Jičíně a slovenském Martině. Vyvíjíme produkty budoucnosti s celosvětovým dopadem. A navíc jsme sehraná parta.

Kolega Petr shrnul, proč bys měl číst dál:

1. Jsi skvělý na vývoji v backendu a láká Tě funkcionální programování
  2. Budeš u zrodu nové inovativní platební platformy
  3. Zažiješ spolupráci s Unicorn start-up společností z USA
  4. Naučíme Tě progresivním metodám vývoje, např. funkcionálnímu programování

Nejsi si jistý/á? Ozvi se a sejdi se s námi, máme i jiné projekty a stojíme o dlouhodobou spolupráci.

Co se naučíš

• Nový funkcionální programovací jazyk Elixir
  • Vývoj backendových služeb pro multiplatformní produkty
  • REST API a vylepšený koncept GraphQL API pro prezentaci dat ve webových/mobilních aplikacích

O projektu

• Pomáháme budovat inovativní platformu pro správu firemního účetnictví pomocí virtuálních kreditních karet a mobilní/webové aplikace
  • Pracujeme v malém týmu (5-10 lidí) složeného převážně ze software inženýrů
  • Kanceláře máme v Ostravě, Novém Jičíně, Praze i v Martině (SK)
  • Vyvíjíme backend pomocí jazyka Elixir (naučíme Tě), který je propojen s Postgres databází
  • Vyvíjíme frontend mobilních a webových aplikací postavených na ReactJS a integraci s backend službami přes GraphQL API
  • S námi budeš navrhovat, plánovat a implementovat nové funkce a vlastnosti zmíněné platformy
  • Nabízíme Ti otevřenou komunikaci a prostor pro nápady

Co bys měl/a znát/umět

• Některý z programovacích jazyků používaných na vývoj backend aplikací, jako Java | C# | Python
  • Koncepty multithreadingu, immutability a funkcionálního programování
  • GraphQL API nebo REST API
  • Vyřešit komplexní problém, najít a opravit chyby
  • Angličtinu pro videokonference (2x týdně) nebo psaní s kolegy z USA (např. přes Slack)

Co Tě potěší / Co Ti můžeme nabídnout

• Technologický, odborný a osobnostní ROZVOJ dle Tvých možností a představ
  • Účast na lokálních i zahraničních odborných konferencích a kurzech
  • Možnost cestovat do zahraničí – San Francisco, Vancouver, Salt Lake City, Denver, Bristol, Grenoble, …
  • Spolupráce a podpora zkušenějších kolegů, jak u nás, tak z USA
  • Kvartální odměny: 25 % zisku rozdělujeme mezi naše zaměstnance
  • Zvyšování mzdy na základě ročního hodnocení
  • Flexibilní pracovní doba a možnost práce z domova (2 dny v týdnu)
  • Cool moderní kanceláře, relax zóna a vybavená kuchyňka
  • K tomu všemu ještě přidáme 5 týdnů dovolené + 2 sick days, stravenky, lekce angličtiny, kartu na sport, firemní i spontánní akce (masáže, movie night, bowling, …)
  • A jako sladkou tečku pracovního týdne vynikající páteční snídaně

Bonusy/prémie, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Zahraniční pracovní cesty, Účast na zahraničních konferencích, Vyhrazený čas na inovace

www.profiq.com, www.pracujprosiliconvalley.cz (Zaměstnavatel)
Studentská 6202/17, Ostrava – Poruba