Firmy očima zaměstnanců

Atmoskop.cz je místo, kde se zaměstnanci můžou vyjádřit k tomu, jak se jim ve firmě líbí. Pomůžou tím ostatním lidem vybrat si zaměstnavatele, jehož firemní kultura jim bude sedět nejlíp, a kde budou spokojení. Atmoskop.cz tak přivádí do firem kandidáty, kteří prostě zapadnou.

Proč to děláme?

Děláme to všichni... Je tenhle produkt dobrý? Je v tomto hotelu čisto? Je v téhle firmě dobrá atmosféra? Recenze a hodnocení lidí, kteří už před námi nakoupili nebo navštívili, jsou pro nás při rozhodování jedním z nejcennějších pomocníků. My si myslíme, že stejnou pomocnou ruku si zaslouží i lidé, kteří hledají novou práci a nelze tento trend ignorovat. Zatím si musí informace pokoutně hledat na různých místech s diskutabilní kvalitou. Atmoskop.cz chce být hlavním a důvěryhodným místem, kde lidé tyto informace najdou. Tím pomůže kandidátům a firmám zároveň.

Víte že?

78 % lidí si při hledání nové práce předem zjišťuje, jaké to je ve firmě, kam se hlásí. Nejdůvěryhodnějším zdrojem jsou pak známí nebo současní zaměstnanci. K těm se ale dosud neměli jak dostat. Pouze 18 % totiž uvádí, že mělo takovou možnost se zeptat.

78 %
lidí zjišťuje informace předem
18 %
mělo možnost zeptat se známého
93 %
důvěřuje současným zaměstnancům

Zdroj: On-line průzkum Jobs.cz a Prace.cz z června 2017 na vzorku 9 424 lidí.

Co zjišťujeme?

Otázky do dotazníku jsme nevybírali náhodně. Z mnoha průzkumů a testování víme, co kandidáty zajímá a to se snažíme reflektovat. Hlavním cílem je přimět zaměstnance k zamyšlení a objektivnímu hodnocení. Na co se ptáme a jak bude potom vypadat váš profil, se ale klidně můžete podívat. Jsme kniha otevřená:

Ze všech názorů, které nyní máme se ukazuje, že většina lidí by svoji firmu doporučila známým a kamarádům!

Můžete být bez obav

Atmoskop.cz není zeď nářků ani nekončící diskuze na sociálních sítích. Chceme být transparentní a zároveň si zakládáme na slušnosti, respektu a dohlížíme, aby se ven nedostaly žádné interní informace. Proto všechny názory na Atmoskopu takhle kontrolujeme:

Od koho sbíráme hodnocení?

Od každého hodnotitele se snažíme získat potvrzení, že ve firmě skutečně pracuje nebo pracoval. Pokud se nám to nepodaří jsou jeho hodnocení skryta. Každý je pak před jejich zobrazením upozorněn, že se jedná o zatím nepotvrzeného zaměstnance.

Narazili jste na hodnocení, které porušuje pravidla? Nahlaste nám to, příspěvek prověříme.

Kodex platí pro všechny

Každý musí souhlasit s naším Kodexem – neuvádíme konkrétní jména, interní informace či obchodní tajemství a ven pustíme jen slušné a korektní vyjádření.

Všechno ještě zkontrolujeme

Všechna vyjádření, která lidé napíšou, nekontroluje žádný stroj, ale lidé z masa a kostí. Nestane se tak, že proklouzne něco, co není v souladu s Kodexem.

I vy můžete zasáhnout

Vaše firma pak může i sama nahlásit a nechat smazat příspěvek, který porušuje výše uvedená pravidla.

Poslední slovo máte vždy vy!

Na každý příspěvek pak máte možnost jako zaměstnavatel reagovat a uvést věci na pravou míru, pokud s nimi nesouhlasíte. Máte prostě poslední slovo.

Vemte to do svých rukou

Jak? Pošlete sami svým zaměstnancům náš dotazník. Jen tak budou mít lidé o vaší firmě ty nejspolehlivější informace. Současní zaměstnanci navíc hodnotí firmu mnohem pozitivněji než bývalí. Jste připraveni ho poslat? Ozvěte se nám a my to zařídíme.

Martin Máca - Skupina ČEZ
HR Expert for recruitment and employer brand

Atmoskop.cz považujeme za portál, který u nás doposud velmi chyběl. Také proto jsme využili možnosti a oslovili naše zaměstnance s anonymním dotazníkem, jehož výstupy budeme velmi rádi sdílet na našem profilu. A to především proto, že jsme dostali nejen pozitivní zpětnou vazbu, ale také mnoho námětů pro zlepšení. Pevně věříme, že Atmoskop.cz k nám pomůže nasměrovat ty kandidáty, kteří hledají zaměstnavatele, jakým je Skupina ČEZ.

Koho na Atmoskopu najdete?

Všechny firmy, ke kterým se lidé vyjadřují, mají na Atmoskopu svoje místo. Jen tak můžeme kandidátům pomoct si dobře vybrat a vám přivést ty, které nejvíc potřebujete.

Máte další otázky?
Nebo si chcete poslat dotazník ve firmě sami?
Kontaktujte svého garanta nebo nám zavolejte

Volejte v pracovní dny od 8:00 - 17:00 po-pá na číslo +420 266 056 298

Pište kdykoli na pomuzeme@atmoskop.cz